81 Shares 1779 views

Polip w jelicie: objawy i leczenie chirurgiczne usunięcie

Zdarzają się przypadki, że błony śluzowej przewodu pokarmowego powłoki systemu zaczyna rosnąć, a to może trwać latami. Schorzenie to nazywane polipy, rosną w świetle pustego korpusu, trzymając na szerokiej podstawie. Utworzone w dowolnym miejscu przewodu pokarmowego, ale najczęściej narażone na klęski okrężnicy.


Zasadniczo polipów wykrywane przypadkowo podczas badania pacjenta z innych powodów. Ze względu na fakt, że po pewnym czasie, guzy te mogą przekształcić się w nowotwór złośliwy, uznając je za warunek przedrakowych, które wymaga stałej kontroli, aw razie potrzeby – i usunąć. Polipy w jelitach, objawów i leczeniu tej patologii będą omówione w artykule.

Odmiany polipów

Ten rodzaj choroby jest stwardnienie lub dyskretny. tworzenie mnogiej charakteryzuje obecność około 100 lub więcej polipów. W tym przypadku rozpoznaje się rozproszonego polipowatości, w którym wysokie prawdopodobieństwo zachorowania na raka. Nieciągłą postać przejawia się w obecności jednego lub większej liczby polipów, które znajdują się od siebie na niewielką odległość.

Najbardziej rozpowszechnionym typem tworzenia polipów – gruczolakowatą, często rozwija się w nowotwór. Ten rodzaj polipa jest gruczołowej i kosmków gruczołowej kudłaty.

Młodociane polipy są często tworzone w okresie dojrzewania, ale może być u ludzi starszych. Powstają one z resztek tkanki embrionalnej, a często mają nogę. Jeżeli polip zaczyna krwawić, to świadczy o jego pęknięcie lub odrzucenia, a także skręcenie nogi. Zasadniczo polipy młodzieńcze zaleca się usunąć.

Rozrostowych rodzaj choroby rzadko rozwija się rak. Najczęściej znajduje się w odbytnicy. Gamartomny widok wynika z normalnych tkanek i nieproporcjonalnie rozwinięte.

Przyczyny powstawania polipów

Często lekarze diagnozują chorobę, jak polipa w jelicie. Przyczyny tej choroby mogą być bardzo różne, ale najczęściej prowadzi to do niewłaściwej diety i złych nawyków. Jeżeli osoba zużywa zbyt dużo tłuszczów zwierzęcych, smażonych i tłustych, i są praktycznie nie owoce morza, świeże warzywa i owoce, a także błonnik, a następnie po pewnym czasie może mieć polipy w jego dieta jelita grubego.

Według naukowców, uważa się szkodliwych produktów kebaby i grill. Jeśli mięso jest gotowane w ten sposób, to zaczynają się tworzyć rakotwórczych i innych szkodliwych substancji, które przyczyniają się do powstawania komórek nowotworowych. Podczas gotowania mięsa w inny sposób formowanie rakotwórczy następuje z trawienia pokarmu w niewielkiej ilości.

Palenie jest bezpośrednio związana z pojawieniem się choroby. Ryzyko rozwoju polipów u biernych palaczy są również wysokie.

Siedzący tryb życia, zaparcia, otyłość, nadużywanie alkoholu – wszystko to jest również przyczyną narośli edukacyjnych.

objawy

Dość trudne do wykrycia we wczesnym stadium polipa jelita. Objawy i leczenie tej choroby angażować uwagę lekarzy, ponieważ występuje ona tylko z silnym uszkodzeniem warstwą śluzu. alarm pokonać stojącego w następujących przypadkach:

