795 Shares 9565 views

Ciche wydania: esej "Precious Books"

Nie dziesiątki kompozycji pamiętają lata szkolne. Co nie tylko musi pisać, komponować i przepisywać. I jakie tematy są? Wydaje się, że w młodości każdy student powinien pisać o wszystkim co otacza go w życiu codziennym, a samo życie codzienne musi być opisane więcej niż jeden raz. Ale takie zadania mają najmniejsze granice, dzięki niemu można znaleźć trochę wolności, czego nie można znaleźć w ścisłych naukach. A przede wszystkim wśród długiej listy twórczych zadań zapamiętano kompozycję "Książki szlachetne".


Dlaczego książki

Dlaczego to się zdarza jest trudne do powiedzenia. Być może, wszystko to, że każda osoba jest związana z książkami. W odległym dzieciństwie matka czyta baje o swoim dziecku. Nieco później dziecko uczy się czytać samodzielnie i ponownie czytać swoje ulubione powieści przygody, fantastyczne powieści lub śmieszne historie.

Książki są nieśmiertelne, a tylko pozwalają spojrzeć na świat różnymi oczami. Kompozycja-rozumowanie "szlachetne książki" jest łatwo napisane przez kogoś, kto zna wartość książek, lubi czytać i dążyć do wiedzy. W końcu wiedzą, z pierwszej ręki prawdziwą wartość książek.

Jakie są cenne książki

W pracy jednego znanego pisarza Likhanowa jest praca, która opisuje zwykłych uczniów gimnazjum, którzy nie mieli szczęścia, aby studiować w czasie II wojny światowej. Jeśli chodzi o pisanie "cennych książek", Likhanov i jego dzieła są pierwszymi, którzy przychodzą na myśl. Bardzo żywo opisał radość uczniów klas, którzy mogli odwiedzić bibliotekę dzieci. A co najważniejsze – udało mu się przekazać uczucia chłopaków, którzy najpierw musieli czytać nie cienkie książki o opowiadaniach dzieci, ale dużą kolekcję dzieł Puszkina. Nieznane słowa, nieznane epitety i metafory przytłoczone były radością, nadzwyczajną radością i pacyfikacją.

A jeśli chodzi o pytanie, jakie cenne książki, esej rozumowanie można umieścić w jednym zdaniu: "Są to książki, które wywołują morze pozytywnych emocji i są pamiętane za całe życie".

Układ kompozycji

Kompozycja "Książki szlachetne" można pisać na różne sposoby, ponieważ każdy ma własną opinię w tej sprawie. Ale w tym temacie jest mały problem: ci, którzy kochają książki, nie potrafią skonstruować swoich myśli na ten temat; A ci, którzy są bardzo zaznajomieni z książkami, nie mogą w pełni zrealizować swojej wartości. W takim przypadku do pomocy przyjedzie mały plan pisania:

  1. Pierwszy znajomy. Możesz rozpocząć kompozycję z opowieścią o swojej znajomości książek lub o swojej ulubionej książce.
  2. Problem. Jest to również główna część, w której musisz pisać o tym, dlaczego książki są tak ważne. Możesz użyć osobistego przykładu. Alternatywnie można napisać, dlaczego książka jest ulubionym, co to jest zapamiętane, jakie uczucia powoduje.
  3. Bonus. Ogólnie rzecz biorąc, warto pisać o swoim stosunku do książek.
  4. Wnioski. Podsumuj to, co zostało napisane w pracy i podkreśl wartość książki.

"Księgi szlachetne" – esej, w którym można nie tylko pisać trywialne informacje o zaletach książek, ale także opowiadać o swoich ulubionych postaciach, ulubionych autorkach i ich twórczości. A co najważniejsze – to wspaniała okazja do wymiany doświadczeń, ponieważ tylko cenne książki mogą powodować pozytywne emocje.

Kompozycja "Książki szlachetne". Przykład:

"Nie mam wiele lat, ale w moim życiu udało mi się zobaczyć wiele książek. Gruby, cienki, stary, nowy, przydatny, bezużyteczny – można policzyć do nieskończoności. Ale były to wszystkie moje ulubione klejnoty.

W dzieciństwie często lubiłem wyobrażać sobie, że postacie z książek z biblioteki domowej żyją i tworzymy nasze imperium z nimi. W moim kraju fikcyjnym, za każdą książkę, każdą historię, przydzielono własne miasto. Ale dla dobra państwa wszystkie bohaterowie różnych gatunków zebrali się i działali razem. Pozostając w towarzystwie przyjaciół z książek, nie zauważyłem, jak przeleciał czas.

Wkrótce potem, gdy byłem na uczelni, w każdy weekend przyjeżdżałam do domu kilka książek. I słowami: "Witamy w domu!" Umieść je na przygotowanej półce z wyprzedzeniem. Były to najszczęśliwsze chwile, ponieważ w moim imperium, w moim życiu iw moim sercu, stał się bardziej przyjaciółmi.

To były moje cenne książki. Za każdym razem były moje wspomnienia. W każdej książce został zablokowany inny świat, w którym mentalnie podróżowałam kiedyś. Ale co najważniejsze, za każdą książką był nauczyciel. Mogł być główną postacią, negatywnym charakterem lub zwykłym kamieniem, ale od niego dowiedziałem się wielu prawd i zdałem sobie sprawę, że najważniejszą rzeczą w jakiejkolwiek sytuacji jest pozostanie człowiekiem.

Teraz nie mam zbyt wiele czasu, ale właśnie to pozwoliło mi zrozumieć, że jest to niezmiernie smutne bez twoich cennych, bezcennych, cennych książek ".

Wnioski

Kompozycja "Książki szlachetne" będzie miała znaczenie w każdej chwili. Nawet teraz, gdy większość "klejnotów" przekształca się w korzyści elektroniczne, należy przypomnieć uczniom o ich znaczeniu. Wartość książek nigdy nie będzie przesadzona, ponieważ są głównym źródłem wiedzy, wsparcia i motywacji. I tylko oni mogą opowiedzieć o tym, czego nikt nie może kiedykolwiek powiedzieć. Jest to wartość książek, są gotowi rozmawiać z czytelnikiem na zawsze, przekazując wartości i angażując się w ich historię.