105 Shares 4826 views

Przydatne i niezbędne programy do komputera

Jeśli przed komputery były czymś niedostępnym dla zwykłego człowieka i używanych jednostek, obecnie stacjonarnych systemów komputerowych, laptopów i urządzeń mobilnych, które mogą być przypisane do komputerów, nie jest zaskoczeniem. Producenci – dziesiątki tysięcy, system operacyjny w setkach, ale w każdym z nich są obowiązkowe i niezbędne programy do komputera. Spróbujmy krótko, co jest niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania każdego systemu komputerowego opisać.


Programy niezbędne do pracy komputera

Jeśli mówimy o wymaganym oprogramowaniem, przede wszystkim musimy „systemu operacyjnego”. Zacznijmy od tego, że jest on już zainstalowany.

Jaki jest wymagany zestaw oprogramowania na komputerze? Można je podzielić na kilka głównych kategorii: sterowniki urządzeń, pakietów oprogramowania do ochrony systemu (antywirusowe), narzędzia do obsługi systemu operacyjnego, aplikacji do pracy z dokumentami biurowymi, programami, które zapewniają pełny dostęp do Internetu, pakiety Archiver aby poprawić jakość odtwarzania wideo lub dźwięku, a także specjalistyczne oprogramowanie, odpowiedzialny za zaawansowanych systemów komputerowych.

Program Windows

Tak więc uważamy, prosty program dla komputera. Lista Windows, niestety, nie spełnia wszystkich wymagań nowoczesnych systemów. Faktem jest, że po zainstalowaniu najbardziej „poniekąd” w obecnym minimum określonymi w przeważającej części skupia się na wykorzystaniu narzędzi systemowych.

W rzeczywistości, dla zwykłego użytkownika to nie interesuje. Jednak coś można znaleźć tutaj. Odnosi się to do diagnostyki systemu Windows. Jednak, w zależności od wersji systemu operacyjnego i „żelazo”, nie wszystkie urządzenia mogą być odpowiednie sterowniki. Jak wynika, wynik jest częściowa lub całkowita awaria komponentu. Dlatego prawidłowa instalacja sterownika jest priorytetem dla każdego systemu.

kierowca

Jakie programy są potrzebne do komputera w tym momencie? Przede wszystkim, „native” narzędzie o nazwie DirectX. We wcześniejszych wersjach był nieobecny, a instalacja powinna być ręcznie. DirectX jest obecnie częścią standardowego zestawu Windows.

Warto zauważyć, że jest to uniwersalne narzędzie nie tylko do diagnozy poważnej „żelaza” lub niektórych składników oprogramowania. Również DirectX – Program do konfiguracji komputera i środki, aby dowiedzieć się, która wersja sterowników. Można go używać w celu określenia, czy zainstalować nowy sterownik, iw ogóle, czy jest ona dostępna w systemie.

Zainstalować brakujące sterowniki

Można użyć standardowych funkcji systemu Windows. Na przykład, „Menedżer urządzeń” z Panelu sterowania. Wszystkie urządzenia z brakującymi lub nieprawidłowo zainstalowane sterowniki są zaznaczone na żółto. Korzystanie z menu „Właściwości” zakładki, można znaleźć przycisk konfiguracji, aktualizacji i usunąć sterownik, i wyłączyć urządzenie.

Na przykład, gdy jest on wyłączony, system wyświetli komunikat o wykryciu nowego urządzenia i poprosi, aby zainstalować odpowiednie oprogramowanie z własnej dystrybucji. To nie zawsze pomaga. Gdy błąd instalacja będzie musiał zainstalować sterownik z oryginalnego dysku, wszelkie nośniki wymienne lub z Internetu, czy połączenie sieciowe jest aktywne.

Minimalna lista niezbędnego oprogramowania dla komputera w systemie Windows

Jak już wspomniano, w większości lista system operacyjny Windows programów jest bardzo ograniczona. Tak pracować z tym, co jest dostępne natychmiast po instalacji „poniekąd”, przeciętny użytkownik jest niezwykle trudne, ponieważ wiele z tych narzędzi, więc konieczne jest, aby pracować, jest po prostu nieobecny. Rozważmy najbardziej podstawowe. Aplikacje można znaleźć za pomocą sekwencji „Menu” / „Wszystkie programy” / „Akcesoria”.

Nie zostaną wymienione narzędzia zainstalowane, a także „System” folder, który zawiera niezbędne programy komputerowe, odpowiedzialnych za diagnostyki, konserwacji, administracji i odzyskiwania systemu.

standardowe programy

Jak dla przeciętnego użytkownika, on wszelkiej proponowanej listy (na przykład Windows 7), w najlepszym wypadku, może być konieczne tylko cztery aplet: program Paint, Eksplorator Windows, Notatnik i WordPad.

