660 Shares 8946 views

Elektroda jak aluminium. Charakterystyka procesu spawania

Aluminium zadomowiła się w życiu człowieka. Każdego roku, jego zużycie wzrasta. W przemyśle i gospodarstwach domowych, istnieje wiele produktów z tego metalu. Aby utworzyć nowy lub naprawy starych obiektów dla różnych celów przez elektrody aluminium stosowanego w procesie spawania. Jak z niego korzystać, należy zrozumieć, przed rozpoczęciem pracy.

Właściwości aluminium

Aby zrozumieć, jak stosować elektrody do spawania aluminium, to należy rozumieć, że wrodzonej jakości metalu.

Powierzchnię aluminium podczas utleniania w powietrzu, jest pokryta folią tlenku. Trudno się topić. Ponadto elektrody spawalnicze aluminium musi występować w danym środowisku gazowym. W przeciwnym przypadku, stopiony kropelek substancji w powietrzu, utlenia się i nie łączą się w jedną substancję. Szew ten sposób nie tworzy działać.

W przypadku aluminiowego elektrodą wolframową stosuje się droższe argon, albo ich mieszaniny z helem.

Chociaż metalowe aluminium stapia się szybciej niż stal, jest wymagana do przetworzenia 1,2 razy prąd spawania.

Elektrody spawalnicze zasada

Aby zrozumieć, jak zaparzyć elektrody aluminium, konieczne jest, aby zrozumieć istotę tego procesu. Istnieją dwa główne rodzaje tego. Pierwszy stosuje się elektrody wolframowe w wykonywaniu przy zastosowaniu gazów obojętnych. Nazwał AC TIG.

Drugim sposobem jest użycie elektrod powleczonych bez roztapiania zastosowanie gazów obojętnych.

W obu tych przypadkach, ogólna zasada aktów topienia potrzebują warstwy tlenku. W tym celu zmiennego lub prądu stałego odwrotną polaryzacją. Prowadzi to do katodowej filmie odłączenia. Innym rodzajem elektrody prądowej aluminium nie będzie mógł pełnić swoją funkcję.

Spawania elektrodami otulonymi

Spawanie konstrukcji metalowych, o grubości 4 mm kawałek się z zastosowaniem elektrody z pokryciem. Ten tryb jest nazywany MMA.

Tego typu spawania daje niską jakość spoiny, wystarczająco duże odpryski i trudny do usunięcia z zestalonego żużla. Ostatni prowokuje powstawanie korozji.

Elektroda według nowoczesnych znaków zgrzewania aluminium umożliwia zasadniczo wszystkich stopów aluminium. Proces ten odbywa się za pomocą prądu stałego o odwrotnej polaryzacji.

Aby jakość szew był w normie, należy najpierw przeprowadzić rozgrzewkę. Dla przeciętnej grubości wykroju jest 300 stopni, a w okrężnicy – 400 ° C. Stopniowe ogrzewanie i chłodzenie zapewniają dobrą penetrację metalu i uniknąć powstawania pęknięć krystalizacji.

Zgrzewanie odbywa się w sposób ciągły za pomocą jednej elektrody. Nie powinni robić poprzeczne drgania jak stal.

spawanie elektrodą wolframową

Poprzednia wersja ze względu na brak jakości jest rzadko używany przez profesjonalistów. Obecnie Masters użyciu tego rodzaju prac jak aluminiowego elektrody wolframowej w atmosferze gazu obojętnego.

Metoda ta stosowana jest do struktur, które muszą spełniać wysokie wymagania. Szwy elektrodę wolframową zapewnia maksymalną wytrzymałość i estetyki.

Podczas wykonywania prac spawalniczych jest stosowany do ochrony powierzchni utleniania aluminium z argonem lub helem. Arc zasilany prądem zmiennym. Zapewnia jakościowej złamać film na metalu.

Palnik jest przesuwany nad drutem spawalniczym, a nie przed nim. Należy również rozważyć system rozpraszania ciepła. Jest to szczególnie ważne dla cienkich elementów.

Należy również pamiętać, że zbyt wysoki przepływ gazu obojętnego spowoduje powietrza zasysanego w obszarze łuku. Zbyt mała ilość gazu lub wysoką prędkość będzie prowadzić do tego, że powierzchnia aluminiowa jest nadal utlenione. Argon jest konieczne, aby rozpocząć złożyć do 5 sekund spalania łuku. Po jej pęknięcia gaz obojętny jest wyłączony po 7 sekund.

Po zapoznaniu się z technologią spawania, który zatrudnia elektrody aluminium, możliwe jest przeprowadzenie tego procesu w domu. Jednak zanim zaczniesz trochę lepiej wyszkolony na niepotrzebnym kawałku. Następnie szew aby uzyskać płaski i wytrzymały.