240 Shares 5057 views

Helsinki Muzea: opis i opinie

Wielu podróżnych, którzy odwiedzili Finlandia, zauważył, że stolica tego stanu różni się od wielu miastach europejskich, oryginalnej architektury, specjalnym stylem skandynawskim i poczucie spokoju.

Opis miasta

Turyści, którzy odwiedzają Helsinki po raz pierwszy, zaskoczony niezwykłym układzie miasta: przybywających drogą morską, masz statek drabina natychmiast dostać się do centrum miasta. Jest też inny fakt, który uderza niewtajemniczonych odwiedzających miasto – ogromna liczba muzeów w Helsinkach.

Patrząc w broszurze reklamowej lub przewodnika po stolicy Finlandii, nie uwierzysz własnym oczom – w 80 muzeach. Większość muzeów w Helsinkach poświęconych konkretnym wydarzeniem lub epoki, mają bardzo małe rozmiary.

Muzeum Sztuk Pięknych

Miłośnicy sztuki powinni wiedzieć, że Muzeum Sztuk Pięknych w stolicy Finlandii pokazuje, wykazuje bardzo ciekawy temat. Składa się z dwóch części. Po pierwsze – tenis Palace Museum, a drugi – Meilahti Muzeum. To pokazuje wiele różnych przedmiotów prowadzona jest corocznie.

Zdecydowana większość wszystkich eksponatów nadrobić płócien, które oni uprzejmie przewidzianych do samego muzeum, ale jest też wiele prac, że muzeum robi na własny koszt. Dziś to muzeum w Helsinkach oferuje turystom szeroką ekspozycję, składający się z ponad siedem i pół tysiąca obrazów. Wśród nich znajdują się dzieła takich znanych artystów jak Järnefelt, Simberg, Halonen.

Design Museum

To muzeum w Helsinkach jest jednym z najstarszych w mieście. Został założony w 1873 roku, kiedy nie było jeszcze takie pojęcie jak „design”. W tych dniach, miasto istniało Crafts społeczeństwa. Że podwaliny dla kolekcji muzeum poprzez zakup setki projektowania obiektów na wystawie w Wiedniu. Byli pomoce wizualne dla studentów studiujących w Wyższej Szkole Sztuki Stosowanej, a także eksponaty, które podziwiał miłośników wdzięk i piękno.

Dla kolekcji wieku jest wzbogacony eksponaty projektowe. W 1978 roku muzeum przeniesiono do budynku, zbudowany przez architekta Nyustremom w 1895 roku. Jest to prawdziwy klejnot miasta, obok których nie można przejść – oryginalny neogotycka architektura i nietypowe elementy projektu natychmiast uderzające oto.

ekspozycja

Na parterze muzeum jest centralnym wystawa rozwoju sztuki stosowanej w Finlandii. Wszystkie hale wystawowe są różne tematy: .. mebli i wnętrz, zastawy stołowe, akcesoria, niepowtarzalnych kawałków rękodzieła itp przechowuje także stare fotografie, rysunki, obrazy, najbardziej znanych projektantów na świecie.

Na drugim piętrze znajdują się wystawy czasowe, które wykazują osiągnięć nowoczesnych wzorów, które odzwierciedlają trendy. Tutaj przechowywane są niezwykłe przedmioty, które są uderzające w ich oryginalności.

Muzeum dla miłośników sztuki współczesnej

Awangardowy budynek ogromny rozmiar mieści się Muzeum Sztuki Współczesnej w Helsinkach. Jest wszechstronnym centrum kultury i sztuki XXI wieku. Przestronne, wyjątkowo urządzone pokoje znajdują się dwadzieścia pięć galerie, które wykazują dzieła sztuki współczesnej.

Wycieczki z Muzeum Sztuki w Helsinkach są niezwykłe: w towarzystwie osobistego przewodnika audio. Ten specjalny multilanguage urządzenie elektroniczne (5 wersji językowych), z którego można dostać poznania prezentowanych eksponatów. To muzeum ma wszystko, co pomoże odwiedzającym poczuć komfortowe Restauracja, kawiarnia i biblioteka.

Natural History Museum

Jeśli jesteś zainteresowany w przyrodzie, jesteś lubiący historii rozwoju flory i fauny na naszej planecie, to powinno się odwiedzić Muzeum Historii Naturalnej w Helsinkach. Wizyta organizowana jest w oryginalny i zabawny sposób. Przy wejściu, gdzie goście są witani przez ogromną postacią słonia, będzie oferowane do podjęcia liść drukowane na to krzyżówka i ołówek. Pokonując wszystkie muzeum, będzie można stopniowo reagować na wszystkich krzyżówka pytań.

Muzeum posiada cztery sekcje tematyczne. Ogromne zainteresowanie jest pomieszczenie, w którym odtworzono noc w Afryce, z błyskiem dużych jasnych gwiazd, egzotyczne ptaki krzyczą, ogromny moloch, że otwiera usta. Umiejętnie wykonane odlewy gipsowe dinozaura, Kałamarnica olbrzymia, dają pełny obraz tych dawnych mieszkańców naszej planety.

Młodzi goście mogą pogłaskać niektóre z eksponatów, ale tylko te, dla których istnieje specjalna ikona – mała palma.

Muzeum Miejskie

W porównaniu do innych stolic europejskich Helsinki jeszcze bardzo młody. Jednak jego historia sięga 450 lat. Helsinki City Museum, usytuowany przy placu Senatu, posiada wiele ciekawych eksponatów i dokumentów związanych z powstaniem i rozwojem kapitału fińskiego.

Można odwiedzić wystawę „Helsinki Horyzonty”. Fińskie Organizatorami wystawy historii miasta został podzielony na trzy fazy – panowanie Szwecji, mieszka w ramach ZSRR i niezależności. Przez to muzeum jedenaście oddziałów muzeów, które są rozproszone po całym mieście.

Muzeum Seurasaari

W tej malowniczej miejscowości lubią spędzać wielu mieszkańców Helsinek i odwiedzających. Seurasaari Wyspa jest połączona z kładki miasta kontynentalnych. Tutaj, na wolnym powietrzu jest ciekawym muzeum, które prezentuje prowincjonalnego przeszłość kraju.

Na całej Finlandii został przywieziony tu budynki gospodarcze, domy, wiatraki, stajnie, sauna, a nawet stary kościół. Jest też namiot z skór reniferów. W dawnych czasach żyli w fińskim renifery. Na tej wspaniałej wyspie wczasowicze przyjeżdżają z całego kraju. Są festiwale z piosenek i tańców. Nowożeńcom się wziąć ślub w starym drewnianym kościele. Tutaj, kawiarnię i restaurację, która serwuje dania kuchni lokalnej.

opinie

Większość turystów uważa, że fińskiej stolicy – niesamowite miasto, pełne ciekawych zabytków. Każdy może wybrać muzeum, które będzie interesująca dla niego. Jeśli odwiedzisz miasto po raz pierwszy, należy rozpocząć od wprowadzenia City Museum, gdzie można zapoznać się z ciekawymi dokumentów związanych z historią miasta. Ogromne wrażenie najstarszych w Design Museum. W muzeum na wyspie Seurasaari można nie tylko nauczyć się żyć fińskich rolników w przeszłości, ale także daje możliwość relaksu na łonie natury.