96 Shares 8392 views

Kafelki dziedziniec Małej Akademii Sztuk Pięknych w Petersburgu – stolicy północnej niezwykła atrakcja!

Aby zobaczyć coś ciekawego w Petersburgu, nie jest konieczne, aby przejść do muzeum. Podczas swobodnej spacer po mieście można dostać dużo przyjemności estetycznej i cieszyć się coś niezwykłego. Jest kulturalną stolicą Rosji i jej nieformalnych atrakcje – specjalnych miejsc i obiektów, które nie są wpisane do oficjalnego przewodnika. Zawarte w ich liczba i mozaiki patio na ulicy Czajkowskiego.


Historia powstania dużych obiektów sztuki

W 1984 roku w Sankt Petersburgu w Rosji Państwowego Muzeum powstała szkoła artystyczna Edukacja „Volcano” A unique dzieci. Ta instytucja dodatkowej edukacji i pracy dzisiaj pod nazwą Małej Akademii Sztuki. Długoletni kierownik szkoły – Honorowy Artysta Rosji Vladimir Vasilevich Lubenko. Przemienienie domu sądu, w którym Akademia rozpoczęła zaraz po jego otwarciu. Szef szkoły artystycznej i jego uczniów stworzył barwną rzeźby i płaskorzeźby i ozdobione mozaikami wszystkie dostępne powierzchnie.

Dziś kafelki patio – jest to duży i niezwykle interesujący obiekt sztuki. Każdy element i każdy z jego powierzchni mogą być rozpatrywane oddzielnie. Czasami niektóre rzeźby są rekonstruowane równolegle do tworzenia nowych „eksponatów”.

Mozaika dziedziniec (ulica Czajkowskiego.): Zdjęcie i opis

Art Yard Mała Akademia lepiej przynajmniej raz, aby zobaczyć na własne oczy, spróbuj sobie wyobrazić, od opisu. Bez przesady – to skansen, aby dostać się, że każdy może całkowicie za darmo.

Mozaiki zdobią wszystkie ściany domów wolnostojących rzeźb, a nawet plac zabaw. Widzowie mogą oglądać obrazy ludzi, anioły, mitycznych stworzeń, jak również rozmaite ornamenty, motywy kwiatowe i całych krajobrazów. Szczególnie imponujące kafelki patio wygląda na słoneczne dni. W jasnym świetle dziennym, każdy kawałek skomplikowanych obrazów błyszczy i mieni się w słońcu.

Według niektórych krytyków, to atrakcja w Petersburgu przypomina dzieło Gaudiego w Barcelonie. Mozaika VV Lubenko często porównywano do dzieł mistrzów austriackich Hundertwassera. Nie wszystkie obiekty sztuki dziedzińcu Małej Akademii Sztuki są czysto dekoracyjny. Istnieje również obecne fontanna, zegar słoneczny, i ławy, a także ulubione młodzi goście bawić się miasto.

Jak dostać się do nieformalnych interesujących miejsc?

Gdzie jest Petersburg mozaika patio? 2/7 Czajkowski – dokładny adres interesujących miejsc. Warto zauważyć, że sam budynek jest zabytkiem architektury. Został on wybudowany w 1780 roku dom sąd prania.

We współczesnej historii, jest to znany fakt, że gdy jest on tam mieszkał historyk Władysław Michajłowicz Glinka. Najbliższa stacja metra „Chernyshevskaya”, „Newski Prospekt”, „Gostiny Dvor”. Najprostszym sposobem, aby osiągnąć niepowtarzalny muzeum pod gołym niebem na nasyp Fontanka. Konieczne jest, aby włączyć do ulicy Czajkowskiego i przejść przez dom 2/7, a następnie skręcić w lewo. Tu zaczyna kafelki dziedziniec, bardzo szybko pojawi się plac zabaw, ozdobione mozaikami.

opinie

Dziedziniec Małej Akademii Sztuki – jest ulubionym miejscem wielu Petersburgu i ciekawym turystycznym. Mieszkańcy miasta nad Newą tu latem odpocząć na ławce w cieniu. Często odbywają się tu sesja zdjęciowa, w tym ślubem.

Równie imponująco wygląda we wszystkich porach roku. Lato kolorowe mozaiki wyróżnia się na tle zieleni, a zimą wygląda jeszcze jaśniejsze ze względu na kontrast ze śniegiem. Patrząc na rzeźby, malowidła i płaskorzeźby może być nieskończenie długa. Wielu turystów wolą odwiedzić mozaiki patio (St. Petersburg) w czasie każdego rejsu w tym wyjątkowym mieście. W tym magicznym miejscu w sposób regularny, nowych obiektów sztuki.

Co jest szczególnie miłe, dzięki korzystnej lokalizacji, odwiedź dziedziniec Małej Akademii Sztuki jest dogodnie dzielone z innych stron. Charge można zarezerwować wycieczkę dla grup zorganizowanych. Podczas tej imprezy można nie tylko podziwiać dzieła VV Lubenko, ale także dowiedzieć się więcej o pracy i filozofii artysty.