737 Shares 5881 views

Zamrażarka do domu: porady dotyczące wyboru i informacji zwrotnych od producenta

Zamrażarka jest urządzeniem przeznaczonym do przechowywania żywności mrożonej. Zazwyczaj takie urządzenia są używane w małych sklepach, a także w dużych supermarketach. Cechą zamrażania skrzyń uznawana jest za dużą pojemność, zwartość i, w wyniku, mobilność. Do tej pory są też na domach. Ich właściciele mają możliwość składowania na przykład więcej mięsa. Lodówka nie może zawierać wielu produktów.


Przede wszystkim ludzie mieszkający na obszarach wiejskich zaczęli kupować zamrażarkę do domu. Wynika to z obfitego mięsa, a także nabiałów, które gromadzą. Obywatele pilnują tylko tych urządzeń, ale niektóre już poważnie rozważają zakup.

Jak wybrać odpowiedni?

Po pierwsze, należy wiedzieć, że istnieją różne typy skrzyń mrożących. W lodówkach znajdują się osobne podgatunki w zasobnikach. Są też modele ze szkłem. W takim przypadku można je wyginać z góry lub nie. Jeśli uważasz, że opcja dla domu, najodpowiedniejsza jest mrożąca skrzynia z konwencjonalną pokrywką.

Spośród cech charakterystycznych należy zwrócić uwagę na moc zamrażania. Wskaźnik ten mierzy się w kg / dzień. Zazwyczaj zmienia się ona w przybliżeniu na 12 kg / dobę, jednakże wiele zależy od producenta. Następnie należy ocenić zarządzanie zamrażarką. W domu najlepiej jest patrzeć na modele z konwencjonalnym kontrolerem mechanicznym bez wyświetlacza. W takim przypadku jest bardzo szybko przyjęta funkcja szybkiego zamrażania. Również ważne jest, aby utrzymać temperaturę przy wyłączonym zasilaniu. Do tej pory nikt nie jest odporny na to, więc producent musi wyjaśnić dokładny czas.

Również ważny jest poziom hałasu urządzenia. Zazwyczaj wskaźnik ten zmienia się w granicach 45 dB. Ogólnie, uważa się, że jest to normalne, może być w pobliżu takiego urządzenia, dość komfortowe uczucie. Wymiary klatki piersiowej są oceniane wreszcie, ponieważ jest to dość duże urządzenie, które zostanie umieszczone w domu. Średnio wysokość modelu wynosi 800 mm, szerokość wynosi 1000 mm, a głębokość 700 mm. Stań dobre litry zamrażania (cena rynkowa) około 20 tysięcy rubli.

Firma Lari "Indesit"

Dla wielu, ta firma jest bardzo znana. Produkuje zamrażarki wszystkich typów. Sterowanie dla większości producentów modeli zapewnia mechaniczny. Objętość komory zmienia się od 150 do 250 litrów. Ogólnie rzecz biorąc, uprawnienia dla gospodarstw domowych są do zaakceptowania. Wielu nabywców zauważyło również funkcję szybkiego zamrażania.

Między innymi warto wspomnieć, że większość modeli powyższej marki działa dość cicho. W rezultacie są one odpowiednie dla domu i są, w porównaniu z innymi producentami, nie bardzo drogie. Na przykład model "Indesit A250" będzie kosztować nabywcę 22000 rubli.

Recenzje firmy "Burning"

Firma ta specjalizuje się głównie w produkcji małych klocków zamrażających. Jednocześnie w domu idealnie pasują. Wiele modeli jest dość prosta w obsłudze i posiada kontrolę mechaniczną. Klienci zauważyli również interesujący projekt urządzeń.

Wśród niedociągnięć należy wspomnieć o dużym zużyciu energii. Zatem zamrożone skrzynie z powyższego znaku towarowego nie są ekonomiczne. Wśród funkcji można zidentyfikować obecność sygnału informującego właściciela o otwartych drzwiach. Ponadto, modele są w stanie utrzymać temperaturę przez długi czas, gdy prąd jest odcięty.

Firma Lari "Hansa"

Zamrażanie lari produkowane przez firmę Hansa jest pozytywne. Wiele modeli jest łatwe w obsłudze. Wśród funkcji należy zwrócić uwagę na obecność metalowych koszek wewnątrz aparatu. Ponadto istnieje funkcja szybkiego zamrażania.

