324 Shares 4890 views

Mogę wziąć „ACC” w czasie ciąży? Zalecenia lekarskie

W czasie, gdy kobieta jest w oczekiwaniu na dziecko, konieczne jest starannie leczyć ich stan zdrowia. Ciało ludzkie jest tak zaprojektowany, że w czasie ciąży jest zmniejszenie odporności. Jest to niezbędne dla prawidłowego rozwoju płodu i zapobiec jego odrzucenie. Kaszel towarzyszy wielu przeziębień, w tym kobiet w ciąży. Pomaga leczyć patologie pomoże lek „ACC” (tabletki). Jest skuteczny zarówno wirusowe i bakteryjne choroby w czasie. To o nim i zostaną omówione dalej. Dowiesz się, czy „ACC” mogą być podjęte w czasie ciąży. Także dowiedzieć się, co eksperci o tym myśleć.

Co to jest ten lek?

Lek "ACC" – tabletki. Są one przeznaczone do rozwiązania. Również w sieci aptek można kupić pelet, które są przekształcane w taki sam sposób, w zawiesinie. Aktywna substancja farmaceutyczna jest acetylocysteina aminokwasem.

Lek jest mucolytic. Innymi słowy, upłynnia śluz i ułatwia jego usunięcie z oskrzeli. Lek jest skuteczny nawet w zaawansowanym stadium choroby, z oddzieleniem ropne śluzu.

Co robi z instrukcją obsługi?

Przed użyciem jakichkolwiek leków, w tym „ACC” tabletek musujących, warto wcześniej zapoznać się z podsumowaniem. Przewodnik informuje, że lek jest zakazane w czasie ciąży i po porodzie (laktacji).

Producent nie ma wystarczających danych badawczych, aby mówić o całkowitym bezpieczeństwie leku dla dziecka. Instrukcja wskazuje, że kompozycja nie mają działanie teratogenne na płód, ale może przenikać do mleka kobiecego.

Samoleczenie: opinia lekarska

Lekarze mówią, że lek „ACC” w ciąży nie można podjąć sam. Środki przypisane wyłącznie do lekarza specjalisty. Jednocześnie musimy wziąć pod uwagę wszelkie ryzyko i potencjalne korzyści wynikające z korekty.

Lekarze stwierdzili, że stosowanie leku może być opisany w niektórych przypadkach. W tym przypadku lekarze mówią o następującej informacji. Wszelkie kaszel jest bardzo niebezpieczne dla kobiet w ciąży, ponieważ może to spowodować mimowolne skurcze genitalia. To prowadzi do przykrych konsekwencji w postaci groźby przerwania lub przedwczesnego porodu. Dlatego w tych przypadkach, lekarze mają prawo do korzystania z narkotyków „ACC” w ciąży.

W niektórych sytuacjach, lek stosowany w leczeniu kobiet w ciąży, a kiedy go nie używać?

Wiesz już, że lek przyczynia się do skraplania i uwolnienia flegmy. Lek jest wskazany do górnych dróg oddechowych. Zapalenie oskrzeli, zapalenie tchawicy, zapalenie krtani, zapalenie płuc, zapalenie ucha środkowego i inne choroby są wskazaniem do zastosowania kompozycji.

Przeciwwskazane lek „ACC” w czasie ciąży w następujących sytuacjach: w chorobach nerek i wątroby, a krwawienie z płuc. Jest możliwe użycie kompozycji w podwyższonych składników czułości.

Sposób stosowania środków

Preparat „ACC” przyporządkowana podczas ciąży w dawce 200 do 600 mg na dzień acetylocysteiny. Czas korekty ustalana przez lekarza w każdym indywidualnym przypadku. W niektórych sytuacjach, kompozycja jest w połączeniu z innymi lekami.

Poprawić działanie leków umożliwia dużą ilością płynu. Wody w organizmie przyczynia się do efektywnego upłynnienia plwociny i jej filii. Odzyskiwanie takiego systemu jest szybsze. Preparat przed użyciem należy rozcieńczyć w pół szklanki wody. Utrzymać wytwarzania leku nie może być większa niż dwie godziny.

Używać leku w pierwszym trymestrze

Do około 12 tygodnia ciąży jest tworzenie podstawowych systemów i najważniejszych organów przyszłego dziecka. Wszelkie poza interferencja na tym etapie może prowadzić do nieprzyjemnych konsekwencji. Niektóre z nich są nieodwracalne.

To z tego powodu, stosowanie leku w pierwszym trymestrze ciąży jest przeciwwskazane. Nawet w przypadku ciężkiej kaszel, lekarze powinni powstrzymać się od tego leku i dać pierwszeństwo naturalnych leków na receptę lub bezpieczniejszymi.

Stosowanie leków przed porodem

Medycyna „ACC”, którego cena wynosi 200 rubli, nie zaleca się jeden miesiąc przed przewidywanym urodzenia. Wszystko ze względu na fakt, że substancja czynna jest wchłaniana do krwi i przenika do mleka kobiecego. Jeżeli urodzenie przyjdzie kilka dni po zastosowaniu kompozycji, która jest ryzyko leku wchodzi dziecko ciała.

W ostatnim miesiącu ciąży, lekarze powinni zastąpić lek coś bezpieczniejszego i bardziej delikatne. Nie złe z leczenia kaszlu w takich sytuacjach radzić sobie inhalację.

Zalecenia lekarskie

  1. Lekarze w powołaniu „ACC” leku, których cena już wiesz, zaleca się, aby rozpocząć przy minimalnych dawkach. Jeśli lek ma taki skutek, a następnie zwiększenie dawki nie jest konieczna. W przeciwnym razie istnieje ryzyko działań niepożądanych.
  2. Lekarze powinni wziąć udział po posiłku lub w trakcie posiłku, rozpuszczając je w czystej wodzie. Jeśli używasz proszku, można dodać go w herbacie lub soku. Ważne jest, aby ciecz nie była gorąca.
  3. Eksperci zabraniają równoczesnego stosowania leków „ACC” z leków blokujących receptory kaszlu. To połączenie nie jest możliwe opracowanie produktywnego kaszlu i tylko pogorszyć sytuację.

Konkluzja artykułu lub mała odprawa

Nauczyłeś się o „ACC” narkotyku, który jest czasami używane do leczenia kobiet w ciąży. Warto zauważyć, że lekarze starają się zrobić w inny sposób. Tylko w bardzo poważnych i trudnych sytuacjach czyni kompozycję spotkań.

Jeśli pacjent przyjmuje leki, „ACC”, ale w tym czasie nie wiedziałem, że jesteś w ciąży, nie należy martwić się o to. Na początku kadencji szkodliwym działaniem leku na płód minimum. I, najprawdopodobniej, nic złego się nie stanie. Nadal starają się być bardziej uważny i poważnie o ich zdrowie.