587 Shares 1977 views

Jak wywołać z linii poleceń w „windose 10”: oświadczenie

linia poleceń – obowiązkowym elementem dla każdego systemu Windows. Ktoś kiedykolwiek do czynienia z nim w konkretnym przypadku. Czasami wiersz polecenia dla użytkownika, aby te lub inne zmiany do komputera. W tym artykule dowiesz się jak wywołać z linii poleceń w „windose 10”.


Co to jest?

Zbadajmy odbiorcę. Wiersz poleceń – jest to standardowy program „windose” dla wprowadzenia zespołów bez użycia okien i organów systemu operacyjnego. Program jest okno z interfejsem tekstowym, a pole do wprowadzania znaków. Obsługuje tylko łacińskie litery i cyfry arabskie. Wpisując rosyjskich liter nie dostaniesz. Funkcjonalność programu po prostu ogromny. Z poleceń, można otworzyć różne pliki, jeśli nie masz dostępu do żyły, modyfikowanie ustawień rejestru i więcej. Zobaczmy, jak zadzwonić z wiersza poleceń w „windose 10”. Aby to zrobić, są dwa proste sposoby. Są one nieznacznie różnić się od poprzednich wersji „windose”, ale istota pozostaje ta sama.

"Start"

Będziemy zrozumieć jak wywołać z linii poleceń w „windose 10”. Dotknij przycisk menu „Start” w lewym dolnym rogu. Następnie kliknij na zakładkę „Wszystkie aplikacje”. Spośród wszystkich programów znajdź pozycję „Narzędzia”. Jest to konieczne, a program. Uruchom CMD może być pojedynczy lewy przycisk myszy. Dla niektórych zespołów będzie musiał uzyskać dostęp administracyjny. Zobaczmy, jak można to zrobić.

Zlokalizuj program w biurze w sposób opisany powyżej. Poprzez menu kontekstowego prawego przycisku myszy, otwórz plik jako administrator.

Poniższa metoda wiąże się również z panelu „Start”. W starszych wersjach „windose” trzeba było udać się do menu i wybierz opcję „Uruchom”. W rzeczy „dziesiątce” są o wiele łatwiejsze. Aby rozpocząć, kliknij ikonę szkła powiększającego na przycisk obok przycisku „Start”. W polu wyszukiwania wpisz kombinację liter angielskich CMD. Szukaj da żądany program. Kliknij w wierszu poleceń lewym klawiszem myszy.

Jak wywołać ciąg poleceń do „Vindovs 10” za pośrednictwem przewodu

Zaktualizowana wersja systemu operacyjnego, można korzystać z nowych funkcji w Windows Explorer. Otwórz żądany folder. Na pasku w górnej części okna, kliknij na pozycję „File”, a następnie wybierz związany z linii poleceń. Ponadto możliwe jest, aby wybrać opcję normalnego startu lub otwór z prawami administratora. W polu Uruchom, można użyć polecenia, aby otworzyć folder w Eksploratorze Windows. Teraz, gdy wiesz, jak szybko otworzyć wiersz polecenia w „windose 10”.

Inną metodą

Można również otworzyć program, podążając ścieżką określoną w folderze systemowym. Musisz iść do partycji Windows na dysku systemowym (partycji z systemem operacyjnym). Następnie znajdź folder System32. Pożądane jest plik cmd.exe. Ścieżka ta jest odpowiednia dla 32-bitowych wersji systemu operacyjnego. W folderze syswow64 wersji 64-bitowej jest wiersz polecenia systemu Windows 10. Jak nazywają (Otwarte) aplikację, wiesz, w lewo, aby korzystać z jego funkcjonalności na celu, za pomocą specjalnych poleceń.