271 Shares 1004 views

"Pefloksacyna": instrukcje użycia, analogi, forma uwalniania, referencje. "Pefloxacin-AKOS": instrukcje użycia

Lek Pefloksacyna jest bardzo silnym antybiotykiem, który może leczyć wiele poważnych chorób, na przykład w rzeżą, zapalenie pęcherza moczowego, zapalenie naczyń, zapalenie gruczołu krokowego itd. Ten środek zaradczy nie jest dostępny za darmo, aby go kupić, potrzebujesz recepty od lekarza. Dziś opowiemy Ci wszystko o leku "Pefloksacyna". Instrukcje dotyczące stosowania, składu, przeciwwskazania, recenzje osób, które je przyjęły, zostały przedstawione w tym artykule. Uważaj także leki, które mogą zastąpić te leki i krótko ich scharakteryzować.


Opis

Środki "Pefloksacyna" to antybiotyk o szerokim spektrum działania. Odnosi się do grupy fluorochinolonów.

Substancja czynna tego antybiotyku ma taką samą nazwę co lek, pefloksacyna.

Narkotyk jest produkowany na Ukrainie, w Rosji.

Wskazania dotyczące użycia

Środki takie mogą obejmować: "Pefloksacyna", instrukcję, na którą aplikację należy koniecznie umieścić w opakowaniu:

– Zakażenia narządów ENT.

– Pokonać gardła, krtani.

– infekcje skóry.

– Sepsis, bakteryjne zapalenie wsierdzia.

– Salmonelloza.

– Gorączka tyfus.

– Prostatitis.

– Płuc.

– Chlamydia.

– zapalenie pęcherzyka żółciowego.

– Zakażenia narządu widzenia.

Zapalenie opon mózgowych gronkowców.

– Zakażenia kości, stawów.

– Porozmawiaj z uchem środkowym.

– zakażenia dróg moczowych itd.

Forma emisji

Lek "Pefloksacyna", którego instrukcja jest dość duża, realizowana jest w dwóch formach. Są to tabletki i roztwór do infuzji.

Instrukcje dotyczące stosowania tabletek

Leki w tej formie uwalniania są stosowane wyłącznie w przypadku nieskomplikowanych chorób zakaźnych. Zazwyczaj tabletki są pijane 2 razy dziennie przez 400 mg. Nie żuć tabletek. Muszą być popijani dużą ilością wody. Wskazane jest przyjmowanie pigułek na pusty żołądek. W razie konieczności lekarz może zwiększyć dawkę do 1600 mg na dobę.

Leki "Pefloksacyna": instrukcje dotyczące stosowania roztworu

Środek jest wstrzykiwany dożylnie w tej postaci uwalniania. Dawkowanie dobiera się indywidualnie, zależy to od ciężkości choroby:

– w przypadku zakażeń, które nie powodowały powikłań, 400 mg dwa razy na dobę.

– z sepsą, zakaźnym zapaleniem wsierdzia, ciężkimi zakażeniami – 800 mg (pierwsza dawka), następnie 400 mg co 12 godzin.

Lek podaje się w ciągu 1 godziny. Przed wykonaniem infuzji należy rozcieńczyć zawartość ampułki roztworem glukozy.

Średni czas leczenia wynosi 2 tygodnie.

Działania niepożądane

Lek "Pefloxacin", instrukcja obsługi jego stosowania, musi być odczytywana przez pacjenta, może prowadzić do pojawienia się takich skutków ubocznych:

– Z boku układu nerwowego: zawroty głowy, bóle głowy, depresja, zmęczenie, niepokój, pobudzenie emocjonalne.

– z przewodu pokarmowego: wzdęcie, nudności, wymioty, martwica wątroby, zapalenie wątroby, biegunka, bóle brzucha, żółtaczka cholestatyczna.

– Z boku układu moczowego: dyskuria, krystaluria, kłębuszkowe zapalenie nerek.

– inne reakcje: wysypka na skórze, kandydoza, świąd, obrzęk Quincke'a, tachykardia, ból mięśni, pęknięcie ścięgna, zapalenie żył, skurcz oskrzeli, zapalenie ścięgna, neutropenia, bóle stawów itd.

Ograniczenia

W takich przypadkach antybiotyk "pefloksacyna" jest zabroniony:

– jeśli osoba ma nadwrażliwość na składniki leku.

– Z padaczką.

– Kobiety w ciąży.

– Dla niemowląt karmiących piersią.

– Dzieci do lat 15.

Warunki przechowywania

Pefloksacyna jest tabletką, którą podaje się tylko osobom, które przybędą na receptę lekarza z podpisem i pieczęcią specjalisty. Ten antybiotyk powinien być przechowywany w suchym miejscu, z dala od słońca. Również musi być ukryte przed dziećmi, tak że przypadkowo nie znalazły pigułki lub roztworu i nie zabrały ich do środka. W końcu jest to poważny lek, który może mieć szkodliwy wpływ na ciało dziecka.

