271 Shares 7736 views

klasyki obce: najlepsze prace

Nie wiesz, co czytać? Jest to korzystna sytuacja – zagraniczne klasyki: książki, sprawdzone i więcej niż jedno pokolenie czytelników. Większość powieści proponowanych pozycje poniżej zawarte są w „Top 100” światowego bestsellera. Więc wybrać automatów opisów książek i cieszyć się.


"Dzheyn Eyr" Charlotte Bronte

Powieść Sharlotty Bronte słysząc wiele: raz był filmowany i przedrukowany. Ta książka – klasyka literatury światowej w najlepszym wydaniu.

Czytelnik jest przedstawiony oczami Dzheyn Eyr – skromne brytyjskich dziewcząt, wcześnie stracił rodziców i zmuszeni do życia w domu swojej ciotki i znosić bicie i niesprawiedliwości. Przyjęcie do szkoły dla dziewcząt Lovudskuyu tylko na pierwszy rzut oka wydaje się być jednym z najlepszych: warunki żywego nawet gorsze niż w domu „dobrodziejki”, ale tutaj Jane po raz pierwszy pojawił przyjaciół, a ostatecznie pracować przez który spotyka miłość swojego życia. Jednak na drodze życzyć szczęścia Jane rzucą dużo łez, nauczyć się przebaczać i przebaczać.

„Wichrowe Wzgórza” Emily Bronte

Opowieść o miłości, pasji i nienawiści – można opisać krótko słynnej książce Emily Bronte, nadal kołysanie serca czytelników. Co jest tak atrakcyjna? klasyki obce pokazowo stanie przekręcić historię i trzymać czytelnika w napięciu aż do rozstrzygnięcia historii.

Raz w „Wuthering Heights” przychodzi nowy lokator. Zamiast łaskawym gospodarzem i przytulnym domu pana Lockwood spodziewałem się czegoś innego: niegrzeczny właściciela, jego ponurą rodzinę i ogólne poczucie przygnębienia i zaniedbanie osiedla. Zaprzyjaźniliśmy się z starej panny, Lockwood poznaje historię „Wuthering Heights” – opowieść o destrukcyjnej miłości, pasji i nienawiści trwającej od dziesięcioleci.

"Notre Dame de Paris" Wiktor Gyugo

Lubisz piśmie Francuski (zagraniczne) klasyki? Następnie należy zapoznać się z jedną z najlepszych powieści Viktora Gyugo.

Autor opowiada tragiczną i piękną historię miłosną kilku młodych ludzi do jednej dziewczynki. Bohaterowie nie wstydzą, Krucha uczucie i miłość, przekazują przysłania grzechu i wyroku. Ale kto wybierze piękną Esmeraldę? Osoba, która wygląda brzydko, ale piękną duszę i jest gotowa bronić swej ukochanej, bez względu na to, co? Albo dać pierwszeństwo przystojny łagodnym głosie, widząc dziewczynę tylko zabawka?

"Siostra Carrie" Teodor Drayzer

Dlaczego obcy klasyki nadal są zainteresowani? Prawdopodobnie dlatego, że historia życia na kartach książek pisanych przez nie mniej istotne niż w momencie wydania produktów.

Osiemnastu lat Kerry Miber w nadziei na lepsze życie przeniósł się z małego miasteczka w Chicago. Ale oczekiwania nie są spełnione dziewczyna, ani krewnych, ani miasto nie są mile widziane jej przybycie. Tylko przypadkowy znajomy Drouet wykazują zainteresowanie tym, że wprowadza całkiem menedżera Kerry George Hurstwood poprzeczkę. Rozpoczął współpracę z George, początkowo wydawało się szczęśliwe wynik Kobieta w Nowym Jorku, gdzie wreszcie odnajduje swoje powołanie w teatrze.

„Żony i córki”, Elizabeth Gaskell

Ta powieść jest zasłużenie zawarte w kompilacji „klasyki obcej, najlepsze.” Działka nie może być nowe, ale ciekawe do czytania, a wiele sytuacji wydają się niezbędne.

Molly Gibson dzieciństwa zakochany Roger Hamley. Ale to jest tylko prostą córką lekarza, a on – dziedzicem szlacheckiej i zamożnej rodziny, więc o jakichkolwiek uczuć i mowy być nie może. Tym bardziej wydaje się, że Roger nie jest obojętny na pół-siostra dziewczyny – Cynthia wybuchowy, a ona wydaje się to odwzajemnić. Jednak szybko okazuje się, że Cynthia ma swoje tajemnice, a Roger chce tylko, aby uzyskać wolność od przeszłości. Jednak pomimo trójkąta miłosnego, każdy w końcu znajdzie szczęście.

„Przygody Olivera Twista” Karola Dickensa

Jeśli wrażeniem zagranicznych klasyków, a wolisz zamówić ze szczęśliwym zakończeniem, a następnie zwrócić uwagę na tę historię.

