597 Shares 7288 views

Przeszczep twarzy: historia najbardziej udanych operacji. przeszczep twarzy w Rosji

W 1997 roku na ekranach był ekscytujący thriller z udziałem Johna Travolty i Nicolasa Cage'a „twarzą”. Bohaterem filmu toczy się niesamowitą przygodę i dokonując przeszczepu twarzy. W tym czasie, podobna historia została opisana jako fantastyczne. Dziś przeszczep twarzy rzadko jest związana z historią słynnego thrillera i nie wydaje się być bajką, po całego świata były kilkadziesiąt takie operacje są przedstawione rehabilitować pacjentów nadzieję na nowe życie i twarzy.

historia

Pierwsza operacja zewnętrznej przywrócenia prowadzono przez chirurga Harold Gillies w odległej 1917. Wielu ekspertów uważa, że to jego założenie chirurgii plastycznej, zdefiniować nowy kierunek w medycynie.

jeden z najbardziej złożonych i dużych operacji w historii – w 2005 roku, pierwszy przeszczep twarzy przeprowadzono we Francji. Od tamtej pory nagrał ponad 30 przeszczepów korzystny wynik. Znane i sytuacja tragiczna. Na przykład, chiński Li Guoxing, dobrze zniósł chirurgii, uciekł ze szpitala i zmarł podczas próby dolechitsya w domu.

Pierwszy udany przeszczep twarzy w Rosji w maju 2015 roku. Otwarcie nowych możliwości stała się potężnym bodźcem do rozwoju nowoczesnej chirurgii i dał nadzieję wielu pacjentów do ewentualnego ożywienia. Kiedy pierwszy przeszczep twarzy w Rosji, zdjęcia pacjentów i lekarzy, którzy uczestniczyli w skomplikowanej operacji, rozsianych po całym świecie.

pacjenci

Przeszczep twarzy – to praca ciężka i bardzo rzadkie. Historia każdego z pacjentów, którzy dostali szansę, aby odzyskać od nieodwracalnych urazów, wziął narażenia ludności. W niektórych przypadkach, że to kwestia uczuć estetycznych okaleczanych ludzi w innym życie było zagrożone. Wiele ofiar straciły okazję usłyszeć ich własne zjeść, zobaczyć, a nawet oddychać z powodu bolesnego uszkodzenia twarzy.

W każdym przypadku decyzja o operacji traktowane jako chirurg plastyczny i pacjenta, ponieważ proces wiąże się poważne zagrożenie dla zdrowia i życia pacjenta. przeszczep twarzy przeprowadzono dla tych, którzy cierpieli w wyniku pożaru, był ofiarą ataku, aby zapłacić za swój własny i cudzych błędach.

złożoność chirurgiczny

Podczas operacji lekarze mają do czynienia z wieloma trudnościami. W celu osiągnięcia lepszego efektu kosmetycznego chirurdzy muszą współpracować z całościowego przeszczepu skóry, która nie jest przenoszona dobrze. Przywrócenie poddaje się nie tylko do naskórka, a także mięśnie, chrząstkę, tkanki kostnej.

Zazwyczaj wielu dotkniętych narządów są tak uszkodzone, że trzeba je wymienić. Przeszczep osoba wymaga dawcą tkanek, w których długi okres studiował w celu uniknięcia ewentualnych komplikacji. Przygotowanie do pracy trwa dłużej niż rok, który przechodzi w doborze indywidualnego kompleksu tkanki dla pacjenta, jego analizy i przygotowania narządów do przeszczepu. Cała procedura, w tym okresie rehabilitacji, kosztuje kilka milionów dolarów.

Operacja jest skomplikowany i obejmuje kilka etapów, z których każdy wymaga skoordynowanego działania wśród specjalistów, koncentracji i uwagi. Transplantacja trwa dłużej niż 10 godzin, a dla pełnego odzyskania jest często niezbędne do wykonywania kilku operacji.

okres rehabilitacji

Większość operacji na dużą skalę często przyczyną powikłań w okresie pooperacyjnym. Operacja przeszczepu twarzy nie jest wyjątkiem. Trudności związane z dostosowaniem obcych tkanek i kiełkowania w tych naczyniach krwionośnych. Najnowsza technologia i dokładne badania, aby zminimalizować ryzyko wystąpienia powikłań.

