807 Shares 4678 views

Jawajski kot lub kot jawajski


Pierwsze wzmianki o koty, podobnych do kot jawajski (tak nazywane są te wspaniałe zwierzęta), znajdują się w starożytnych rękopisów Siamese. Na wyspie Jawa przedstawił go bez wątpienia unikalny zwierzęciu swoją nazwę. Rasy kotów, podobne do jawajski, bardzo dużo. Właściwie, to nie jest nawet osobny, a tak zwane „orientalne” rodzajem Siamese. Do tej pory toczy zażartą dyskusję nad izolacji tego podgatunku. W Europie, kot jawajski od dawna uważane za odrębną rasę, podczas gdy w Stanach Zjednoczonych są zdania, że to nie jest tylko podgatunek gatunku balijskich tych zwierząt. Wiadomym jest, że stało się podstawą do Siamese, balijskie skrzyżowane z krótkowłosy i orientalnych kotów.

Jawajski kot inny rodzaj i charakter sympatyczny, doskonale odnosi się do dzieci i uwielbia spacery razem. Te wdzięczne zwierzęta mają kilka elastyczne ciało wydłużone. Niektóre dysproporcja ciała daje im pewną atmosferę, zwłaszcza mieszańców takich jak kot jawajski. Zdjęcia tych zwierząt obsługują tylko twierdzenie, że kot jawajski – eleganckie i pełne wdzięku stworzeń. Ich oczy mogą być zarówno tradycyjne syjamski niebieski i zielony. Płaszcz jawajski długa i gładka, bez podkładu. Jego główną cechą – znaczny wzrost długości włosów do tyłu tułowia. Osiąga swoją maksymalną włosy na ogonie, dając kotu unikalną cechę.

zachowanie

Kot jawajski, w odróżnieniu od wielu innych ras, można łatwo się dogadać z innymi zwierzętami w mieszkaniu, które jednak nie stosuje się do zwierząt, że pewnego dnia może stać się jego zdobycz: ryby, ptaki i gryzonie. Powodem tego jest bardzo rozwinięte instynkty łowieckie. Ponadto, w przeciwieństwie do wielu innych gatunków, Jawajski kot uwielbia chodzić na świeżym powietrzu, więc jeśli to możliwe, wziąć psa ze sobą. Będąc delikatny ze wszystkimi członkami rodziny, to przynajmniej oni wybrać tylko jednego pana. Mówiąc Zastępów: czuły na zmiany nastroju jawajski bardzo lubią „chat” i bardzo nudzić, gdy właściciel nie ma w domu. Dlatego, o ile masz inne zwierzęta, które mogłyby stać się ulubionym spółki w przypadku ich braku należy pomyśleć o zakupie dwóch zwierząt. Kot jawajski, między innymi, jest również hipoalergiczne, co oznacza, że może to zrobić nawet alergie.

pielęgnacja

Będąc bardzo aktywny i co najmniej ciekawy, jawajski czuć się nieswojo w małych mieszkań miejskich, preferując ich posiadłości ziemskich i domów prywatnych. Kot jawajski dość skromny w żywności, tak długo, jak to było pełne diety i zrównoważony, jak niewłaściwe odżywianie może prowadzić do rozwoju chorób zwierzęcych naczyń i serca. Podobnie jak inni członkowie gatunku zwierzęcia, z jawajski potrzebują regularnych kontroli uszu, oczu i zębów, nie wspominając o regularne czesanie wełny. Częste mycie tego typu nie wymaga zatem uciekać się do procedur wodnych powinny być tylko w najbardziej ekstremalnych przypadkach.