166 Shares 6814 views

Miso i pasta miso zupa: Poznaj sekrety kuchni japońskiej!

Japoński tradycyjna kuchnia ma wiele różnych zup, ale faworyta – zupa miso.

MISO – fasola pasty otrzymuje się przez fermentację. pasta miso jest obowiązkowym atrybutem japońskiego posiłku w taki sam sposób jak na fig. Skład makaronu – gotowane i tłuczone ziarna soi, które dodają do słodu i solą. Mieszaninę pozostawiono do fermentacji przez okres jednego tygodnia do roku. Soja były popularne i były głównym pożywieniem Japończyków od czasów starożytnych. Istnieją dowody na to, że soja został przywieziony do Japonii z Chin ponad dwa tysiące lat temu.

pasta miso może również działać jako środek konserwujący, więc mieszanie surowej ryby z miso, można zachować jego świeżość przez kilka tygodni. Miso wklej przygotować smaczny sos do warzyw i potraw sos „dengaku”, który składa się z smażone lub gotowane warzywa z tofu. Ponadto, istnieje jedno danie, które nie mogą być przygotowane bez takiego jako składnik pasty miso – zupa przepis miso (zupa z wodorostów, ryby, warzywa i skorupiaków). zupa miso jest gotowane z warzywami sezonowymi, więc jest bogaty w witaminy, karotenu i błonnika.

MISO pasty – receptura, która zawiera użyteczne białka organizmu, kwas glutaminowy, lecytyny, witamin i mikroorganizmów, które regulują jelit. W każdym regionie miso jest gotowane na swój własny sposób. pasta miso mogą różnić się kolorem. W zależności od składników może być żółtawy, czerwony, brązowy, a nawet czarny. I konsystencja jest inna też: ktoś ziarnisty i ktoś jednorodna. Zapach pasty miso jest również inna. To może być bardzo delikatny i łagodny, a może być ostry, pikantny. Nawet w smak pasty do zębów mogą być słodkie lub słone – to zależy od składników i technologii wytwarzania.

pasta miso nie jest oddzielnym danie, ona tylko podkreśla i uwydatnia smak wielu potraw japońskich. Że to jest sztuka gotowania potraw japońskich: ujawnić i podkreślają smak każdego produktu i żywności w ogóle.

Zupa Miso z wodorostów

Aby uczynić tę zupę, musimy wziąć cztery szklanki wody, 3 kawałki suszonych japońskiej sardeli zwane nibosi, 100 g tofu, 100 g suszonych wodorostów, garść posiekanych zielonych cebuli do dekoracji, biała pasta miso do smaku.

W oddanie nibosi wody i doprowadzić do wrzenia, a następnie usunięto nibosi. W wodzie, dodać łyżkę miso japoński, najlepiej biały, ponieważ jest bardziej odpowiedni dla tej zupy. Następnie dodać morze jarmuż i tofu, pokroić w drobną kostkę. Gdy zawartość rondla zacznie powierzchni, wyłączyć ogień, jak miso nie lubi wrzenia i może stracić swój niepowtarzalny smak. Podawać gorące zupy wstępne ustawienie każdej płytki posiekanej cebuli.

zupa miso z warzywami

Do tej zupy, musimy dwa duże marchewki należy wcierać na tarce i małej cebuli i zielonej cebuli. Drobno cięte dwa ząbki czosnku. Shinkuem chińską kapustę. Ser tofu musi być cięty na małe sześciany o wielkości około 1 cm.

W puli pięć litrów dodać łyżkę oleju roślinnym, a następnie dodać do cebuli, marchwi, czosnku i łyżka startego imbiru, na tarce. Wszystkie warzywa passeruem około 10 minut.

Następnie umieścić rozdrobnione kapusta, łyżkę octu ryżowego, ćwierć łyżeczki pieprzu czarnego. Następnie wlać pół litra wody, doprowadzić do wrzenia i gotować przez 20 minut, przy zamkniętej pokrywie.

Przez pasty miso dodaje 60 ml gorącej wody i mieszano. Napełnić uzyskaną zupy. Pięć minut przed końcem gotowania zupy dodać pokrojone tofu. Podawać danie na stole, dekorowanie go z zielenią.

dania japońskie są nietypowe smak i oryginalność. W rzeczywistości, aby przygotować ich nie jest trudne, wystarczy obserwować niektóre subtelności. Odpręż swoje ulubione dania kuchni japońskiej z pastą miso – wierz mi, to jest bardzo smaczne!