Również właściciele cieszyli się producentem kompaktowymi modelami. Średnia objętość zamrażarki-lari wynosi 100 litrów. Jednocześnie poziom hałasu zmienia się w granicach 45 dB. Wyraźną wadą zamrożonych skrzyń tej marki jest mała moc zamrażania. Jest to spowodowane głównie słabymi sprężarkami instalowanymi w urządzeniach. Jednakże, jak zauważyli kupujący, zużycie energii jest całkiem do zaakceptowania.

Opinia o firmie "Saturn"

Ta firma zajmuje się produkcją skrzyń mrożących nie tak dawno temu. Jednocześnie są bardzo zróżnicowane. Głównym rodzajem czynnika chłodniczego jest "P600". Niektóre modele mogą być stosowane tylko w dużych przedsiębiorstwach i domach nie są odpowiednie. Ceny są co do zasady dopuszczalne. To dobra wiadomość.

Wśród niedociągnięć należy zauważyć dość słaby przypadek, który produkuje producenta. W tym przypadku półki wewnątrz komory nie są bardzo wiarygodne i czasami mogą ulec ugięciu. Są pewne problemy z drzwiami. W niektórych przypadkach właściciele przynoszą pieczęć, w wyniku czego szczelnie zamknięta klatka piersiowa nie działa. W rezultacie musisz zabrać urządzenie do centrum serwisowego i zaczekać na jego naprawę przez dłuższy czas.

"Biryusa" jest znanym producentem brirów

Firma ta specjalizuje się głównie w produkcji dużych skrzyń mrożących. Jednocześnie nie są odpowiednie dla domu. Można jednak wybrać właściwy model. Po pierwsze, należy zwrócić uwagę na wysoką jakość części, a ponadto producent daje dobrą gwarancję swoich modeli.

Dodatkowo zamrażarki są po prostu kontrolowane, można łatwo wyregulować temperaturę. Wszystkie modele mają dobrą wydajność. Zatem zamrożone skrzynie tej firmy można nazwać najbardziej jakościowym.

Opinia o "Biryusa 260"

Zamrażarka "Biryusa 260" jest najpopularniejszym modelem firmy. To urządzenie ma przyzwoitą objętość i ciekawy wygląd. Zużycie energii jest na średnim poziomie. Kontrola zamrażarki "Biryusa 260" jest elektromechaniczna. Należy zauważyć i uzyskać dobrą szybkość zamrażania. Po wyłączeniu zasilania temperatura w komorze pozostanie stabilna przez 32 godziny. Wydajność urządzenia wynosi 17 kg / dzień. Ten model będzie kosztować nabywcę około 25 tysięcy rubli.

Opinie modeli "Snez"

Ta firma ma również swoich zwolenników. Szczególnie doceniają zwartość modeli zamrażalni. Ponadto nabywcy są przyciągani przez obfitość półek w zamrażarce. Są wykonane w całości z metalu i są w stanie wytrzymać ciężki ciężar. Wiele innych modeli waży niewiele. Tak więc można je w razie potrzeby łatwo przenieść do dowolnego miejsca.

Najbardziej popularnym jest zamrażarka "Snezh MLK 250". Pobór mocy tego modelu wynosi 0,6 kWh / dzień. W tym przypadku ma on następujące wymiary: wysokość 800 mm, szerokość 1080 mm i głębokość – dokładnie 700 mm. Z niedociągnięć można zauważyć tylko nadmierną hałas. W odległości 10 metrów na klatce piersiowej zamrażarki "Snez MLC 250" daje aż 49 dB. Biorąc to pod uwagę, bliskość jego w bezpośrednim sąsiedztwie jest raczej niewygodna.

System chłodzenia w tym modelu jest dostarczany przez producenta statycznie. W tym przypadku czynnik chłodniczy jest używany w markecie "P600". Sprężarka w klatce zamrażarki ma tylko jedną. Średnia moc zamarzania urządzenia wynosi 14 kg / dzień. Ten model wart jest około 24 tysięcy rubli na rynku.

Znak towarowy Lari "Frostor"

Ten znak towarowy w Rosji nie jest zbyt popularny. Pod wieloma względami łączy się to z małym wyborem zamrożonych skrzyń. Jednocześnie są dość drogie. Zwróć uwagę także na duże zużycie energii przez urządzenia. Zasadniczo mają kontrolę elektroniczną. Wszystko to umożliwia monitorowanie temperatury z wyświetlacza.

W domu najlepiej jest zamrażarka Frostor 300. Urządzenie jest wyposażone w wygodny wyświetlacz z przyjemnym podświetleniem. Ponadto można regulować temperaturę ręcznie. Ponadto wielu nabywców po stronie pozytywnej opisało solidną pokrywę modelu.

