89 Shares 3976 views

„Kompostowanie mózgów”: wartość żargonu oraz etymologię jego pochodzenia

We współczesnej potocznej spełniać różnorodne stabilnej ekspresji. Na przykład – „uderzać mózgi”, jeśli to wyrażenie będzie słyszałem ludzi, biegły w języku rosyjskim, około sto lat temu, by nie rozumieć, co się dzieje. Dziś, znaczenie tego jest jasne dla wszystkich żargonie o rdzennej rosyjskim. Spróbujmy określić ich dokładnego znaczenia i zrozumieć, jak doszło to wyrażenie.


Znaczenie żargon

W „punch” mózgi zwroty, istnieje wiele podobieństw w sensie wartości. Zazwyczaj jedzenia żargonu, dana osoba ma na myśli: kłamać, aby narzucić coś, trzymać się z rozmowy, zniekształcać prawdę, aby dostać nudne i męczące rozmów rozmówcę. Poza tym, ten zwrot może oznaczać niepotrzebne kazania i nauki. Przykłady zastosowania: „Przestań mi kompostowane mózg!” Albo „Opowiedział mi całą pięścią mózgu!”.

warianty pochodzenia

Według niektórych wersjach żargonie doszła do nieformalnego słownika złodzieje więziennym żargonie. Jakby nie było, dzisiaj jest wystarczająco stabilna wyrażenie jest często używany w codziennych rozmowach, jest szczególnie popularny wśród młodych ludzi. Etymologiczne pochodzenie z dwóch opcji. Najbardziej popularne z nich – od rzeczownika „punch”. To urządzenie do biletów na znak transportu publicznego poprzez przebijanie otworów w nich lub stosując specjalny znak atramentu. W związku z powyższym, dosłownie wyjaśnić znaczenie „uderzać mózgi” ekspresji może być jako „przekłuć” lub „siłą zastosowanej farby informacji.” Druga opcja jest bardziej interesujące – od słowa „kompost” (śmieci, odpady, naturalny sposób zamianie na próchnicę wykorzystywane do celów rolniczych). W tym przypadku, nasze żargon można rozszyfrować, co następuje: „aby włączyć mózg na czymś brudnym, śmierdzącym i nieprzyjemny”

Synonimy

Wyrażenie „kompostowaniu mózgu” może być ewentualnie zastąpione przez bardziej harmonijne bez zniekształceń znaczeniu. W zależności od kontekstu propozycji może być odpowiednie synonimy: znudzony, leżące, nie mówi prawdy, trzymać się z rozmowy. Równoważny znaczeniowo są takie zwroty jak „zestaw puff” lub „uczynić mózg.” Jednak, aby użyć żargonu następujące znaczenia. Są to istotne tylko w nieformalnych rozmowach z najbliższymi, uświadomić sobie, że dokładnie taki przejaw poczucia humoru i zdrowego rozsądku narracji.