83 Shares 8664 views

Minimalna grubość klocków hamulcowych. Jak określić zużycia klocków hamulcowych

Dla bezpiecznego hamowania układ hamulcowy pojazdu odpowiada. To zależy od serwisowania i efektywności prędkości zatrzymania. Szereg mechanizmów w hamulcach jest wystarczająco duży, a wszyscy muszą działać jak w zegarku, ponieważ awaria jednego wymaga minimum nieprzyjemnymi konsekwencjami. Porozmawiajmy o tym, co powinno być minimalna grubość klocków hamulcowych, a także o tym, jak sprawdzić zużycie.


Główne rodzaje obuwia

W ostatnich latach przemysł motoryzacyjny skoczył do przodu. Nowoczesny samochód zazwyczaj posiada zaawansowany system hamowania jest dostępność systemów, sterowane komputerowo. Powinno to obejmować ABS, system stabilizacji ESP, i tak dalej. N. Ciągły rozwój maszyn prowadzi do postępu rodzajów klocków hamulcowych. Dostępne są następujące typy:

  • półmetali warstwa cierna (65% miedzi, proszek żelaza, przewód);
  • Warstwa cierna materiału organicznego (guma, szkło, Kevlar);
  • organicznych i zanieczyszczeń metalicznych w stosunku 70/30);
  • Warstwa ceramiczna tarcia o małej włączenia miedzi.

Każdy z tych typów ma swoje mocne i słabe strony. Na przykład, warstwa półmetali tarcie ma dobre rozpraszanie ciepła, ale to szybko zużywa się i wydziela dużo hałasu podczas pracy. Ale podszewka szczęk hamulcowych z organicznej praktycznie bez hałasu i pracy delikatnie, ale w procesie produkować dużo kurzu osiada na koła. Można powiedzieć, że ceramiczne są najbardziej korzystne. Nie ma hałasu i zużywa się zbyt szybko. Ich jedyną wadą – wysokie koszty.

Dlaczego klocki zużywają się zbyt szybko?

Istnieją pewne oczywiste powody przedwczesnego zużycia klocków. Stały Jazda po mieście, kiedy trzeba zwolnić często. Prowadzi to nie tylko do noszenia, ale również wysoka temperatura podkładki talerzowe. Wielu kierowców preferują agresywną jazdę z przedłużającego się i gwałtownego hamowania. Prowadzi to również do osiągania wysokich wskaźników zużycia. Podczas spokojnej jazdy często prowadzi do długotrwałego „życia” hamulców.

Jeśli często napęd ładowane z bagażem, jest wręcz przeciwnie, pomaga zmniejszyć obciążenie przedniej osi i hamulca odpowiednio. W ogóle, klocki na klocki hamulcowe zaleca się zmienić w czasie określonym przez producenta. Za osią tylną wynosi zazwyczaj 40 000 km, a przednia około 20 000 km. Choć uszkodzone, mogą one, jak poprzednio, a nieco później, lepiej jest przeprowadzać regularne kontrole.

Kiedy potrzeba, aby zmienić klocki hamulcowe?

Oprócz biegu i producentów samochodowych określić minimalną dopuszczalną grubość okładziny ciernej, w których wymiana jest konieczna. Po tym wszystkim, czasami zdarza się, że minęło już 20-30 tys. Km, a klocki jak nowe, lub odwrotnie, wyjazd mało, a zużycie jest już krytyczny.

To ma znaczenie i wagę pojazdu. Im mniejszy samochód waży, tym więcej wolno nosić klocki i vice versa. Ale w większości przypadków, minimalna grubość klocka hamulcowego w różnych znaczków jest prawie taka sama i wynosi około 2-3 mm.

Czasami krytyczne pogorszenie postrzegane wizualnie, nawet bez zdejmowania koła. W tym przypadku możliwe jest, aby zaopatrzyć pre-set na jednej osi. Jeśli na desce rozdzielczej zapala się ikona (opcja ta nie jest dla wszystkich samochodów), a następnie załadować czujnik elektroniczny, który określa minimalną dopuszczalną grubość okładzin ciernych.

„muzyczne” klocki i bicie

Istnieje kilka objawów, które pozwalają określić produkcji nakładek. Jeśli niedawno przeprowadzone zastępczy klocek hamulcowy, dla których cena była zaskakująco niska, nie bój się, że będą one „muzyka”. To przemawia do ich niskiej jakości i niewystarczającej ilości niektórych pierwiastków w składzie stopu.

Ale istnieją również specjalne systemy, które wydzielają charakterystyczny dźwięk, gdy osiągnie minimalną grubość klocków hamulcowych. To jest znak kierowcy, że nadszedł czas, aby przeprowadzić wymianę.

Jak dla takiego zjawiska jak bicie podczas hamowania, to jest bardziej poważna. Minimalne straty z twojej strony – zwykłe klocki zamienne. W najgorszym przypadku konieczne jest zastąpienie tarczy lub bębna. Powodem jest to, że dudnienie występuje wskutek nierównomiernego zużywania się klocków hamulcowych lub tarczy hamulcowej, wiórów lub pęknięć warstwy ciernej. Nierównomierne zużycie, co z kolei może być ze względu na niską jakość klocków lub tarcz. W każdym razie sytuacja wymaga szybkiego rozwiązania problemu.

Na jak nie robić

Nie każdy właściciel samochodu regularnie sprawdza układ hamulcowy. To prowadzi do różnych konsekwencji, do wypadków na drogach. To wciąż dobry, jeśli awaria w drzewo w swojej zagrodzie, i co zrobić, jeśli hamulce zawiodły na autostradzie? Oczywiście, doświadczeni kierowcy będą używać hamowanie silnikiem, ale nie każdy ma czas, aby dowiedzieć się, co się dzieje.

Tak, że nigdy nie pozwoli podszewka klocki hamulcowe zużywają się z metalem. Będzie to prowadzić do uszkodzenia tarczy hamulcowej i ostatecznie doprowadzić do systemu z działania. Regularnie sprawdzać stan hamulców. Sprawiają, że nie jest trudne i niezależnie. Nie jest konieczne, aby wspinać się pod samochodem co 5 tys. Km, ale kiedy przyjdzie czas, nie bądź leniwy.

Jakie wnioski możemy wyciągnąć?

Tutaj jesteśmy z wami i dowiedzieć się, jak określić zużycie okładzin hamulcowych. Można to zrobić wizualnie i przy użyciu linijki lub suwmiarki. Jeśli nie masz czasu lub chęci, aby poradzić sobie z tym problemem sam, a następnie pozostawić tę sprawę eksperci SRT.

Minimalna grubość klocka hamulcowego należy 2-4 mm, ale dopuszczalne wartości na przykład 1,5 mm. Jeżeli płyta jest mniejsza niż – mnie. Jeśli w dopuszczalnym zakresie, ale nadaje – przygotowanie do wymiany w najbliższej przyszłości. Należy też regularnie sprawdzać pod kątem zużycia tarcz hamulcowych i przegrzaniem. Te ostatnie prowadzi do tego, że płyta perwersje, a system działa mniej wydajnie – zwiększenie drogi hamowania i nie bije. Więc zorientowaliśmy się podczas wymiany klocków hamulcowych. Cena jest różna w zależności od producenta i wynosi 800-3500 rubli. Ale nie powinniśmy brać najtańsze „musical” okładziny cierne.