91 Shares 2221 views

okapy kuchenne z podłączenia do wentylacji: przegląd, zasady, ceny. Podłączyć okap do wentylacji

okapy kuchenne z podłączenia do wentylacji i bez zabawy w kuchni nie tylko rolę O oparów i zapachów dla bezpieczeństwa środowiska. Zapobiegają one również do uszkodzenia powierzchni. Różne odparowanie, produkty spalania paliwa, środki tłuszczu w powietrzu stopniowo gromadzi się na ściankach, blaty, sufitu i podłogi. Z tego powodu wpływów, zaczynają zanikać, pogorszeniu przez smarów i innych osadów. Stosując te procesy ekstrakcji można zminimalizować, który uratuje swoje finanse i zwiększy żywotność przyborów kuchennych.


Rodzaje okapów przepływowych

Modele i warianty rozważane urządzenia różnią się w rozmiar, wygląd i cenę, zasady działania. okapy z połączeniem do wentylacji są wykorzystywane do maksymalizacji usunięcie powietrza z przestrzeni nad powierzchnią kuchniach i następnie dezaktywację przez kanał odpowietrzający.

Jednostki zabezpieczone są podzielone na dwa typy:

 1. Model pasywny. nie przewidziane do montażu silnika elektrycznego w strukturze. Cały proces roboczy jest ze względu na system ciąg kanałów wentylacyjnych.
 2. Aktywne okapy kuchenne połączone z funkcją wentylacji ze względu na dodatkowe podłączenia silników, które są umieszczone wewnątrz kopuły. Silnik zapewnia silny strumień powietrza, ekscytujący sadzę, brud, krople tłuszczu.

dekoracja

Każdy rodzaj konstrukcji spalin płynących jest zamontowany bezpośrednio nad płytą grzejną. Z jednostek wentylacyjnych szybów połączone specjalnym vozuhovodami. może to być skrzynka lub puszka z blachy falistej. Aby zapobiec zakłóceniom, wózki powietrza wyposażony materiałem dźwiękochłonnym. Estetyczny wygląd, nie zepsuje jeśli urządzenia maski do sufitów podwieszanych.

Na szyi głównych urządzeń przewody są mocowane za pomocą zacisków. Wyjątkiem rozważanych elementów ekstrakty zawierają części składowe:

 • filtr wstępny. Zapewnia ochronę urządzenia z warstwami tłuszczu i sadzy.
 • Filtr dokładny. Stosowany w celu usunięcia zapachu. Zazwyczaj składa się z elementów węglowych.

Terminowa wymiana i czyszczenie filtrów nie tylko poprawy efektywności wydobycia, ale również przedłuża żywotność urządzenia.

Ekstrakcja nie kanale

Takie urządzenie jest recyrkulacja i nie wymaga podłączenia do kanałów wentylacyjnych. Powietrze zasysane jest z pomocą wentylatora do zespołu filtrującego, który jest usuwany z zapachów, dymów, nadmiar wilgoci i tłuszczu. Skuteczność urządzenia zależy od systemu i wydajności filtracji. okapy bez podłączenia do wentylacji wyposażona w dwa głównego zespołu filtrującego.

Pierwszy system jest stosowany do usuwania tłuszczu przestrzeń przyjmującą w powietrzu, a także zapewnia ostry czyszczenie. Elementy te są wykonane z aluminium lub akrylu. Pierwsza opcja jest bardziej skuteczne, jak stało się bezprzedmiotowe i łatwe do czyszczenia.

Następujący system usiłuje się nieprzyjemnych zapachów, nadmiernej wilgoci, pozostałości spalania. Zasadniczym elementem jest filtr węglowy. To wymaga regularnej wymiany (mniej więcej raz na kwartał).

Rodzaje okapów kuchennych bez podłączenia do wentylacji

Wszystkie rozważane urządzenia działają na tej samej zasadzie, ale różnią się od typu instalacji, a mianowicie:

 1. Klasyczny przykład wykonania w postaci płaskiego parasola. Specjalne udoskonalenia konstrukcyjne nie mają. Zyskał dobrą kapturem dla małych kuchniach.
 2. Wisiorek. Jest on instalowany nad kuchenką, uwolnienie strumienia powietrza wytwarzanego z przodu, co umożliwia zamontowanie go na szafkach.
 3. Wbudowany w wersji. To pozwala na ukrycie urządzenia wewnątrz mebli. Urządzenie jest kompaktowe i wysoka moc wydajność.
 4. okapy bez podłączenia do wentylacji z urządzeń teleskopowych. Różnice te mogą być wykonane bliżej powierzchni roboczej, jeśli to konieczne.