  • Jeśli kał pojawiła domieszkę śluzu w dużych ilościach, czy krew szkarłatny kolor. Są oznaki polipów w jelicie. Śluz może być zbyt silny, w wyniku zaburzeń elektrolitowych może rozwinąć, co prowadzi do zaburzeń rytmu serca i odwodnienie.
  • Jeśli światło jest dość znacznie zwężone, które często występują skurcze, skurcze, i częściową niedrożność. Krzesło może stać się nierówne.
  • Ponadto, jeśli nie ma polipy jelit, objawy i mogą przypominać objawy hemoroidów. Nie świąd odbytu i sączący występuje wokół odbytu.
  • Ponadto objawy polipy w jelitach może oznaczać całkowitą niedrożność jelit, która charakteryzuje się brakiem fotela, zatrucia i silnego bólu. To wymaga natychmiastowej kontroli chirurga i interwencji chirurgicznej.

Tak więc, jeśli ktoś jest nieświadomy, że ma polipy jelit objawy oraz skutki To wskazuje bezpośrednio na tę chorobę. Dlatego, aby odłożyć wizytę do lekarza jest wysoce niepożądana.

Jak to jest zdiagnozowana?

Jak polipy w jelicie mogą być ujawnione jedynie w wyniku badania, pacjenci należące do grup ryzyka, powinny odbywać się co roku obserwacji ambulatoryjnej.

Z sigmoidoskopii lekarzy bada śluzówkę odbytu i dystalnego jelita grubego. Przed procedurami przewodu pokarmowego oczyszczono metodą wlewu.

Kolonoskopia pozwala ocenić stan błony śluzowej jelita grubego. Jeśli to konieczne, lekarz wraz z inspekcji można pobrać próbki tkanki do badania pod mikroskopem. To powinno być poprzedzone poważnego przygotowania. Pacjent nie jeść przez 12 godzin przed przeprowadzeniem manipulacji, a dzień wcześniej, musi wypić lek „Fortrans”. On pokonuje jego wielką jelit, co pomaga poprawić wizualizację podczas kolonoskopii.

badanie rentgenowskie z baru kontraście pozwala określić, ile zwężenie jelit narośli śluzówki w całości. Kontrast jest podawać drogą wlewu, po czym lekarz wykonuje serię zdjęć. Ale ta metoda nie pozwala na określenie łagodny lub złośliwy polipa.

Tomografia komputerowa pozwala na uzyskanie więcej informacji. Podczas badania, lekarz jest w stanie określić relacje z otaczającym nowotworów tkanek.

Dodatkowo badania kału na krew utajoną wykryć w nim. Ponieważ jest to bardzo złożoną chorobą – polip w jelitach, objawów i leczenia zależy od charakteru występowania tej choroby.

leczenie polipy

Tradycyjna medycyna zwykle polega na chirurgicznym usunięciu polipów w jelicie, ale lekarze mogą wybierać i przyszła zarządzanie. W tym przypadku, lekarz po prostu obserwując wzrost guzów. Jest to możliwe, jeśli nie ma wyraźnych objawów, są niewielkie wzrosty lub są łagodne. We wszystkich innych przypadkach zaleca się usunięcie polipów.

interwencja chirurgiczna

W zależności od wielkości i struktury polipa w jelicie, operacja przewidziana w tym przypadku, można przeprowadzić na różne sposoby.

technika elektrokauteryzacja pętla jest używana, gdy chcesz usunąć narośla na cienkiej łodydze. W tym przypadku, wykorzystując specjalny zawias uchwycić polipa, a następnie przepuszcza przez nią prąd. Prowadzi to do zniszczenia tkanki i koagulacji naczyń krwionośnych, i jest oddzielona od podstawy polipa. Procedura ta nazywana jest electrosurgical i przez endoskop. Z większymi nowotworami nie usuwa się części. Możliwe powikłania – krwawienie i perforacja ściany.

Usuwanie polipów w jelicie jest również wykonywana poprzez laparoscopic lub laparotomic nacięć. Pokazuje taką procedurę, jeśli podejrzewa się obecność komórek nowotworowych, gdy chcemy usunąć skażoną powierzchnię jelit w zdrowej tkance.

