394 Shares 8512 views

Jak marynować czerwone ryby

Wielkim dodatkiem do każdego świątecznego stołu będzie czerwona ryba. Solone czerwone ryby to prawdziwy przysmak, który będzie miło gotować i zdziwić swoich bliskich. Ale jak podnieśliśmy czerwone ryby, aby stało się to najlepsze traktowanie na stole i proszę wszystkich gości? Przede wszystkim, przy zakupie ryb, zwróć uwagę na jej świeżość. Wskazane jest wybieranie najświeższych ryb bez kości. Idealny do solenia następujących gatunków: łososia chum, łosoś, pstrąg, węgiel. Solone ryby powinny być całe filety, lub pokroić w plasterki, plasterki. Nie solte ze skórą, w przeciwnym razie trudno będzie później wyciąć.


Dla naszej metody trawienia potrzebne będzie bardzo mało składników: 1 kg świeżych filetów pstrągowych, soli, cukru, kwasu cytrynowego i wódki. Metoda solenia nie jest skomplikowana, ale wymaga uwagi na każdym etapie.

Zacznij od oczyszczania filetów ze skóry i kości i dokładnie spłucz je. Lekko mrożone filety cięte ostrym nożem w cienkie plasterki. Do solenia używać wygodnego, głębokiego pojemnika. Kiedy wszystkie kawałki są cięte na cienkie taśmy, można stopniowo układać je w tacy. Po ułożeniu pierwszej warstwy posypać ryby wszystkimi dostępnymi składnikami, posypać kwasem cytrynowym i wódką. Zrób to kilkakrotnie, aż wszystkie ryby spryskano składnikami.

Po pojemniku z rybą można dokręcić film żywnościowy, ale pamiętaj, aby wykonać kilka wykałaczek w filmie, aby zapobiec duszeniu ryb. Pozostaw rybę przez 5 godzin w temperaturze pokojowej, a następnie przez kilka dni zamknij pojemnik rybami w lodówce, okresowo wyjmując i wylewając sok z dołu tacy. Kiedy sok jest stopniowo wchłaniany do ryb, można już usunąć ryby z pojemnika, wypłukać go i umieścić w suchej misce. Teraz, jak pamiętasz czerwone ryby w domu, wiesz, pozostaje tylko zadowolić gości, serwując ryby z serem, masłem lub oliwkami. Kanapki z solonej ryby będą doskonałym przekąskiem na szampan lub czerwone wino.

Istnieje wiele innych sposobów na zasolenie czerwonych ryb. Jedna z nich jest podobna do poprzedniej, ale dla marynaty użyj trochę innych składników. Zwykle weź szklankę wody, około 1/3 filiżanki esencji octowej, około 2-3 łyżki oleju roślinnego, 3 łyżki cukru, 2 łyżeczki soli i te same 2 łyżeczki cytrynowej konsystencji. Ilość składników w marynacie wystarcza na 1 kg czerwonej ryby. Kawałki ryb w pojemniku (pomiędzy warstwami pożądane jest umieszczanie pierścieni posiekanej cebulki, małego posiekanego czosnku i chrzanu) wlać przygotowaną marynatę i pozostawić ryby przez 3-4 dni w lodówce.

Wiele gospodyni domowych, gdy zapytano, jak marynować czerwone ryby przy użyciu najmniejszej liczby składników, odpowiedzieć bardzo prosto: zasolić ryby olejem roślinnym. Sposób trawienia różni się nieco od poprzednich. Musisz też wyczyścić ryby kości i skórę, pociąć je cienkimi płytami o grubości nie większej niż 0,5 cm, umieścić wszystko w uprzednio przygotowanym pojemniku i wlać wszystko olejem. Połowa filiżanki oleju roślinnego wystarczy. Nie zapominaj oczywiście o soli. Przez pół filiżanki masła i 1 kg ryb, weź około 3 łyżeczki soli.

Jak pikować czerwone ryby bez użycia marynaty? Również wszystko jest bardzo proste! Wytnij kawałki pokroić razem, wytrzeć solą, owinąć papierową serwetką lub inną czystą szmatką, włożyć do szczelnie zamkniętej tacy i umieścić w lodówce przez kilka dni. Ogólnie rzecz biorąc, jak smakowicie odbierać czerwone ryby przy użyciu różnych metod, wiesz już, więc radzę Ci natychmiast rozpocząć proces! Lekarze zalecają jedzenie ryb w różnych formach, ponieważ zawierają ważne mikroelementy dla organizmu. Przygotuj się i zjedz z przyjemnością!