To otwiera się zupełnie prosto i nie musisz wywierać dużo wysiłku fizycznego. W rozmiarze, zamrażarka do domu jest średnia. Jego wysokość wynosi 500 mm, długość – 810 mm, a głębokość – dokładnie 700 mm. Klasa zużycia energii w tym modelu to A +. Kompresor jest zainstalowany tylko jeden, ale bardzo wydajny.

W odległości 10 metrów zamrażarka produkuje około 36 dB. Parametr zamrażania wynosi 15 kg / dzień. Całkowita pojemność kamery w tym modelu wynosi 230 litrów. Funkcja szybkiego zamarzania jest dostarczana przez producenta, ale nie ma w nim dozownika. W tym modelu istnieją dwa wewnętrzne działy. W jednym z nich jest kosz z metalu. Ponadto wiele osób zauważyło dość jasne oświetlenie wewnętrzne. Zamrażarka do domu "Frostor 300" kosztuje około 19 tysięcy rubli dla kupującego.

Produkty Liebher

Firma ta zajmuje się produkcją skrzyń zamrażalniczych dla domu, a także dla dużych przedsiębiorstw. Charakterystyczną cechą ich modeli jest wysoka wydajność. Jednocześnie zamrażarki firmy Liebherr są produkowane w różnych modelach. Biorąc to pod uwagę, można wybrać wersję kompaktową dla domu. Jednakże ceny różnią się znacznie i zależą od pojemności urządzenia.

Jak zauważają klienci, wyraźną wadą zamrożonych skrzyń jest słaby przypadek. Jednocześnie, jeśli są mocno obciążone, dno nie wytrzymuje i prosperuje. Są też problemy z kablem zasilającym. W zestawie jest bardzo krótki, więc urządzenie musi być umieszczone w bezpośrednim sąsiedztwie wylotu. Tak więc, w domu może być sytuacja, gdy dla jednostki nie ma miejsca. W takim przypadku przed zakupem należy ocenić lokalizację wylotu i miejsce, w którym urządzenie zostanie zainstalowane.

Lari z firmy "Fagot"

Firma ta specjalizuje się w produkcji zamrażalni z dwoma sprężarkami. Dodatkowo wentylatory są instalowane w dolnej części urządzenia. Wśród funkcji należy zwrócić uwagę na wysoką jakość wszystkich urządzeń. W tym przypadku uchwyty wielu modeli są mocno zamocowane i nie tracą czasu. Między innymi właściciele po pozytywnej stronie oceniali niezawodność zamków. W tym przypadku pokrywa jest dobrze podłączona do aparatu.

Najbardziej popularnym jest zamrażarka do domu "Fagot 19902". Ten model należy do klasy kompresorów. W tym przypadku zestaw zawiera raczej długi przewód o dobrej izolacji. Między innymi należy zauważyć doskonałe uszczelki gumowe na ścianach. Z biegiem czasu nie tracą własności i pozostają bardzo elastyczni.

Można wyróżnić różne klasy klimatyczne. Możesz je zmienić za pomocą przełącznika na panelu bocznym. Normalna klasa klimatyczna jest przeznaczona do pomieszczeń o temperaturze przekraczającej 16 stopni. W tym nieregularnym reżymu jest odpowiedni w temperaturze od 10 do 32 stopni. Dodatkowo są subtropikalne i tropikalne klimaty. Te zamrażarki stoją (cena rynkowa) około 22 tysięcy rubli.

Modele firmy "Sviyaga"

Firma ta zajmuje się produkcją skrzynek zamrażających od 2000 roku. W tym przypadku istnieje wiele modeli przeznaczonych wyłącznie dla domu. Niektóre z nich są produkowane ze szkła. Najlepszym rozwiązaniem jest jednak zamrażarka z niewidomą. W takim przypadku wydajność jest znacznie większa.

Zamrożone skrzynie wymienionej firmy różnią się w silnych przypadkach. Reprezentują strukturę wielowarstwową. Zewnętrzna część wykonana jest z blachy stalowej z powłoką cynkową, a następnie jest powłoką polimerową. Dodatkowo można wybrać model ze stali nierdzewnej. Sama komora zamrażania składa się z pieczonej blachy aluminiowej.

W sumie modele mają cztery klasy klimatyczne do wyboru. Całkowita pojemność zamrażarki wynosi około 120 litrów. Zużycie energii jest generalnie dopuszczalne. Chłodzące skrzynie "Sviyaga" są zasilane z sieci 220 V. Czynnik chłodniczy we wszystkich modelach jest używany przez serię "P600". System wskazania w urządzeniach jest dostarczany. Projekt jest raczej przyjemny i będzie dla wielu.