Jeśli polipy tyle na jelito grube, chirurdzy również wykonać resekcję jelita grubego, a następnie nakłada zespolenie części przewodu żołądkowo-jelitowego, które zostało.

Czy korzystnego rokowania na przyszłość?

Tendencja do tworzenia się polipów jelita może trwać aż do końca życia. Nawet jeśli operacja się powiodła, wysokie ryzyko nawrotu choroby. Również podczas okresu tkaniny, która jest utworzona z polip, może ulegać przekształceniu w którym łagodne komórki przekształcony złośliwe. Rozwijać raka jelita grubego, musi wynosić co najmniej 10 lat, a proces ten jest nieodwracalny. Wyjątek – wrodzone wady embriogenezy, w których po usunięciu guzów nie rosną normalnie.

Jak pozbyć się polipów w jelicie za pomocą tradycyjnej medycyny?

Traktowane z tym kłopoty, powinien niezwłocznie po wykryciu go. W przeciwnym razie, nie może przyjść bardzo smutne konsekwencje. Pomaga uniknąć chirurgia traktowania narodowego. polipów jelita nie tylko wstrzymuje jego wzrostu, ale może zniknąć.

ziołowy

Do infuzji zioła leczniczego stosuje się takie, jak jemioły, glistnika, bedstraw, rokitnika zwyczajnego, lumbago, nawłoci, koniczyny. Zbiór łyżka konieczne nalegają na pół litra wrzącej wody przez około 30 minut, a następnie odsączono. Pić dziennie, przed posiłkami, trzy razy dziennie.

Weź dziurawiec, liści brzozy, krwawnik i rumianek. Otrzymany infuzji wylewa się do zbiornika, a następnie pozostawiono na 2 godziny i pary. Jeśli to jest zimny, to jest konieczne, aby wlać do wrzącej wody. Postępując według procedury smarowane olej palec kruszyny i wprowadzony do odbytu. Powtórzone trzy razy.

sok z buraków

Taki sok zawiera substancje o właściwościach przeciw-nowotworowych. Każdego dnia należy przyjmować z 100 ml świeżego napoju trzy razy dziennie. Można mieszać go z dowolnego soku owocowego lub warzywnego.

czosnek

To pomaga wyeliminować infekcję, ponieważ zawiera dużą liczbę elementów, które mogą zwalczania bakterii. Kiedy polipy należy uwzględnić w swojej diecie czosnku.

Pij mleko i marchewki

Mleko z miodem i sokiem z marchwi jest wspaniałym lekiem, który likwiduje stany zapalne i zapobiega rozwojowi polipów. Ponadto, napój jest działanie przeczyszczające, co jest dobre dla zaparcia, które są często o takiej choroby. sok z marchwi musi być świeża. Aby przygotować napój, wziąć łyżkę miodu, pół szklanki mleka, jedna czwarta szklanki soku z marchwi.

Lewatywa z glistnika

Zioło znakomicie z nowotworami. Ale ma właściwości toksyczne, więc podczas leczenia ostrożnie, aw każdym razie nie należy przekraczać zalecanej dawki. Świeże zioła infuzji wytwarza się i wstrzykuje się do odbytnicy. Utrzymać go w sobie musi być około godziny. Dla zwiększenia skuteczności procedury przeprowadzono lewatywę czyszczenia. Wszystkie niezbędne do przeprowadzenia 10 procedur w ciągu dnia.

herbata kalina

Napój ten pomaga resorpcji polipów. Użyj go kilka razy dziennie zamiast herbaty. Użyj suszone lub świeże owoce, a dla smaku, można dodać miód naturalny.

wniosek

Teraz już wiesz, że to polip w jelicie, objawów i leczenia tej choroby. Stało się jasne, że choroba jest diagnozowana bardzo trudne i zwykle ma stan zaniedbania gdy jest pomoc może tylko operacja. Aby zapobiec występowaniu takich chorób, konieczne jest, aby prowadzić zdrowy tryb życia i jeść prawo.