632 Shares 5907 views

Co jest kupaty. przygotowanie

Jeśli nigdy nie próbował gotować domowe kiełbaski lub parówki, być może nadszedł czas, aby eksperymentować? Gotowanie w domu, możesz być bardziej pewny siebie w jakości produktu, bez myślenia o jego składników i niuansów gotowania.


Spróbuj na przykład oryginalną potrawę – kupaty. ich gotowania ma tylko jeden trudny moment – to czyszczenie jelit. Na ogół, które reprezentują jelita nadziewane napełniania – mielonego mięsa i tłuszczu, a więc uzyskanie bardzo obfity. Istnieje wiele dań z Kupat, a każdy przepis gotowania Kupat ma swój własny odcień, dając gotowy pikantne żywności specjalnego smaku. I aby można było wybrać coś tylko dla siebie, dać kilka receptur Kupat.

Przepis Kupat №1

Dla wytworzenia następujących produktów potrzebne są następujące: 10 metrów jelita świni, 3 kg wieprzowiny, mianowicie części biodrowej, wysuszonych cebul, 2 kg smalec, niektóre koniak, woda, sól i niektóre czosnek. Następujące przyprawy korzenne i dodać: ziele angielskie i czarny, berberys, tymianek, kolendry i kminku, aby uzyskać pachnący kupaty. Gotowanie go z tak wielu przypraw są bardzo ważne.

jelit wieprzowych dokładnie przemyć i na zewnątrz, jak i wewnątrz, a następnie pozostawić na pół godziny w wodzie. Mają kupić piękny różowy kolor.

Wieprzowina i boczek należy pokroić na małe kawałki, a zatem niemożliwe jest drobno cięte. Wtedy zaczynają się mieszać z tłuszczem mięsa, sól, pieprz, czosnek, cebula, kminek, kolendra, brandy. A jeśli okaże się, suchawy mielone mięso, dodać wody. Wszystko dokładnie wymieszać.

Teraz musimy wypełnić powstałą jelita mieszanki. Do tej mieszaniny był zwój w maszynce do mięsa, a wyjście zamocować dyszę wylotową (szyja prostych plastikowych butelek), w której drugi koniec jest wprowadzony do jelit. Skręcania i regularnie prowadził mięsa od końca, to nie jest gromadzony i nie rozdarty jelita. konieczne jest użycie do okrężnicy metrów długości do nadziewania. Nie nadziewane zbyt mocno – gut może złamać. Kiedy cały farsz jest zużyta, związać końce sznurka bawełnianego (i tylko jej).

Obsłużyć prawie gotowy kupaty może być na różne sposoby: gotowane, smażone, wędzone. Bon appetit!

Przepis na Kupat №2

Skład: 200 g tłuszczu, 200 g wołowiny, 800 g mięsa wieprzowego, około 100 g do wina, 2 cebule, 90 g berberysu, 3 ząbki czosnku wiązki kolendry, jelita świni, smaku soli pół łyżeczki tymianku, cynamon, goździki, chmiel-suneli, gałka muszkatołowa.

Cebula, boczek i mięso korba szlifierka ze świeżymi ziołami i ząbki czosnku. W celu uzyskania smaczne kupaty, preparat należy rozpocząć w ten sposób: po prostu zmielić, lecz nie cięte. Otrzymaną masę miesza się z solą, przyprawami i wina przez dodanie na końcu berberysu. Najważniejsze, że farsz nie był płynny.

Jelit płukane, aby rozpocząć od zewnątrz i wewnątrz pocierać soli i przemyć. Następnie skręcić w pierwszą jelicie i jeden koniec pociągnąć grubej nici bawełniane. Skrzynkowe umieszcza się w lejku o szerokiej szyi, i umieszczenie na nim nie jest koniec dowiązanych jelita, wlać farszu w jelitach (to jest potrzebne do 30 cm). Na drugim końcu dopuszczenie około 1 cm, a następnie wiążą się z tą samą nicią, a dwa końce są połączone ze sobą kąpieli.

Wszystko kupaty przez kilka sekund, zanurzone we wrzącej wodzie, a dopiero potem zacząć smażyć. Jednocześnie w kilku miejscach konieczne jest ich przebić igłą, tak aby nie wybuchnąć. Smażyć na oleju słonecznikowym się najpierw w środku, a następnie – na dużym ogniu, aż Bole pięknej złoty kolor.

W celu ułatwienia byłaś w końcu nie tylko smaczne, ale również piękne kupaty, przygotowując je do wypełnienia, Udekorować pietruszki koperek. Należy również posypać soku z granatów i udekorować granatu ziarna.

Można wybrać jeden lub dwa etapy spróbować natychmiast. W każdym razie, smak okaże się świetnie. Nie czekaj, nadszedł czas, aby rozpocząć!