Temperatura przechowywania środka może wynosić od 15 do 25 stopni.

Okres trwałości pigułki wynosi 3 lata, a rozwiązanie to wynosi 2 lata.

Zastępcy

Leki Pefloksacyna ma analogi i jest ich wiele. Tak więc wśród leków, które mogą zastąpić tę lekarię, następujące środki: Zanotyn, Lomfloksacyna, Lomflox i Tziprobai. Te leki są stosowane w leczeniu tych samych chorób, ale ich substancje czynne są różne, a nie w tabletkach Pefloxacin.

Synonimy tego leku, lub w inny sposób, generatory, istnieją również. Tak więc leki, które mają ten sam aktywny składnik, ale są wytwarzane pod różnymi markami, są takie produkty: Pefloxacin-AKOS, Peflacin, Perti, Pelox-400, Unicpeph, Abaktal , "Perfloks", "Peflatsine".

Oceny ludzi i lekarzy

Opinie leków "Pefloksacyna" są w większości pozytywne. To prawda, że liczba odpowiedzi jest w rzeczywistości niewielka. I ludzie piszą na forach tylko o tabletach, a nie o rozwiązanie do zastrzyków. Pacjenci zauważają, że ogólnie środek jest dobrze tolerowany. Skutecznie walczy z patogenami różnych chorób zakaźnych. Ale niektórzy pacjenci są niezadowoleni z tych pigułek, ponieważ pigułki często powodują skutki uboczne w postaci nudności, osłabienia, goryczy w ustach.

Lekarze pozytywnie reagują na ten lek. Mówią, że Pefloksacyna, której analogi są gorsi w stosunku do tego leku, poradziła sobie z jego zadaniami. Lekarze są w 100% pewni tego leku i uważają, że jest to jedna z najlepszych w swojej niszy. Jednak w aptekach farmaceuci często oferują jego analogiczny – lek "Abaktal". Ten lek znany jest wielu osobom dzięki doskonałej pracy marketingowej producenta tych tabletek.

Lek "Abaktal"

Jest to również środek przeciwbakteryjny o działaniu bakteriobójczym. Lek jest przepisywany na problemy, takie jak rzeżączka, chlamydia, zapalenie zatok, zapalenie opon mózgowych, zapalenie wsierdzia, salmonelloza, gorączka tyfusowa, cholera, paratyphoid, storczyk, chroniczne zapalenie nerek, zapalenie pęcherza moczowego.

Działania niepożądane po leczeniu tym lekiem mogą obejmować: nudności, bóle brzucha, utratę apetytu, zapalenie wątroby, żółtaczkę, ból głowy, bezsenność, depresję, zmęczenie, drażliwość, pokrzywkę, skurcz oskrzeli, obrzęk naczynioruchowy, częstoskurcz, ból mięśni, zapalenie ścięgna itp.

Lek jest przepisywany na receptę.

Opinie ludzi o narkotykach "Abaktal"

Opinie o tym leku w Internecie trochę. Pomimo faktu, że lek jest stosowany w leczeniu różnych chorób, ludzie mówią o tym jako dobrą lekarstwa w leczeniu zapalenia pęcherza moczowego i zapalenia naczyń. Ból podczas oddawania moczu, ogólna osłabienie, dyskomfort w dolnej części pleców, gorączka, nudności, wymioty – wszystkie te objawy skutecznie zatrzymują tabletki Abaktal. Ludzie zauważają, że nawet po jednym napoju pacjent czuje się lepiej. W ciągu 10 dni dolegliwość przechodzi bez śladu. To naprawdę potężny antybiotyk, który zabija całą mikroflorę. Z tego względu ważne jest, aby równolegle przyjmować leki, które mogą je natychmiast normalizować. Pomimo faktu, że lek "Abaktal" pozytywnie ocenia pacjentów, wszyscy pacjenci zauważają, że powodują działania niepożądane. Często jest to nudno, ale jest też ból głowy, drażliwość.

Pefloksacyna-AKOS: opis

Lek jest dostępny również w postaci tabletek, a także roztworu. Lek "Pefloxacin-AKOS", którego instrukcja jest podobna do instrukcji obsługi opisanego preparatu, jest podawana w takiej samej dawce:

  • Dla tabletek – 400 mg 2 razy dziennie. Dawka dobowa wynosi 800 g.
  • W przypadku podania dożylnego: pierwsza dawka to 800 mg, następnie 400 mg co 12 godzin.

Jeśli funkcja wątroby jest uszkodzona, pacjent jest korygowany w schemacie dawkowania. Więc z niewielkimi problemami zaleca się 400 mg leków na dobę. Z oczywistych naruszeń – po 36 godzinach. Jeśli patologia wątroby jest ciężka, to odstęp między administracjami wzrasta do 2 dni.

