865 Shares 7835 views

Gdzie rzeka wpada do Jeniseju? W morzu Rzeka przepływa do Jeniseju?

Kto nie zna wielką rzeka syberyjski Jeniseju? Pytanie jest retoryczne. W świecie znany jest jako długość drogi wodnej oficjalnie zajmuje 5. miejsce na świecie wśród wszystkich rzek.


w środku Syberii

Trzy potężne rzeki płyną przez Syberię: Ob, Jenisej i Lena. Ale to Jenisej Syberia dzieli się na dwie równe części: zachodniej i wschodniej. Jego szybki potężny strumień przecina mu całą ziemię, przechodząc przez góry i równiny, stepy i lasy.

Błędem byłoby sporządzić plan opisujący rzece Jenisej, przynajmniej tymczasowo, nie wspominając go jako ważnego miejsca w środku Syberii.

Zachodnia Syberia rozciąga swoje otwarte przestrzenie po lewej stronie Jeniseju. Zachód syberyjski nizinny zajmuje powierzchnię około 2,6 mln mkw. km i ciągnie się do Uralu. Jest bogaty w basenie naftowym i gazowym Rosji.

„Gospodyni” tej połowie Syberii – Ob, Rosja jest największym i długości rzeka w obszarze dorzecza.

Na prawym brzegu Jeniseju zaczynają niekończące się połacie Syberii Wschodniej i grzbiety rozciągają się na Dalekim Wschodzie. Jest zdominowany przez płaskowyże i wzgórz, w dużych części – wiecznej zmarzliny.

Największa rzeka we wschodniej Syberii – Lena. Wysoko w górach, nad jeziorem, ona rodzi. U zbiegu morza Lena tworzy ogromną deltę w Rosji, która składa się z ponad tysiąca wysp.

Ionessi lub Great River

Rzeka Jenisej opisać plan musi zawierać pochodzenie jego nazwy.

W dawnych czasach, miejscowi nazwali to inaczej. I jako narody mieszkających wzdłuż jej brzegu jest bardzo różny, a było kilka nazw. Na przykład, w Tuvan nazwy Jenisej dał Ulug-Khem, co oznacza „wielka rzeka”.

Evenk nazwał go Ionessi – co oznacza „wielką wodę”. Były nazwy Ene-powiedzmy, Kim, hak i inne.

Jednak rosyjscy kupcy zaczęli sprzedawać je do Evenki. Dlatego, rzeka, stały się znane jako Nawet nazwa, tylko nieznacznie zmienione w swój własny sposób. I stało się Ionessi Jenisej. Pod tą nazwą jest obecnie znany na całym świecie.

zakwestionowane prawda

Od czego zacząć i gdzie rzeka płynie do Jeniseju? Okazuje się, że istnieje spór na ten temat. Jednak tylko kontrowersje dotyczące jej pochodzenia.

W światowym rankingu Jeniseju jest piąta długości drogi wodnej (5539 km), przechodząc przed nim tylko na Amazon, Nilu, Jangcy i Missisipi.

Śródlądowej Jenisej zaczyna się w górach Khangai IDER rzeki (452 km) w Mongolii. Następnie nadal na rzekach Delger-Moron i Selenga (1024 km). Ostatnio wpływa do jeziora Bajkał, z którego wypływa majestatyczny Angara. Długość jej wynosi 1.779 km. Powyżej Eniseyska Angara wypływa wreszcie do Jeniseju. I gdzie rzeka płynie do Jeniseju? Wpływa do Morza Karskiego, a następnie na Oceanie Arktycznym.

Jeśli mówimy wyłącznie o długości Jeniseju, to punkt wyjścia należy wziąć jeziora Kara-wędzone, położony w Sajany Wschodniej. To dlatego, że pochodzi rzeka BII-Khem (Big Jeniseju w tłumaczeniu). Łączenie z Małego Jeniseju (Kaa-Khem) w pobliżu miasta Kyzył, tworzy pełną płynącej Jeniseju. Długość od źródła do Morza Karskiego jest 4123 km.

basen Jenisej

Zgodnie z basenu, to rzeka syberyjski jest również jednym z największych na świecie. Jednak w tym przypadku, to jest siódmym, raczej niż na piątym miejscu. Ponadto, coraz przechodzi przed nim jeszcze jeden zamożnych rzeka syberyjski Ob, obszar, w którym pula wynosi 2,99 miliona metrów kwadratowych. km.

Jenisej Dorzecze jest asymetryczny. Po prawej stronie są jego główne dopływy opływających takie jak Angara, Dolnej i Stony Tunguska. Angara sam zajmuje prawie połowę basenu Jenisej (1,039,000 km kw. Z 2,58 mln km kw.). Dlatego czasami istnieją spory co płynie gdzie: Angara Jeniseju i Jeniseju i Angara. Jednak Dolna Tunguska czasami nakładają Angara rocznego odpływu. W sumie, Jeniseju przypada blisko 500 rzek. Wśród lewym brzegu można wyróżnić Kan, Abakan Khemchik Tuba i innych.

Dla porównania, można jeszcze podać przykłady: dorzecze Wołgi połowa z Jeniseju Basin i Dniepru basen mniej niż pięć razy.

Trzy z Jeniseju

Jest konwencjonalny podział rzeki na trzy części. Jest to dolna, środkowa i górna Jenisej.

Górna zaczyna się w pobliżu miasta Kyzył, zbiegu małych i Big Jeniseju. Płynie do zbiornika Krasnojarsk ponad 600 kilometrów od głównie górzystym. Największe dopływy górnego Jeniseju – Khemchik, Tuba i Abakan.

