599 Shares 7540 views

Jak zrobić ciasto na ravioli, kluski i manti

O tym, jak robić ciasto na ravioli, vareniki i manti chciałbym powiedzieć tym, którzy nie wiedzą, ponieważ jest to dość wyjątkowe i smaczne potrawy, które są kochane przez dzieci i dorosłych na całym świecie. Tak więc, kluski są zazwyczaj uważane za narodową potęgę syberyjskich, ponieważ nauczyli się umiejętnie sobie z nimi radzić. Chociaż wiele narodów świata ma swoje własne szczególne nazwy, wśród Uzbec jest chuvara, Italijczycy są ravioli, Chińczycy to Jiaozi. Ale istotą tego nie zmienia się, wszystkie są gotowane danie ciasta nadziewanego mięsem, rybą, warzywami.


Jak zrobić ciasto na ravioli? Jedną z głównych cech tego naczynia jest delikatne ciasto. Dlatego przed gotowaniem musisz przełożyć jeden kilogram mąki przez sito i umieścić go na desce w kształcie ślizgacza, ułożyć rowek w środku, napędzić dwa jajka i wlać dwie filiżanki wody, które muszą być solą wstępną. Następnie należy delikatnie i delikatnie ugnieść ciasto, najpierw można używać widelca, a następnie ufać tylko rąk, ciągle wylewać mąkę, aż ciasto stanie się elastyczne. Następnie umieścić ją w misce, przykryć ręcznikiem i pozostawić na około pół godziny w lodówce, aby było jeszcze bardziej jednorodne i elastyczne. To są wszystkie podstawowe zasady, jak zrobić ciasto dla pelmeni.

Teraz idź do wypchania, bo najlepiej jest wziąć trzy odmiany mięsa, na przykład kurczaka, wieprzowiny i wołowiny. Łącznie powinno to wynosić około 900 gramów. Mięso powinno być dokładnie spłukane pod bieżącą wodą i przepuszczane dwukrotnie przez młynek do mięsa z trzema dużymi główkami cebuli, tak aby mięso było miękkie i soczyste. Pieprz i sól go. Teraz zaczynamy robić pelmeni. W tym celu podziel się ciasto na małe kawałki i wrzuć do kiełbasek, które trzeba wyciąć nożem o długości 2 centymetrów. Kształtowce delikatnie wysuń kołek walcowniczy i dopóki nie mają czasu na wyschnięcie, rozsypuj je na łyżeczkę mięsa mielonego i uformuj pierogi. W tym celu należy złożyć ciasto na pół, dobrze zacisnąć palce i połknąć powstały półksiężyc dwoma końcówkami. Gotuj je w wrzącej solonej wodzie przez trzy minuty, aż powstaną. Następnie umieścić w talerzu, w razie potrzeby dodać masło i pieprz i posypać niewielką ilością octu.

Jak zrobić ciasto dla manti? To danie jest uważane za jedną z odmian dumplings. Ale ich wielkość jest znacznie większa i są przygotowane na parę. Więc, aby przygotować ciasto, potrzebujesz jednego kilograma mąki, która musi być starannie ugniatana wraz z 1,5 szklanki solonej wody. Kiedy ciasto staje się wystarczająco elastyczne, należy wyłożyć na kilka kiełbas, których średnica powinna wynosić około 3 centymetry. Następnie dziel je na odrębne kawałki tak, aby ich grubość wynosiła około 3 cm. Następnie ostrożnie wysuń każde koło w wystarczająco cienkie miejsce, gdzieś do 2 mm. W przypadku mięsa mielonego potrzebujesz 700 gramów jagniąt, cielęciny i wieprzowiny oraz dwóch kilogramów cebuli. Te składniki są przewijane w szlifierce do mięsa, dodaj smak i pieprz do smaku, a także trochę wody i wymieszaj. Potem na tortu kładziemy łyżkę mielonego mięsa i rozdrabniamy ciasto w poprzek iw końcu ostrożnie wymieszamy sąsiednie końcówki. Następnie płaszczki są wysyłane do parowca przez 40 minut i podawane do stołu z ulubionymi przyprawami lub sosami.

Jak zrobić ciasto na vareniki? Ale to danie jest prawdziwym narodowym daniem Ukraińców. Aby przygotować ciasto, musisz przygotować trzy szklanki mąki w formie slajdu i dodać trzy jajka do rowka, a także 2/3 filiżanki lekko solonej wody. Następnie te składniki należy starannie wymieszać, ale tak, aby nie było zbyt strome, ponieważ bardzo trudno jest formować vareniki. Powstałe ciasto powinno znajdować się pod ręcznikiem przez około pół godziny. Napełnienie tego naczynia może być różne – słodkie, wykonane z twarogu, jagód i owoców. Ten rodzaj vareniki podawany jest z kwaśną śmietaną, masłem. Także kapusta, ziemniaki, wątroba, grzyby, fasola nerki i wszystko, co możliwe, może służyć jako wypełnienie tego naczynia, wystarczające na fantazję. Dobrym dodatkiem dla takiego vareniki jest pieczeń ze smalca i cebuli.

Teraz drodzy czytelnicy, wiesz jak zrobić ciasto na ravioli, manti i vareniki. Po przygotowaniu ich samodzielnie, nigdy nie chcesz je kupić w sklepie. Bon appetit!