Ale tu warto zastanowić się, że edytowanie dokumentów Word Viewer i mają bardzo ograniczone możliwości, nie tylko dla edycji odpowiednich plików. Aplikacje te nie są jeszcze w stanie rozpoznać niektórych innych formatach. Dlatego konieczne jest zainstalowanie dodatkowego oprogramowania, które mogą współpracować z innymi typami plików.

Dodatkowo w menu „Start”, wpisać Internet Explorer ma narzędzia do pracy w sieci World Wide Web i Outlook Express w najprostszych czynności wykonywanych za pomocą e-mail.

narzędzia serwisowe

Wśród narzędzi zawartych w standardowych okien ustawić oddzielnie warto zwrócić uwagę na trzy elementy. Najbardziej niezbędne programy do komputera (oprócz innych) przedstawia się następująco: „Defragmentator dysków” „Przywracanie systemu”, „Oczyszczanie dysku” i

Pierwszym narzędziem jest odpowiedzialny, jak już rozumieć, z systemem odzyskiwania do wcześniejszego stanu operacyjnego (kontrolnego). Drugi przewiduje usunięcie z dysku twardego niepotrzebnych lub nieużywanych plików i folderów. Trzecie pozwala na defragmentację, często spowodowane przez przenoszenie programów, plików i katalogów w najszybszym obszarze dysku twardego, który jest znacznie szybszy dostęp do nich.

Microsoft Office

Mówiąc o tym, co jest niezbędne programy komputerowe, nie wspominając już dobrze znany pakiet oprogramowania, takich jak Microsoft Office. Bez niego nigdzie dzisiaj.

Aplikacje, które są częścią tego pakietu pozwalają na pracę z niemal wszystkich głównych rodzajów obecnie znanych standardowych dokumentów, oprócz pewnych określonych formatach. Wybieramy najbardziej podstawowe programy:

– Microsoft Word – edytor tekstu z zaawansowanymi funkcjami;

– Microsoft Excel – arkusz kalkulacyjny i edytor danych arkusza kalkulacyjnego;

– Microsoft Power Point – system do tworzenia prezentacji;

– Microsoft Access – narzędzie do pracy z bazami danych;

– Microsoft Outlook – aplikacja do obsługi poczty e-mail z dużym zakresie funkcjonalnym.

Oczywiście, istnieje wiele wszystkim jednak jest to mało niedoświadczony użytkownik użyje absolutnie wszystkie programy przedstawione w standardowym pakietem biurowym.

Antywirus

Teraz idziemy do fundamentu. Ochrona antywirusowa stała się integralną częścią każdego systemu. Nie jest tajemnicą, że wirusy są teraz ogromna liczba, jak mówią, do każdego gustu. Tu i wirusy, którego działanie trwa systemu z działania i krakersy systemowe i hasła w celu uzyskania dostępu do informacji poufnych i trojany i robaki komputerowe i keyloggery, itp Po prostu wymienić go. Dlatego, aby być całkowicie pewni swojego bezpieczeństwa, każdy użytkownik musi używać pakietów antywirusowych z najnowszymi bazami danych. Lepiej jest, jeśli baza sygnatur wirusów zostaną zaktualizowane automatycznie. Ale to zależy tylko od dewelopera i zainstalowanych programów antywirusowych.

Oczywiste jest, że na tej liście, można znaleźć wiele pakietów. Nie musiał dokonać wyboru. Na przykład, nie każdy darmowy program ma wystarczająco dużo możliwości i narzędzia, aby zapobiec atakom wirusów lub nieautoryzowanego dostępu. Z drugiej strony, płatne aplikacje nie każdy może sobie pozwolić. Tutaj można zainstalować wersje próbne, wyciągając klucze (jak w zastosowaniach NOD), lub użyć „hacked” narzędzia, choć jest to nielegalne. Który pakiet wybrać, będzie musiał zdecydować, dla siebie. Warto zwrócić uwagę na fakt, że profesjonalne oprogramowanie , takie jak „Kaspersky”, chociaż zapewniają maksymalną ochronę jednak bardzo wysoki stopień wykorzystania systemu zasobów komputerowych.

Jednak w każdym przypadku, taki program dla systemu komputerowego w zakresie ochrony jest obowiązkowe dla instalacji.

utrzymanie systemu

W zakresie usług, zoptymalizować i przyspieszyć pracę w systemie Windows nie ma dużo pieniędzy. W tym przypadku lepiej jest zainstalować narzędzi innych firm, takich jak TuneUp Utilities Ashampoo WinOptimizer, Advanced Opieki System i innych. Takie pakiety mogą zoptymalizować system „one-click” (1-Click Maintenance) i oferują wiele dodatkowych modułów.

W rzeczywistości każdy z tych wniosków, i nie jest to program do konfiguracji systemu komputerowego w zakresie jej części. W niektórych przypadkach konieczne jest zainstalowanie specjalnej aplikacji odpowiedzialnej za aktualizowania sterowników urządzeń lub prawidłową utylizację nieużywane. Jednak w większości przypadków są one wypłacane. Ogólnie rzecz biorąc, aby zainstalować te pakiety to na własne ryzyko. Więc nie specjalnie do czynienia z eksperymentów.