Bliski Jenisej, o których mowa w części, która łączy zbiornik Krasnojarsk i zbiegu Angara (około 750 km). Nawiasem mówiąc, szerokość rzeki Jenisej, aż do ujścia Angara nie przekracza 500-700 metrów. Po powierzchni magazynowej Krasnojarsk, przez który przepływa Jenisej traci charakter górski.

Dolna Jenisej jest najdłuższa i najszersza. Jego długość wynosi 1820 km, a szerokość w przedziale od 2,5 do 5 km. Oba brzegi rzeki są tu zupełnie inaczej. Prawy – górzysty, lewa – płaski, nizinny. Dolna Jenisej przychodzi do miejscowości Ust-Port. Jednak jest zbyt wcześnie, aby mówić o morzu rzeka wpada do Jeniseju.

Od ujścia delta

Najszerszy Yenisei w trójkąt, w którym jest podzielona na wiele kanałów i różnych gałęziach, pomiędzy którymi leżą Brekhovskie wyspy. Nawiasem mówiąc, rękawy mają nawet swoje nazwy: mała, duża, Ochockiego i kamienia Jeniseju. Szerokość wspólnym kanałem rzeki w tych miejscach do 75 kilometrów.

Na wyspie Nasonovskogo Yenissei zwęża się gwałtownie rozpoczyna tak zwaną „gardło” szerokości 5 km i peleryny dla Sopochnaya Hag Yeniseisky wlewa do wnęki, a w niektórych miejscach szerokość, która może wynosić maksymalnie 150 km. Tutaj istotne jest, aby zapytać: co w morzu płynie do rzeki Jenisej? Ponieważ Jeniseju Bay – jest to Zatoka Morza Karskiego. Znajduje się między Półwysep Gydański a kontynentem Eurazji. Głębokość waha się od 6 do 20 metrów. Według żaglowców Jenisej Zatoki i dostać się do Jeniseju, a następnie – do portów Dudinki i Igarka. Ta rzeka syberyjski jest żeglowna przez prawie 1000 kilometrów.

Wzdłuż Jeniseju

Jeśli mówimy o miastach, pierwszy powinien być nazywany miastem Kyzył. Po tym wszystkim, to na zbiegu dużych i małych Jeniseju, który rozpoczyna Górna Jeniseju. Kyzył jest stolicą Republiki Tuwa, gdzie około 114 tysięcy ludzi. Miasto utożsamiane z dalekiej północy. Oto obelisk „Center of Asia”, ponieważ to miejsce naprawdę jest geograficzny środek Azji.

Dalej wzdłuż drogi do morza, gdzie rzeka wpada do Jeniseju, przejdź Szagonar miasto (Republika Tuwy), Sajanogorsk (Republika Chakasja, w pobliżu Sayano-Shushenskaya HPP), Minusinsk. Ostatnio jest już w Krasnojarsku regionu, jest jednym z najstarszych miast w Syberii Wschodniej. Populacja sięga blisko 70 tysięcy osób.

Abakan miasto – stolica Republiki Chakasja – Abakan znajduje się u ujścia rzeki. Jest domem dla ponad 173 tysięcy osób.

W drodze do Krasnojarska to kolejny małe miasto – Divnogorsk. Tu zaczyna się budowę elektrowni wodnej w Krasnojarsku.

Największe miasto na Jeniseju

Kraj Krasnojarski Rosja dzieli się na dwie niemal równe części i znajduje się w dorzeczu Jenisej. Jest to drugi obszar Federacji Rosyjskiej. Jego ośrodkiem administracyjnym było miasto Krasnojarsk, położone na obu brzegach Jeniseju, Górna Jeniseju. Więc do Oceanu Arktycznego, gdzie rzeka wpada do Jeniseju z Krasnojarska bardzo daleko.

To miasto jeden milionów znajduje się nieco ponad 1 milion mieszkańców. Jest oczywiste, że jest on nie tylko administracyjne, ale także kulturowe, przemysłowe, sportowe, centrum edukacyjne Wschodniej i Centralnej Syberii. W mieście wiele atrakcji, które są interesujące zobaczyć turystów.

W portowym mieście

Miasto Eniseisk duży nie można nazwać. Jest domem dla zaledwie około 20 tysięcy osób. Jednakże, jest to znajduje się obok miejsca, gdzie Angara wpada do Jeniseju, lub jak niektórzy lubią się kłócić, Jenisej, gdzie wpada do Angara. Ze względu na zbiegu Angara właśnie szerszym niż Jeniseju. Jego czystej wody szybko wpadł do strumienia Jenisej i nadal mają wspólny przebieg. Tutaj Jenisej rozszerza się znacznie. Miasto Jenisejsk położony jest na lewym brzegu rzeki, poniżej zbiegu Angara. Jest to bardzo stare miasto, założone w 1619 roku i stał się z czasem ośrodkiem handlu futrami. Fair odbywają się tam słynęły w całej Rosji.

Nie możemy powiedzieć więcej o tych dwóch miast położonych nad rzeką Jenisej. Odgrywają one rolę portów morskich. To Dudinka i Igarka. Pierwszy znajduje się na prawym brzegu Jeniseju, w jej dolnym biegu. Płynie również do Jeniseju jego prawy dopływ Dudinka. Stąd sprawa i nazwę miasta. Żyją w nim ponad 22 tysięcy osób. Ale Igarka – całkiem malochislenny portu. Liczba jego mieszkańców jest tylko 5300 osób. Po tym wszystkim, miasto znajduje się w obrębie koła podbiegunowego, w strefie wiecznej zmarzliny.

Bez wątpienia, historia na temat: „The River Jeniseju atrakcje dopływy …” toczy się dalej. Na powiedzieć, że tak naprawdę jest …