582 Shares 6306 views

FIFA Manager 15 nie zadziała?

FIFA Manager to mega-popularna seria gier komputerowych w rodzaju sportowego symulatora ekonomicznego. Pierwsza gra linii została wydana w 1997 roku. Od tamtej pory chłopcy z niemieckiego pracowni Bright Future GmbH i wydawcy Electronic Arts każdego roku zadowoleni z nowej części. Ale ostatnio legendarna seria wisiała mieczem Damoklesa. Pogłoski o zamknięciu serii FIFA Manager zaczęły się aktywnie rozpowszechniać. Ale w jaki sposób wszystko jest w rzeczywistości? A co się dzieje z nowym menadżerem FIFA 15? W tym artykule wyjaśnimy obecną sytuację.


FIFA Manager 15 nie zostanie wydany?

Gatunek menadżera sportu jest dość popularny wśród fanów piłki nożnej. Wielu z niecierpliwością oczekuje na zwolnienie nowego menadżera FIFA 15. Jak się jednak okazało, to się nie zdarzy. EA postanowiła zamknąć serię i powstrzymać proces rozwoju FIFA Manager 15. Informacje zwrotne od graczy nie trwały długo. Wielu użytkowników jest oburzona tą decyzją firmy. Niemniej jednak faceci z EA, najwyraźniej, nie zmienią swoich zamiarów.

FIFA Manager 2014

W 2013 r. Światło widziało FIFA Manager 14. Symulator dał graczom możliwość odwiedzenia skóry prawdziwego menadżera piłkarskich ze wszystkimi konsekwencjami. Gracze musieli zbierać zespoły, kupować cenne i utalentowane zawodników, śledzić najnowsze informacje o futbolu, opracować taktykę gry itp. A fani piłki nożnej są dość zainteresowani robieniem takich rzeczy. Wszakże można poczuć ducha profesjonalnego sportu.

Jednak nowy program FIFA Manager 2014 prawie nie różnił się od swojego poprzednika. Wśród innowacji można zauważyć tylko uaktualnione kompozycje różnych lig. Niemniej jednak gra otrzymała dobre recenzje krytyków. Ponadto projekt dobrze się sprzedał i przyniósł stabilność (choć niewielki w porównaniu z wysokimi tytułami, takimi jak Battlefield).

Ale to nie ocaliło sytuacji, a 2014 była ostatnią grą w serii FIFA Manager. Jaka jest przyczyna zamknięcia? Dlaczego faceci z EA zdecydowali się "zabić" jednego z najlepszych menadżerów sportu? Odpowiedzi na te pytania są omówione w tym artykule.

Powód zamknięcia

Głównym powodem zamknięcia FIFA Manager – spadku zainteresowania graczy. Jak wykazały statystyki, seria ta jest wąsko skupiona. Gry linii FIFA Manager są popularne tylko w Niemczech i Anglii.

Ponadto w ciągu ostatnich kilku lat dominowała konkurencja na rynku symulatorów sportowych (na pewno mówimy o menedżerze piłkarskim wchodzącym w skład Sports Interactive). Aby poradzić sobie z tym, będziesz musiał wygenerować ciekawe pomysły, tworzyć wyjątkowe technologie i opracować nowy silnik dla FIFA Manager 15. Wymagania systemowe gry i jej koszty wzrosną w czasach, co z pewnością wpływa na cenę produktu końcowego. To z kolei może przestraszyć już wąski krąg klientów, w wyniku czego firma poniesie straty. Ze względu na ryzyko EA zdecydowała się na łatwy sposób i zamknąć legendarną serię.

Wiadomo, że śmierć tak dużych tytułów nie przechodzi bez śladu. Jak zamykanie serii i anulowanie FIFA Manager 15 wpływają na przemysł gier i rodzaj sportowych symulatorów w ogóle? Odpowiedzi na te pytania można znaleźć poniżej.

Konsekwencje

Przez ostatnie kilka lat EA i Sports Interactive podzieliły rynek gier na symulatorach sportowych w zaciętej walce. Jak wiesz, konkurencja jest motorem postępu. Aby przyciągnąć graczy, obie firmy w jak najlepszy sposób poprawiły swoje projekty – wprowadziły tryby online, dodały interesujące funkcje rozgrywki itp. W efekcie końcowy produkt okazał się wielokrotnie lepszy, co jest korzystne dla konsumentów. Jednak teraz, gdy EA wychodzi poza rasę, Sport Interactive jest monopolistą w dziedzinie symulatorów sportowych. Gracze po prostu nie mają alternatywy. Oznacza to, że w Football Managerze prawdopodobnie nie będziemy widzieli innowacji i innowacyjnych technologii. Oznacza to, że gatunek symulatorów sportowych powoli zacznie się rozkładać. I będzie to trwało, dopóki Sport Interactive nie będzie miał godnego konkurenta.