387 Shares 2230 views

M. Yu. Lermontow. Ciekawostki z życia pisarza

To nie jest dla pokolenia ludzi, którzy kochają literaturę rosyjską, życie Lermontowa M.Yu. zainteresowania. Niektóre z jego punktów są wciąż owiana tajemnicą. I wiele wydarzeń, a jeśli są objęte, jesteś tak niejednoznaczne w kilku odmianach, które w końcu mylić czytelnika. Oczywiście, w ramach programu szkolnego biografii M. Lermontow Yu badano, ale raczej powierzchownie i krótko. Informacje na temat pisarza określa suchy, w ścisłym porządku chronologicznym, bez żadnych odchyleń. I zawsze chce kopać dalej, aby dowiedzieć się szczegółów niektóre z wydarzeń, które motywowane je zobaczyć pod maską geniusz zwykłego człowieka z jego skłonnościami i przywar.


M. Yu Lermontow. Ciekawostki: efekt pojawiania się w postać pisarza

Ludzie mówią, że niewielki wzrost zwykle oznacza duży zły człowiek. Przez Lermontowa możliwe jest zastosowanie w pełni. Pisarz miał niewielki wzrost (poniżej 170 cm), łuk nogi, nieproporcjonalnie dużą głowę i kark. Tak, i wiotki. Oczywiście, poetycka dusza nie mogła czuć się komfortowo w takiej brzydkiej powłoce. Lermontoff innym wyzywające zachowanie, urażony, sarkazmu, arogancki. Był bezlitosny na słabości innych. Współcześni opisywali go jako człowieka w najwyższym stopniu nieprzyjemny, odpychający, żółci, kapryśne i zepsute. Zapewne nie przypadek, że w 26 lat swojego życia miał wziąć udział w pojedynkach 3 i 4 bardziej wąsko uciekł.

M. Yu. Lermontow. Ciekawostki: Żywność i poczucie proporcji

Fellow pisarz na Uniwersytecie Moskiewskim, przypomniał, że Michael był zbyt chciwy. poczucie proporcji w tym przypadku jest to zabronione. Gdy stół był serwowane jego ulubione danie, on rzucił się na niego i przyjaciół często pozostawione bez kolacji. Zjadł nie tylko wielkie, ale też zupełnie inaczej, że właśnie próbowałem, na przykład, który służył mięso: jagnięcina, cielęcina lub gry. W jednym przypadku, gdy przyjaciele poprosił piec hamburgery trociny do skazanego gastronomicznych Michała w przypadku braku smaku. Więc po spacerze on rzucił się na nich i zjadł dwa już sięgnęła po trzeci, ale potem przyjaciel musiał zatrzymać go i wyznać na rysunku. Lermontow, oczywiście, rozwścieczony takich żartów i uciekli. Od tamtej kolacji sama w domu.

M. Yu. Lermontow. Ciekawostki: Kraj zabawa

Mówi się, że Lermontow lubi denerwować prawie posiadanych małżeństw. W tym celu udawał żarliwą miłość, wiersze dedykowane obcą narzeczonej, obsypany ją z kwiatów, prezentów i innych dobrodziejstw usług. Michael nie pogardził i groźba popełnienia samobójstwa, czy ona wyjdzie za innego mężczyznę. Ale jak tylko zaangażowanie zostanie rozwiązana ze względu na fakt, że panna młoda jest zakochana w poecie, jego zapał natychmiast ustąpił zimną obojętnością. Czasem nawet publicznie zgłaszane przez ofiary losowania, śmiał się w twarz.

M. Yu. Lermontow. Ciekawostki: szczegóły pojedynku

Już pół wieku żywa legenda, że walka była źle. Wieczorem żona generała Verzilina Lermontowa znowu wyśmiewali Martynow. Tom nie musiał się przyzwyczaić, a byłby milczał, choć nie występują w obecności pań. Martynow powiedział tego poety na ulicy nawet, spokojny głos. Poprosił, aby kontynuować to nie być powtarzane, a jakoś znaleźć sposób na zdobycie Michael być cicho. Lermontow tylko zaśmiał się i zapomniał o konflikcie. Wkrótce jednak przyszedł do sekundy przez Martynow. Strzelać, jak oczekiwano, z 30 etapów. Jednakże, zgodnie z ogólnie przyjętymi zasadami, pojedynek był absolutnie niekompetentny. I naruszył zasady Lermontowa. Pierwszy strzał był za nim, a on go do nieba, czyli po raz kolejny obraził jego przeciwnik. Jeśli nie chce się zabić, musiał mierzyć wyżej głowę Martynow. Ale strzał prosto do poety. Zmarł w wyniku poważnych obrażeń ciała i utraty krwi po kilku minutach.