580 Shares 4241 views

Jak ugotować domowy ketchup

Ketchup w ostatnich latach stał się bardzo popularny sos w codziennym menu większości ludzi. Dużo tego jest dzięki uniwersalnym smaku, który idealnie wtapia się wiele produktów, począwszy od makaronu i zbóż, a kończąc na mięso i ryby. Jednak dużo smaczniejsze niż to, co jest sprzedawane w sklepach, keczup domu, który ponadto zawiera tylko naturalne składniki.


Jest dobrze zachowane, dzięki czemu może być stosowany w żywności, niezależnie od pory roku. To doskonałe uzupełnienie niemal każdą potrawę.

Istnieje kilka receptur, jak gotować ketchup w domu. W tym samym czasie, w każdym przypadku, fundacja będzie służyć jako pomidorów, a jakość smaku gotowych dań zależy od nich. Warzywa powinny być dojrzałe i soczyste, ale nie zbyt dojrzałe i dziewicze. Pięć kilo pomidorów będzie potrzebował 4 średnie cebule i 3 kawałki papryki. Pomidor zalać gorącą wodą, a następnie oczyszczone ich skórki, są one cięte na małe plasterki i włożyć do przygotowanego naczynia (można w tym celu skorzystać z czajnika, a jego grube ściany pozwoli, aby nie spalić na warzywach z długim gotowaniu). To również umieścić obrane i pokrojone krążki cebuli, papryki, które zostały wcześniej usunięte ze wszystkich nasion.

mieszankę roślinnego jest umieszczany na ogień, doprowadza się do wrzenia i ogrzewano we wrzeniu pod pokrywą 3 godziny w temperaturze trochę. Następnie chłodzi się ją i przeciera przez sito lub miele za pomocą miksera. Otrzymaną masę doprowadza się do wrzenia jeszcze tu umieszczone 2-3 łyżki. l. sól, cukier (pół szklanki). Można również dodawać i przyprawy, które zostały wybrane na smak domowego ketchupu. W większości przypadków, użyj czarny pieprz, kminek, kolendra, goździki i inne. Zieloni nie polecany wyciąć i umieścić na belce kilku minut do naczynia nasączone zapachem następnie usunięte. Po tym, z potraw pomidorowych pozostawionych na ogniu przez kolejne 3 godziny. Wszystko musi być woda odparowuje po zakończeniu gotowania. Następnie wlewa się tu ocet polstakana (lepiej za pomocą 9%), po czym mieszaninę doprowadza się do wrzenia, wlewa się do sterylnych słoików szklanych i uszczelnione. Niektóre gospodynie wolą dodać ketchup domowej roboty sos jabłkowy, który nadaje pewną kwasowości.

Można użyć następującego przepisu. 2 kg soku pomidorowego jest wykonywana (może to zająć sokowirówki lub zmielenia ich w pre-parze). 2 średnie cebule trzeć na tarce, umieścić w sosie razem z liściem laurowym. Ci, którzy nie lubią dom ketchup z widocznymi wtrąceniami można umieścić ten i inne przyprawy w woreczku z gazy, które po zakończeniu gotowania jest wyciągana i prasowanego, nadając potrawie swój smak. Mieszaninę doprowadzono do wrzenia, umieszcza się go w ciągu 2 godzin. Łyżki soli i pół filiżanki cukru, szczypty pieprzu (ilość określona na smak). Wszystko jest gotowane przez około godzinę. Po podaniu tej chwili tutaj dodaje goździki (mielone na drobny proszek), kolendry i kminku. Mieszaninę ogrzewa się do wrzenia przez 10 minut, wylano do sterylnego pojemnika.

Należy zauważyć, że przygotowanie ketchup w domu – Business proste. W tym przypadku wynik, często jest znacznie wyższa smak i inne cechy niż zakupionego produktu. Niektóre gospodynie umieścić tutaj musztardę, ostra papryka, orzechy ziemne i inne dodatki, w zależności od swoich upodobań. Oryginalny smak tej potrawy ma z dodatkiem winogron lub innych owoców jagodowych. W tym celu są one umieszczone w gotowaniu równocześnie z pomidorów. Po zmiękczania wszystkie przeciera przez sito i dodaje tu sól, cukier, przyprawy. Im dłużej mieszanina pozostaje na ogniu, grubsze sos będzie jednak należy upewnić się, że warzywa nie są spalone.