Jednostki Rozpatrywane wykonywania różnych zadań funkcjonalnych, w zależności od tego, gdzie zostaną one zainstalowane (w środku, w rogu lub w oddzielnym procesie).

Zalety i wady ekstraktów bez kanałów powietrznych

Kuchnia i wszelkich innych urządzeń mają swoje plusy i minusy. Układ wydechowy bez podłączania do systemu wentylacyjnego ma szereg zalet:

 • Elementary montaż bez użycia dodatkowych złączek i przewodów połączeniowych. Zainstalować samo urządzenie nie jest trudne.
 • Gospodarka. Biorąc pod uwagę, że nawet okapy (60) z połączeniem do powietrza stosowanego w procedurze większej mocy, ta zmiana była naprawdę opłacalne.
 • Koszt konstrukcji pod uwagę, jest mniejsza niż podobny układ z powietrzem.

Wadą takich urządzeń jest konieczność regularnej wymiany elementów filtracyjnych. Będzie on musiał zrobić nie rzadziej niż raz na kwartał. okapy bez podłączenia do wentylacji, których ceny zaczynają się od 5000 rubli, staną się niezawodny pomocnik w kuchni.

Jak podłączyć okap bez powietrza?

Urządzenia pracujące w trybie recyrkulacji, jest łatwiejsze do zainstalowania niż okapów kuchennych z podłączeniem do wentylacji. Wynika to z faktu, że nie wymagają interakcji z szybu wentylacyjnego. W tych urządzeniach najważniejsze – regularnie zmieniać elementy filtrujące.

Najpierw trzeba się martwić, że w pobliżu miejsca instalacji ekstrakcji miał moc. Przed instalacją urządzenia należy stosować znaczników punkty mocowania, otwory, śruby lub kołki do kolejnego urządzenia ustalającego. Kolejnym krokiem jest montaż osłony na ścianie, podłączyć do źródła zasilania i kontroli testowej.

Montaż urządzenia z powietrzem

Ogólnie rzecz biorąc, gra okap kuchenny do wentylacji nie będzie żadnych problemów. Najważniejsze jest to, że wszystkie połączenia są szczelne i dobrze zamocowane. Wykonują pracę, trzeba wziąć pod uwagę następujące zalecenia:

 • Połączenie nie musi obejmować całkowicie przewodu wentylacyjnego, dzięki czemu, gdy urządzenie jest wyłączone prowadzi naturalnego ciągu powietrza.
 • Normalna praca urządzenia zapewnia przepływ powietrza bez dodatkowej ingerencji.
 • Długość przewodu oraz liczby tulejek muszą być zminimalizowane.
 • Wybór między faliste rury gładkiej powierzchni, należy wziąć pod uwagę, że w pierwszym przykładzie wykonania jest także wygięte, ale hamuje ruch przepływu.
 • Kanał zginania powinny mieć gładkie przejście.
 • Dodatkowy strumień powietrza po wietrzenia lub stałego ul pasz efektywnego kaptur.
 • Zabronione Montaż urządzenia z dostępem do kolumny gazów spalinowych.

Sposób w jaki sposób podłączyć okap do wentylacji niezależnie, nie przedstawia żadnych szczególnych trudności, pod warunkiem że pewne niuanse i zawiłości technologiczne.

wniosek

Po zbadaniu możliwości urządzenia, zasada obsługi, eksploatacji i instalacji niuanse można stwierdzić, że ekstrakt musi koniecznie znajdować się w kuchni. Wybór modyfikacji zależy od wielkości pomieszczenia, natężenia procesu roboczego, oraz finansowej zdolności do własnych preferencji.

Podłączanie do okapów, zasada, która opiera się na strumieniu powietrza ssącego z późniejszego transportu do szybów wentylacyjnych, trudnych i wymaga pewnych obliczeń. Na przykład, zbyt długie przewody będą wyglądać nieestetyczne i zmniejszyć wydajność samego urządzenia. W pewnych momentach pracy instalacja jest bardzo prosta i przejrzysta.

Wersja bez powietrza w instalacji o wiele łatwiejsze, a cena jest poniżej. Jednakże, oto cechy. To wymaga regularnej wymiany elementów filtracyjnych, inaczej wydajność spalin znacznie zmniejszyć. Urządzenie bez zakłócania wentylacji posiada kilka rodzajów mocowania, który pozwala, aby je podnieść do dowolnej wielkości i przestronności wnętrza.