Fabuła obraca się wokół życia Oliver Twist – chłopca, który zamienił się w sierocińcu po śmierci jego matki. Ze względu na małe wady dziecka nadawany jest Undertaker ucznia, ale nie mógł znieść nadużycia, Oliver ucieka z urzędu i wysłał do Londynu. W tym nieszczęśliwego chłopiec nie dobiegła końca: udaje mu się dostać do gangu kieszonkowców. Dopiero spotkanie z Pan Brownlow obiecuje położyć kres czarnym paskiem w życiu pechowego złodzieja.

„Czerwone i czarne” Stendhala

Książka jest uważany za perłę kreatywności Stendhal – mistrz powieści psychologicznej. Podstawą dla piszących prace były prawdziwe wydarzenia.

Zhyulen Sorel jest ambitny, rozsądny, gotowy do pracy nad głowami, aby osiągnąć swoje cele. Kiedy gubernator pustostanów do domu burmistrza, młody człowiek myślał długo i łatwo nabył wolne miejsce. Julien tak łatwo zdobył serce pani de Renal – żonę swojego pracodawcy. Ale ze względu na miasto popolzshih plotek młody człowiek musi odejść. Jednak los korzystne dla niego, a Sorel dostaje miejsce Sekretarz markiza de La Mole w Paryżu. Inteligentny i ambitny, że przyciąga uwagę córką markiza i chociaż nie dziewczyna czuje się wzajemne uczucia, uderzy się stosunki z nią i planach na przyszłość. Jednak wszystkie psuje niespodziewany list od byłej kochanki: młody człowiek traci pracę i jasne perspektywy i skrzydlaty zemsty postanawia zabić Madame de nerek.

„Czuła jest noc” Fitzgerald

Dzieła obcych klasyków, a nie tylko zagranicznych, często wywołują mieszane wrażenia po przeczytaniu. „Czuła jest noc” nie był wyjątkiem: jasny krawat, ciekawy rozwój fabuły i pozostawia gorzki posmak finał. Co to jest: historia miłosna lub degradacja moralna, szczęśliwe zakończenie lub znaczące punkty? Każdy decyduje za siebie po przeczytaniu.

Młody psychiatra Dick Diver zakochuje się w pacjenta i poślubia ją. Para mieszka w swoim domu na Riwierze, prowadząc raczej ustronne życie, rzadko organizowanie spotkań z przyjaciółmi. Wszystko zmienia się, gdy przychodzi wybrzeże Rosemary. Osiemnastu lat aktorka jest bardzo odmienna od Nicole i Dick zakochuje się w niej. Jednak powieść nie trwała długo – piękno liści i pojawia się w życiu psychiatra zaledwie cztery lata później, wciąż tak samo piękne i genialne. Roman wybucha ponownie i tak samo szybko ugaszony, a za nim zaczyna zanikać i kariera Dick. Jednak bohater ponownie po chwili znaleźć ukochanej. Co czeka teraz na Dicka, i czy może on w końcu dowiedzieć się, jakie są ich pragnienia i być szczęśliwym?

„Niebezpieczne związki” Choderlos de Laclos

Jeśli jesteś zainteresowany w powieściach zagranicznych (Classic), następnie zwracać uwagę na tej książce. Jest to powieść w listach, ale pomimo tego gatunku, książka jest łatwy do odczytania, język i styl powyżej pochwały. Specjalna intryga polega na tym, że autor zapewnia autentyczność korespondencji, tylko nieznacznie skorygowane edytora.

Fabuła jest prosta i czasami przewidywalna, ale sprawy idą szybko, pasje uruchomić wysoki i niech czytelnik nie wie, jak wyglądać znaków, to nie zakłóca percepcję wielki obraz.

Madame de Volanzh bierze córkę Cecile z klasztoru i planuje wydać dziewczynę do poślubienia hrabiego de Zharkura. Markiza de Merteuil dowiaduje się o zbliżającym się ślubie i chęć zemsty na byłej kochanki, przekonuje jego przyjaciel Vicomte de Valmont uwieść niewinną dziewczynę.

„Buszujący w zbożu” Dzherom Selindzher

Uważany za powieść kultowa Jerome Salinger nadal powoduje konflikty wśród czytelników emocji: niektórzy uważają swoje arcydzieło i nie myśleć o najlepszych książek zagranicznych klasyki bez tej pracy, inni są rzeczywiście próbując zrozumieć, co jest specjalnego autor napisał i dlaczego jest tak przyjemny dla wszystkich.

Główny bohater – szesnaście Holden Kolfild, który jest leczony w klinice. Miał niespokojny relacje z rówieśnikami, nie idzie dobrze z dziewczynami, a jedyną osobą, którą można zaufać – młodsza siostra Phoebe. Wszyscy inni wydają mu się zbyt odtwarzane lub odpychające. Holden próbuje znaleźć swoje miejsce w życiu, ale przychodzi czas, kiedy jedynym pragnieniem nastolatka uciec od tego wszystkiego.

Książka jest bardzo interesująca z psychologicznego punktu widzenia, jeśli nie czekać na przygody bohatera lub próbować zmieniać świat, a przynajmniej sam.