Odzyskiwanie z przeszczepieniem trwa od kilku lat. Przez cały życia pacjentów są zmuszeni do leków, które nie pozwalają na odrzucenie tkanek. Dużo uwagi poświęca się psychologicznej pracy z osobą, która ma harmonijnie współistnieć z nowym wyglądem. Pomimo trudności, każdy z nich podarowany przez wdzięczną okazję znowu cieszyć się życiem, nie wstydzi się swojej twarzy.

Patrick Hardison

W 2001 roku pożar próbując uratować kobietę z płonącego budynku. Niestety, próba doprowadziła do poważnych oparzeń, że zniekształcona twarz i górną część tułowia Patrick. Spalone uszy, nos, usta i powieki, człowiek prawie stracił wzrok i wiary w lepszą przyszłość. Był bardzo potrzebne przeszczep twarzy. Przed i po: tragedia jest tak podzielony życie ofiary.

Od kilku lat, ogień nie więcej niż 70 operacji wstępnych, bardzo przygotowanie do przeszczepu trwało około rok. Po 26 godzinach spędzonych na stole operacyjnym w spółce ponad 100 lekarzy, Patrick znaleźć nową twarz. Jest to pierwsza operacja w historii, w którym poszkodowany został całkowicie zastąpiony własnej twarzy na dawcy.

Isabelle Dinuar

W 2005 roku we Francji, pierwszy częściowy przeszczep twarzy w świecie odbyła, podczas którego pacjent został przeszczepiony nie tylko skórę, ale także nos, usta i podbródek. Według ekspertów, przyczyną największych trudności w transplantacji. Transplant sukces zainspirował innych chirurgów plastycznych na dalszy rozwój tej niesamowitej pracy, jak przeszczep twarzy. Zdjęcia przed i po rehabilitacji wykazuje pozytywne zmiany w wyglądzie ofiary.

Izabel Dinuar została zniekształcona przez własnego psa. Chcąc zakończyć swoje życie, wypiła dużo tabletek nasennych. Pies nie mógł obudzić się z właścicielem, i zdesperowany Labrador ugryziony twarz Isabel. Obudziła się w kałuży krwi, a po przemyciu, okazało się, że połowa twarzy brakuje. Lekarze od razu zgodził się na niemożność odzyskania ciała i zaproponował transplantacji ofiarą.

Dallas Vince

W 2011 roku, właściciel nowego obrazu był człowiek z Teksasu. W ciągu trzech lat przed operacją otrzymał potężnego porażenia prądem, w wyniku czego natychmiast oplavilas górną część twarzy. Walczyli o jego życie na dzień i pół, ale oczy, nos, usta i inne organy są całkowicie spalone. Mężczyzna mieszkał przez kilka lat bez twarzy dosłownie karmione przez rurkę, ale nie rozpaczaj. Pomimo obrażeń, poszedł na naprawić i był w stanie chodzić. Raczkujący człowiek czeka na przeszczep twarzy. Zdjęcie wykonane po wysiłku Chirurgów Plastycznych, wskazuje, że wygląd ofiary całkowicie zmieniony.

Po zabiegu, Dallas przemówił ponownie, on odzyskał węch. Niestety, wizja nie mogła być odtworzona, ale prawie wszystkie cechy wyrazu twarzy pacjent był w stanie nauczyć się wszystkiego od nowa. Do tej pory jego twarz niemal całkowicie funkcjonalny niż nie może pochwalić się wszystkich pacjentów, którzy przeszli taką operację.

Oscar

W 2005 roku z hiszpańskiego wypadku rolniczej. Wskutek wystrzał rany człowieka niemal całkowicie stracił twarz, opuścił bez nos, zęby, usta, kości policzkowych. Według jednej z wersji, Oscar (pod tą nazwą człowiek jest prezentowany w Internecie) w zastrzelił się przypadkowo. Ofiara mieszkała z tym problemem przez pięć lat, aż spadł kolejny problem – usta zacisnął skórę, pozbawiając ludzi jeść, mówić i oddychać.

W 2010 roku jeden z najdłuższych w historii chirurgii plastycznej na przeszczep twarzy przeprowadzono. Lekarze musieli przywrócić utracone wielu narządów i tkanek. Dzięki wysiłkom lekarzy, Oscar ponownie stanie wyżywić się i oddychać.