Specjalne instrukcje. Skutki uboczne

– Antybiotyk "Pefloxacin-AKOS" należy spłukać dużą ilością płynu.

– Podczas zabiegu zabronione jest bezpośrednie działanie promieni słonecznych.

– Należy powstrzymać się od badań, które wymagają zwiększonego skupienia uwagi.

Lista działań niepożądanych leku Pefloxacin ACOS jest duża. Ale w rzeczywistości jest antybiotykiem i zabija całą mikroflorę w jelitach. Tak więc możliwe negatywne objawy tego leku to:

– zawroty głowy, bezsenność, nadmierne zmęczenie, depresja, lęk, skurcze.

– Krystaluria, kłębuszkowe zapalenie nerek, dyskuria.

– Nudności, biegunka, wzdęcia, anoreksja, żółtaczka cholestatyczna, zapalenie wątroby, martwica wątroby.

– świąd, wysypka na ciele, obrzęk Quincke, skurcz oskrzeli.

– Candida, pęknięcie ścięgna, tachykardia, itp.

Nie jest to pełna lista efektów ubocznych, lista instrukcji jest rozszerzona. Można natychmiast zobaczyć, że lek nie jest nieszkodliwy, dlatego konieczne jest podjęcie go tylko pod nadzorem lekarza. W inny sposób, zasadniczo i nie będzie działać, ponieważ lek jest sprzedawany tylko na receptę. Dlatego możesz skorzystać z lekarstwa tylko po tym, jak lekarz zbadał pacjenta, zdiagnozował go, a następnie wypisał pigułkę lub rozwiązanie.

Opinie ludzi o narkotykach Pefloxacin-AKOS

Pacjenci zauważają, że zarówno tabletki jak i wstrzykiwanie są skuteczne. Lek szybko pomaga usunąć objawy jakiejkolwiek choroby, która jest zalecana w instrukcjach, a za kilka dni i wyeliminować samą chorobę. Niestety, podobnie jak każdy antybiotyk, leki te często powodują różne niepożądane reakcje: biegunka, nudności, bóle głowy, itp. Ludzie zauważają, że w ogólnym efekcie ubocznym należy znieść. Lekarze również twierdzą, że jeśli wystąpią niepożądane zjawiska, należy powiadomić lekarza.

Lek "Zanotyin"

To kolejny substytut Pefloksacyny. Ten lek ma inną substancję czynną i jest toloksacyna. Lek jest również zalecany do różnych zakażeń: ginekologicznych, moczowych, dróg oddechowych, oczu, skóry, przewodu pokarmowego. Lek ten jest również stosowany w kompleksowej terapii gruźlicy.

Wyprodukowane w postaci tabletek, a także roztworu do infuzji.

Dawkowanie leku musi być dobierane indywidualnie.

Często ustalane są tabletki:

– w skomplikowanych infekcjach dróg moczowych – 1 pc. 2 razy dziennie.

– Chlamydioza – 1,5-2 sztuk każda. Dwa razy dziennie przez 10 dni.

– ostra rzeżączka – 2 szt. Raz.

– Prostatitis – 1,5 tabletki dwa razy na dobę.

Dawkowanie leku do podawania dożylnego:

– Zakażenia dróg oddechowych, tkanek, skóry: 200-400 mg dwa razy na dobę.

– Choroby układu moczowego: 200 mg 2 razy dziennie.

Lek "Zanotsin" należy zachować ostrożnie u pacjentów, u których występują zaburzenia ośrodkowego układu nerwowego (padaczka, miażdżyca tętnic mózgowych). Ponadto osoby, które poddawane są leczeniu tym lekiem, powinny przyjmować dużą ilość wody, aby zapobiec rozwojowi krystalurii (pojawienie się kryształów w moczu). Jeśli dana osoba ma problemy z nerkami, wówczas zmniejsza się dawka leku w tym przypadku. Zmniejsza się także, jeśli terapia jest przeprowadzana w stosunku do pacjenta w podeszłym wieku.

Zabronione jest przepisywanie tabletek lub roztworu zanotynu kobietom w ciąży, dzieciom i młodzieży.

Wnioski

Z artykułu dowiedziałeś się wiele przydatnych informacji na temat antybiotyku Pefloxacin. Forma uwalniania, wskazania do stosowania, możliwe działania niepożądane leków, które są obecnie znane. Poznali też analogi tego leku i zdali sobie sprawę, że jakikolwiek lek o właściwościach antybakteryjnych może powodować pewną krzywdę dla osoby. Jednak takie leki całkowicie zabić zakażenia, zwolnić problem przez kilka dni. Ale podczas terapii antybiotykami, takimi jak Pefloxacin, Zanotsin, Abaktal, konieczne jest podawanie leków wspomagających mikroflory jelitowe.