464 Shares 6842 views

Metaliczne i niemetaliczne właściwości: tabeli jako wskazówka

Pojęcie „metale” wszystko sam i tak stanowią. Żelazo, srebro, złoto, miedź, ołów. Nazwy te można znaleźć w mediach stale, więc niewiele osób będzie pytać o to, co metali. Mimo to nie zaszkodzi dowiedzieć się o co metale z punktu widzenia chemika i fizyka, jeśli chcesz, aby pamiętać o widoku systemowego świata. A co do kompletności wiedzy na ten temat nie zaszkodzi dowiedzieć się o innych grupach – dla metali i niemetali. Jakie są właściwości metali i niemetalowe?


Jeśli pamięć jest sumowana

Niemetale wydają się bardziej tajemnicze, zwłaszcza dla tych, którzy nie pamiętają chemii w szkole, więc skupić się na właściwościach niemetalicznych i metalicznych, odpowiednio, należy traktować jako przeciwieństwo. Fakt, że nie pamięta, nie ma się czego wstydzić, ludzki mózg jest trudno utrzymać się z informacjami na uwadze, że nie potrzeba na co dzień. Tak, mamy listę właściwości niemetalicznych i wypowiedzieć się na nich, aby uczynić go bardziej zrozumiałym.

Brak ciepła, elektryczności

Niemetale gorsze metale przewodzą prąd i ciepło. Dlatego, ceramiczny kubek, po pierwsze, trzyma ciepło lepiej niż metal, a po drugie, możliwość nagrać swoje dłonie na kubku o wiele mniej niż kubek żołnierza żelaza. I pamiętaj, że bezpieczeństwo zdjąć ze źródła poszkodowanego nie może być obecny z metalowymi przedmiotami. Ale drzewa mogą używać, węgiel w drewnie – niemetalowych. Właściwość metal – do przewodzenia prądu dobre właściwości metaliczne obejmują niską przewodność.

Kruchość lub plastyczność

substancje czyste z niemetali ogół łamliwe, lub ogólnie często występuje w stanie stałym, w postaci proszku. Kucie metali, może być pod wpływem temperatury, narzędzia i najbardziej niezwykłych postaci mrożonej (użyj tej jakości w branży odlewniczej). Niemetale nie przetworzone. Niemetale często, nawet jeśli występują one w postaci kawałków, nadal mają niską gęstość i często w postaci porowatej.

Tabela mapy obszaru

Jeśli „przejść” na układzie okresowym od lewej do prawej, można zauważyć, że właściwości niemetaliczne są wzmocnione od strony lewej do prawej. Hel – największe „Doskonałe niemetale.” Ale jeśli pójdziesz w dół tabeli, właściwości metaliczne blaknięcie. Metale również coraz bardziej agresywny jak zejść na dół okresowego. W ten sposób, okresowy pierwiastków można z grubsza zakładać właściwości prostych substancji, składający się z atomów poszczególnych elementów. Substancja „w środku” nazywane są niemetale i są często stosowane w elektrotechnice jako półprzewodniki.

Zastosowanie niemetali

Ogólny zakres dla wszystkich niemetali nie. Każdy ma swoją własną „specjalizację”, jako materiałów niemetalicznych – różne. gazy obojętne są wykorzystywane do reklamy zewnętrznej, selen – dla tonerów w branży poligraficznej, siarka w meczu. Ciągle spotykamy się w życiu codziennym z materiałów, które składają się z niemetali pochodnych.

Tak więc, właściwości niemetalowe, takie jak metal, może być określona poprzez okresowego. I te wzory są bardzo interesujące, ponieważ przechowuje stół jeszcze wiele nieodkrytych tajemnic, które umożliwiają naukowcom spojrzeć daleko w przeszłość, a być może w przyszłości. Szczególnie interesuje się przyszłością niemetalu.