306 Shares 9257 views

Ostre zapalenie żołądka i jelit u dzieci

Zapalenie żołądka i jelit zwykle występuje u dzieci we wczesnym wieku i dzieci ze szkół podstawowych i manifestuje się jako ostrą chorobą zakaźną o charakterze pokarmowym. Zapalenie żołądka i jelit u dzieci towarzyszą zaburzenia trawienia, powtarzane wymioty i biegunka, odwodnienie zjawisk.

związku przyczynowego choroby

Ostre zapalenie żołądka i jelit może być zaraźliwa wirusowa lub etiologii. Wśród wirusów może powodować rotawirusa choroby, wirus grypy i innych.
Czynniki zakaźne są często Staphylococcus, E. coli, Salmonella, biegunka i inne patogeny.

Hit patologiczne patogenów w organizmie następuje poprzez brudnych rąk, produkty do higieny osobistej, naczynia, butelki, zabawki i produkty.
W szczególności, gdy uderzył gronkowca patogen w żywności, jest w stanie pomnożyć i gromadzą enterotoksyny. Gronkowce wnikać do korpusu mięso, ryby, produkty mleczne, wyroby cukiernicze, konserw. I obsemenonnye pokarmy zapachem i wyglądem nie odbiegają od normy. Salmonella mogą być obecne na jaja, mięso, ryby.

Zapalenie żołądka i jelit u dzieci rozwija się w wyniku enterotoksyny należących do przewodu pokarmowego lub Krwiopochodne doustnie (przez krew). Jego wchłanianie odbywa się już w żołądku, okres od wnikania patogenów do organizmu przed wystąpieniem choroby jest bardzo krótki i wynosi kilka godzin.

Zapalenie żołądka i jelit u dzieci, objawy choroby

Ostre zapalenie żołądka i jelit u dzieci jest nagły, ostry początek. Typowymi objawami są nudności, częste wymioty, niestrawione częste luźne stolce z obraźliwymi zapachu. Nie mogą być skurcze w żołądku, dudnienie. Chorobie towarzyszy stan podgorączkowy temperatury i gorączkowych. Niebezpieczne dla dziecka jest odwodnione w wyniku utraty płynów i elektrolitów z wymiotami i biegunką. Dziecko w odwadniania wiotkiego, adynamiką, bladą skórę, zmniejsza się ich sprężystość, zatopione oczy. Może nadejść stanu collaptoid. Ważne jest, aby wiedzieć, że odwodnienie u małych dzieci pojawia się bardzo szybko i stwarza zagrożenie dla zdrowia i życia. Przy wysokich temperaturach dziecko może mieć drgawki.

Rozpoznanie choroby

Rozpoznanie opiera się na charakterystycznych objawów. Przy ustalaniu przyczyn chorób i diagnostyki odgrywają ważną przesłanki epidemiologiczne (masowego rażenia, połączenie z wykorzystaniem dowolnego produktu). Diagnostyczne znaczenie izolacja patogenu produktów.

Zapalenie żołądka i jelit u dzieci, leczenie

enterotoksyny usuwania pożądane mycia żołądka przegotowanej wody lub słabym roztworze sody. Gdy odwodnienie prowadzi się działań rozwojowych w celu uzupełnienia płynów. Dziecko w tym stanie jest bardzo słaby. Woda powinna być podawane w małych porcjach, łyżką. W ciężkim odwodnieniem wymagających hospitalizacji w szpitalu i podawanie płynów dożylnych. Zwykle podaje się roztwory soli, które tworzą się utratę elektrolitów. Przepisać enzymy trawienne, probiotyki. Jeśli to konieczne, stosuje się antybiotyki, przeciwgorączkowe. Być może adsorbenty przypisania (węgiel aktywny, Polysorb, Polyphepanum i wsp.). Obowiązkowe specjalnej diety światło.

Kiedy płuca i srednetyazholyh postacie choroby, poprawa po kilku dniach. Dzieci z zapaleniem żołądka i jelit zakaźną, ciężką chorobą hospitalizowanych na oddziale zakaźnym.

Profilaktyka sprowadza się do higieny osobistej, prawidłowego przechowywania i obchodzenia się z żywnością. Należy przestrzegać czystości i obchodzić przybory, zabawki, wyposażenie w przedszkolach.