Carmen Tarleton

Jej historia jest tak samo tragiczne jak innych pacjentów potrzebujących przeszczepu twarzy. Czterdziestym roku kobieta została zaatakowana przez jej byłego męża, Carmen okaleczona nie do poznania. On okaleczona twarz i ciało żony za pomocą bitów i butelki z kwasem. Trzy miesiące ofiary spędził w śpiączce przez okres pięciu kolejnych lat, musiała przejść 55 operacji. Okaleczone ciało dosłownie zbierane fragmentaryczne Przy szyciu na spalonych terenach nową skórę, zaczerpnięte z jej własnych nogach, a od dawców.

Niestety, wysiłki chirurgiczne pomógł uratować życie Carmen, ale nie wrócił do twarzy, a wraz z nią zdolność mówienia, jeść samodzielnie, uśmiechając się. W 2013 roku przeprowadzono kolejną operację lekarze eksperymentalną, szczepienie pacjenta twarz martwego 56-letnią kobietę. Mając ciężko i długo, rehabilitacja, Carmen ponownie nauczyć się jeść, mówić, oddychać i wykonywać inne manipulacje, które wydają zdrowy człowiek prosty. Znalazła siłę, by wybaczyć jej byłego męża, a nawet napisał książkę o swoim trudnym losem. Nie tylko wygląd, ale także życie kobiety zmienił przeszczep twarzy: zdjęcia przed i po tragedii, niech osobiście to sprawdzić.

Richard Norris

Po nieudanej próbie popełnienia samobójstwa przez wystrzał w głowę z shotguna młody człowiek zmuszony był ukrywać się przed obcymi na długie piętnaście lat. Następnie, w 1997 roku, lekarze byli w stanie uratować mu życie, ale zniekształconą twarz nie została naprawiona – kości zostały zmiażdżone, zdeformowaną szczękę, język praktycznie nieobecny. Richard pojawił się na ulicy tylko w nocy, w czapce i maskę, która ukrywa zniekształconych twarzy.

Piętnaście lat później, matka ofiary znalazła lekarza, który jest gotowy do przeprowadzenia operacji na rekonstrukcji twarzy, a nie udało samobójstwo natychmiast zgodził się podjąć ryzyko. W 2012 roku, mężczyzna trzymał operację 36-godzinny, aby nadać mu nowy wygląd. twarz Richarda szło od kilku dawców tkanek, które, o dziwo, szybko osiadł. Teraz nie towarzyszą okulary przechodniów. Nauczył się znowu mówić, na własną rękę, istnieje nawet uśmiech. Przeszczep twarzy przed i po całkowitym odzyskiem stał się jedynym możliwym sposobem wyjścia z tej sytuacji. Na szczęście wszystko skończyło się dobrze.

przeszczep twarzy w Rosji

chirurdzy domowe otworzyło drogę do nowego, normalnego życia żołnierza, doznał poparzeń całego ciała, którego wynik został nieodwracalnie uszkodzony twarz. Dla zbawienia i odnowienia człowieka trzydziestu operacji przeprowadzono, ale chirurdzy plastyczni nie byli w stanie całkowicie rozwiązać problem ofiary.

Pierwsza operacja przeszczepu osoba w Rosji przeprowadzono, jak już wspomniano, w maju 2015 r. Moskwa lekarze przygotowują się do tego przez trzy lata, ćwicząc na replikę modelu osoby pacjenta. Transplantacji, w którym udział wzięło ośmiu lekarzy, trwała ponad 15 godzin. reklama wydarzenie oddawał dopiero w listopadzie, kiedy eksperci byli w pełni przekonani do pomyślnego zakończenia operacji i samopoczucia pacjenta. Lekarze aspiracje spełnione: przeszczep twarzy w Rosji, zapisanego zdjęcia, zachęcające wyniki były triumf rosyjskiej chirurgii plastycznej.

Poprawa technologia i doświadczenie pozwalają na najbardziej niesamowitych wyzwań, dając nadzieję na zdesperowanych ludzi odzysku. przeszczep twarzy, oczywiście, nie będzie w najbliższej przyszłości procedury masowej, ponieważ wymaga ogromnych inwestycji wysiłku, czasu, pieniędzy. Niemniej jednak planowane Rosja kontynuować przeprowadzanie takich operacji u pacjentów z odpowiednimi wskazaniami medycznymi.