111 Shares 9086 views

Jak pozbyć się miłości: porady psychologiczne. Cure for Love

Pomimo całego uroku romantyczne uczucia, dużo chłopaków i dziewcząt oraz kobiet i mężczyzn są zainteresowani jak pozbyć się miłości. Przyczyną tego może być wiele: brak wzajemności, brak czasu, brak równowagi emocjonalnej, i tak dalej. Na szczęście, psychologowie wiedzą, narzędziami, które pomagają radzić sobie z tą chorobą.


W przeciwieństwie do miłości, miłości

Daleko nie każdy jest w stanie określić granicę pomiędzy chwilowa moda mijania i poważne uczucie. Co więcej, nawet naukowcy i psychologowie, którzy są poważnie zaangażowani w badaniu sprawy, nie mogli dojść do wspólnego wniosku. Niemniej jednak, możliwe jest zidentyfikowanie szereg cech określić różnicę między miłością miłości.

miłość miłość
Ci są przyciągane do dobrego wyglądu. Oprócz cech fizycznych cenisz i wartości moralne człowieka.
Występuje szybko (czasem to uczucie zwane miłością od pierwszego wejrzenia). wyłania się stopniowo, jak ludzie zamknąć się wzajemnie poznać.
jasny uczucie, ale epizodyczny (może niespodziewanie i natychmiast migać znikną). Emocje są cichsze, ale mają charakter trwały.
Człowiek w miłości nie ma niczego innego niż obiekt jego adoracji zauważy. Prawdziwa miłość nie czyni cię zapomnieć o przyjaciół, rodziny i pracy.
Przechodzi jeśli ludzie dzielił dystans. Przecinanie łagodzi poczucie co czyni go jeszcze bardziej wydajne.
Towarzyszy gwałtownej kłótni zera. Różnice są konstruktywne.
Ludzie w miłości często egoistyczne i tylko dba o ich dobro. Miłość polega na słowo „my”.
Stawia wysokie wymagania do obiektu adoracji. Bezinteresowność i pragnienie, aby zadowolić drugą połowę.

Czy muszę pozbyć się miłości?

Przed zastanawianie się, jak pozbyć się miłości, trzeba zrozumieć, czy to zrobić. Niestety, jest to wspaniałe uczucie, nie zawsze jest z korzyścią dla człowieka. Podziemny stoi w następujących przypadkach:

 • jeżeli przedmiotem adoracji nie odwzajemnia uczuć;
 • Jeśli miłość ma negatywny wpływ na zdrowie psychiczne i fizyczne;
 • Jeśli są napędzane przez patologiczną zazdrość;
 • Jeśli występują maniakalne przywiązanie do danej osoby;
 • czy romantyczne uczucie kolidować z badań lub kariery.

Niestety, nie każda dziewczyna w miłości lub młodej osoby może poradzić sobie z tym problemem. Raczej będą w każdy sposób, aby zaprzeczyć jego istnieniu. Że przyjaciele i rodzina mogą zauważyć odchylenia w czasie.

Metody leczenia miłości

Jeśli szukasz lekarstwa na miłość, spróbuj skorzystać z porad psychologów. Na przykład, następujące metody są to najbardziej popularne:

 • Profilaktyka pomoże uniknąć niepożądanego stanu. Jeśli uważasz, że teraz nie jest czas na miłość, starają się walczyć ze wszystkimi jego przejawami: nie czytać powieści, nie oglądać telenowele płaczliwy, nie słuchać smutnej muzyki, a co najważniejsze – komunikacja graniczną z płcią przeciwną.
 • Interpretacja logiczna oznacza, że trzeba spojrzeć na sytuację z zewnątrz. Postaraj się ocenić wszystkie za i przeciw swojej kondycji.
 • Zgodnie z metodą Lope de Vega, zaleca się, aby dokonać przedmiotu jego adoracji. Jest możliwe, że negatywne cechy w nim będzie znacznie wyższa niż pozytywne.
 • metoda ekstrapolacji będzie można zobaczyć w przyszłości. Wyobraź sobie, co będzie twój związek w tydzień, miesiąc, rok. Jeśli nie widzisz w przyszłości dobrych rzeczy, pilnie pozbyć się miłości.
 • Rozwijać myśli na półkach, zachować właściwą drogę życia. Musisz mieć obowiązków i hobby. Możliwe jest, że w umyśle nie będzie miejsca dla romantycznych fantazji.
 • Straight Talk z przyjacielem, krewny lub psychologa – jest najlepszym lekarstwem na miłość. Szczegółowo opowiedzieć swoją historię, jest prawdopodobne, aby sami doszli do wniosku, że nie ma sensu z was złego.

