569 Shares 1296 views

Jakie rodzaje baterii zegarka

Elektryczność wszedł w nasze życie na zawsze. Przenika do tych urządzeń, które do niedawna były uważane mechaniczne. Zaatakowały go i w zakresie pomiaru czasu: sprężyna zastąpiły schludne baterie zegarka, aby uratować ludzi od konieczności ustanowienia mechanizmu na codzień.


Teraz z baterii pracują i duże zegary ścienne, budziki i stołu i chronografów nadgarstka. Są one w stanie zapewnić mechanizm pracy na przestrzeni lat, ale przychodzi taki moment, kiedy czas, aby zmienić je na nowe. Sygnał, że koniec jego życia, staje się stałą zaległości strzałkami na kilka minut dziennie.

Jakie rodzaje baterii zegarka

Zwykle sama osoba, należy usunąć starą baterię i ma nadzieję kupić dokładnie takie same. I bardzo często okazuje się, że nie jest to w sklepie, ale istnieje wiele analogów. W zależności od wielkości i konstrukcji zegara, używają latarkę, wskaż przycisk (Disc) i baterii słonecznych.

Baterie indricheskie cyl

Są one używane w zegarach ściennych, drobny sprzęt gospodarstwa domowego z funkcją wyświetlania czasu, budzikiem. Są w różnych rozmiarach, w zależności od tego programu są oznaczone jako AA (R06) – latarkę i AAA (R03) – mizinchikovye. Wyprodukowany z solą i zasadowym elektrolitem. Baterie solne są tanie, ale mają niewielki okres ważności, nie działają w temperaturach poniżej zera. Baterie alkaliczne ważyć więcej soli i przekracza ich zdolności o 1,5 razy. Są droższe, dłużej przechowywać powyżej ich żywotności. Ostatnio coraz popularniejsze baterie litowe: one nie są tanie, ale mocny, niezawodny, służyć w każdej temperaturze.

Baterie przycisk zegarka

Miniaturowe i lekkie, są one wykorzystywane w różnego rodzaju zegarków elektronicznych. Podzielić na trzy rodzaje. Cynk-mangan – najtańszym mniej pojemny. Okres ważności – 2 lata. Tlenek srebra są wyższe charakterystyki energetyczne są przechowywane do 3 lat. litowo tarczy mają niską samorozładowanie przechowywane do 10 lat. Niezwykle funkcjonalne. Doskonale nadają się do pracy w zegarek wielofunkcyjny.

Energia ze słońca

generatory fotowoltaiczne podszedł wprowadzić do japońskiej zegara. W przeciwieństwie do innych rodzajów, są bezpieczne dla środowiska, a także trwały, niezawodny i lekki. Ta bateria jest w stanie ładować godzinami, nawet na zwykłych lamp i skromne światła świec. Szkoda, że firma produkująca Zegar na baterie słoneczne można policzyć na palcach. Od znanych producentów warto zauważyć, Casio i innowatorów, takie jak Obywatela.

Trochę o jakości

Jeśli mówimy o jakości, eksperci radzą, aby kupować produkty japońskich producentów. Ich żywotność jest zastrzeżony. Te baterie zegarka są bardzo dobre. I bardzo drogie.

Chiński krótkotrwały produkujących piękne zegarki, wydany w tej samej baterii. Są dobre, jakość jest zgodna z ceną.

Szanowni producenci z kraju sera i czekolady produkowanej pod znaną marką raczej przeciętnej baterii, które czasami mogą wyciekać, uszkodzenia mechanizmu zegarka. A produkty niemieckich producentów nie są lepsze lub gorsze niż ich azjatyckich odpowiedników.

Wymiana baterii w godzinach

Wymiana baterii w godzinach – proces nie jest tak skomplikowane, ale drogie prestiżowe modele są lepiej nadana warsztacie. W godzinę można łatwiej będzie wymienić baterię samodzielnie. Najpierw trzeba otworzyć obudowę z małym śrubokrętem.

Aby to zrobić, zegar umieszczony na stole, z powrotem do góry. Zazwyczaj na tylnej obudowie ma wgłębienie. Delikatnie podkovyrivaetsya, nasadka jest usuwana. Teraz musimy dostać element należy wymienić – małą srebrną tabletochku. Konieczne jest również, aby dokładnie przewrócić stronę i przypisać do najbliższego sklepu ze sprzętem elektronicznym. Kupić taką samą baterię i dać stary do recyklingu.

Przybyciu do domu, powtórzyć procedurę w odwrotnej kolejności. Bateria powinna być skierowana do góry z boku, na których oznakowanie jest wybity. Pokrycie z powrotem na zegarze i zatrzaski. Proces jest zakończony.