Internet

narzędzie «Język» Windows na surfowanie po Internecie (Internet Explorer), wielu się nie podoba. I nie bez powodu. Nie będziemy wchodzić w szczegóły techniczne. Przynajmniej przeglądarka wydaje się być zbyt powolny i niewygodne w użyciu. Dlatego też żartobliwie określane jako środek znaleźć i pobrać Operę.

Jednak systemy oparte na przeglądarce jest obecnie możliwe, aby znaleźć wiele. To jest, powiedzmy, Opera, Google Chrome, Mozilla Firefox, Safari, Yandex Browser, itd. Lista może trwać niemal w nieskończoność. Warto po prostu przetestować każdą aplikację, aby wybrać najlepszą opcję.

Nie zapomnij o szczególnym bootloadera w stanie przyspieszyć pobieranie plików. To może być wszystko: od zwykłej „Masters pobierz” i programy w sieciach wymiany plików praktycznie nielegalnych programów pracy z trackerów torrentowych.

archiwizujące

Dodatek-Archiver jest integralną częścią systemu, zwłaszcza gdy użytkownik aktywnie korzysta z Internetu, pobierać aplikacje, zainstalować nowe oprogramowanie z nośnika wymiennego, itd. Nie jest tajemnicą, że oprogramowanie do zainstalowania na komputerze są dostępne w formie instalacji pliku instalacyjnego (czasami z dodatkowych plików informacyjnych, co najmniej – w postaci bibliotek dynamicznych-link, które są podłączone do pracy przez DX typu gospodarz, VST, RTAS, AAX, etc.). Ale, co do zasady, te pliki zajmują dużo miejsca. W celu zaoszczędzenia miejsca na dysku są one pakowane do specjalnych plików o mniejszej rozdzielczości.

Tak samo archiwum i pozwala odzyskać wszystkie dane z plików tego typu. Najbardziej znane są tu WinRAR WinZip, 7-ZIP, etc. Ale tu, podobnie jak w przypadku przeglądarek, to lepiej, aby zbadać wszystkie funkcje aplikacji, a dopiero potem użyć go do codziennych zadań.

Podłączanie tablety i smartfony

Jeśli chodzi o łączność gadżetów mobilnych, ostatnio zdobył niesamowitą popularność, można skorzystać z „native” narzędzia dostarczonego wraz smartfonie lub tablecie. Na przykład, w przypadku urządzeń „Apple” to iTunes dla gadżetów Samsung Samsung Kies typ programu, etc.

Jeśli oprogramowanie nie zostało uwzględnione, Internet może znaleźć uniwersalne narzędzia, które umożliwiają pracę przy komputerze terminala lub laptopa z pewnego urządzenia poprzez komunikację poprzez USB lub Bluetooth połączenie.

multimedialny

Nie możemy powiedzieć kilka słów na temat odtwarzania plików audio i wideo. Tutaj problemem jest to, że nie zawsze system ma specjalne kodeki i dekoderów, które są odpowiedzialne za prawidłowe działanie tych typów plików. Kodowanie i dekodowanie audio i wideo technologia w miejscu nie jest tego warta. Więc lepiej jest zainstalować najnowszy dodatek Service Pack, który zawiera wszystkie narzędzia. Najprostszym rozwiązaniem byłoby oprogramowanie K-Lite Codec Pack. Powiedział, że jest uniwersalnym lekarstwem na wszystkie okazje.

Jednak podczas instalowania w pracy wszystkie komponenty niezbędne do wyboru parametrów. Być może niektóre z nich i nie trzeba ich, ale nie warto ryzykować. Nigdy nie wiadomo, jakie sytuacje mogą się pojawić.

wniosek

Ważne jest, aby zrozumieć, że w tym artykule dostarcza tylko krótki przegląd programów i aplikacji, które są potrzebne do uruchomienia komputera lub korzystać z jego zaawansowanych funkcji. Jednak warto zauważyć, że jest to podstawowy zestaw funkcji, bez których nie może wykonywać żadnej nowoczesnej użytkownika. Naturalnie, istnieje mnóstwo narzędzi, które pozwalają nie tylko rozszerzyć funkcjonalność bazy, ale także trochę komfort podczas pracy. Jednakże, jak już wiadomo, opisać ich wszystkich jest niemożliwe.

Jedyną rzeczą, która może zauważyć, jest to pożądane ustawienie oznacza partycję dysku twardego na partycje logiczne. Mimo wszystko, jeśli system „lotu”, informacje przechowywane w wirtualnych partycji pozostają niezmienione. I to będzie możliwe korzystanie z przechowywanych danych, jak gdyby nic się nie stało po przywracania systemu.