Radzi, że Freud?

Sigmund Freud zasłynął swoim śmiałym teorii, że wszystkie działania człowieka są napędzane wyłącznie instynkt seksualny. Jednak właśnie z powodu tej postawy, wielu nie biorą swoje zalecenia poważnie. Niemniej jednak konieczne jest, aby słuchać jego rad, w jaki sposób pozbyć się miłości.

Freud zwrócił szczególną uwagę na konkretnej mentalności, jak sublimacji. Miłość daje człowiekowi energię. Jeśli to uczucie dla tego czy innego powodu nie jest wskazane dla Ciebie, spróbuj przekształcić go w innej formie. Skierować tę energię, na przykład, w sztuce, sporcie, edukacji i innych sferach. Jest możliwe, że można osiągnąć zadziwiające rezultaty.

Najlepszym lekarstwem – zmienia

Jak wiadomo, aby poradzić sobie z konkretnym stanem umysłu, trzeba zmienić okoliczności zewnętrzne. Tak więc w miłości może ona pozbyć się obsesyjnego uczucia, odwołując się do następujących działań:

 • radykalna zmiana obrazu (fryzury szafy i tak dalej);
 • znaleźć nowe hobby (czy można wrócić do hobby, które miała jako dziecko);
 • Nowych ciekawych znajomości (być może z perspektywą romantyczny związek);
 • zmiana scenerii (jeśli nie jesteś w stanie podróżować, starają się odkrywać swoje miasto w poszukiwaniu nowych dróg i miejsc do chodzenia);
 • zmiany w życiu codziennym (na przykład, możliwe jest, aby przesuwanie mebli, lub nauczyć się gotować nowych potraw).

Bez pomocy bliskich nie

Jeśli szukasz sposobów, aby pozbyć się miłości, przy wsparciu rodziny i przyjaciół. Fakt, że serce doświadcza bardzo trudno poradzić sam. Czasami problem jest tak ostry, że tylko za pomocą otaczającego roztworu jest możliwe. Dlatego nie należy się wstydzić, aby szukać pomocy.

Najlepszym rozwiązaniem – szczera rozmowa. Z przyjacielem, krewny, kolega w pracy – to nie ma znaczenia. Najważniejsze – szczerze powiedzieć o wszystkich swoich doświadczeń. Zdziwiłbyś się, ale natychmiast staje się łatwiejsze. Ponadto, możliwe jest, że twój partner wcześniej w podobnej sytuacji. Jest możliwe, że pod koniec rozmowy, będziesz śmiać razem na problemie, który jest jeszcze kilka godzin temu wydawało się nie do pokonania.

uznanie

Jak pozbyć się obsesyjnej miłości? Czasami trzeba terapii szokowej. Jeśli twój kochanek nie jest jeszcze świadomy swoich uczuć, dlaczego nie powiedzieć im bezpośrednio? Oczywiście, to nie jest łatwe, ale pewności, przyjdzie w swoim życiu. Scenariusze są nie tyle:

 • będzie on (lub ona) odrzuca swoje uczucia, które z pewnością będzie służyć jako wielkie rozczarowanie, ale to pomoże Ci uwolnić;
 • Równie dobrze może być to Twój obiekt uczuć, tak jak ty, czuje się miłość, ale waha się przyznać, że (w takim przypadku będziesz miał szansę zbudować silne relacje z perspektywą dalszego rozwoju).

odkrycia

Jak pozbyć się stanu miłości? Na pierwszy rzut oka to pytanie może wydawać się głupie i niepoważne, bo każdy przechodzi romantyczny doświadczenia. Niemniej jednak konieczne jest, aby wziąć pod uwagę indywidualne cechy psychologiczne każdego osobnika. Czasami miłość nie jest tylko przeszkadzać szkoły i pracy, ale może również prowadzić do poważnych problemów psychologicznych, a nawet prób samobójczych, które w żadnym wypadku nie powinny być dozwolone. Dlatego współczesna psychologia płaci taką szczególną uwagę na ten problem.