897 Shares 6360 views

Bergholz Olga Fiodorowna: biografia (krótka)

Nazwa Olgi Berggolts wie każdy obywatel naszego wielkiego kraju, zwłaszcza w Petersburgu. Po tym wszystkim, to nie jest tylko rosyjski poeta, ona jest żywym symbolem oblężenia Leningradu. Dużo musiałem przejść przez to silna kobieta. Jej krótka biografia zostaną pokryte w artykule.


Dzieciństwo i młodość

urodzony Bergholz Olga Fiodorowna późną wiosną 1910 roku w Petersburgu. Jej ojciec był chirurgiem Fedor Hristoforovich. Olga miał też młodszą siostrę, Marię. Po rewolucji Bergholz, rodzina przeniosła się do Uglich, bo nie było zamieszek w Piotrogrodzie. Ojciec rodziny był zaangażowany w walki. Matka Maria Timofeevna razem z córkami więcej niż dwa lata życia w dawnym klasztorze Epifanii. Nawet w starości Olga ciepło przypomnieć te dni i troskę, z jaką wyszli z powrotem w Piotrogrodzie po powrocie ojca z wojny.

Bergholz żył na skraju Neva Gate. W 1926 roku Olga ukończył szkołę handlową. Rok wcześniej, w jednym ze stowarzyszeń literackich spotkał Borysa Kornilov, poety i jej przyszłego męża. Wraz z nim, studiowała w Instytucie Historii Sztuki.

Jest to związane z Korniłowowi, jednej z tragedii twardego życia poety. W 1928 roku pobrali się poprzez córka Irina urodziła się kilka miesięcy para. Dziewczynka zmarła w wieku ośmiu lat z powodu choroby serca. Boris się w lutym 1938 roku nakręcony na spreparowanych zarzutów.

1930

Od 1930 roku, studiowała na Uniwersytecie Leningradzkim Filologicznym. Poszedłem do praktyki Władykaukaz, gdzie spędził część latem i jesienią, pracując w gazecie „siły roboczej”.

W tym samym roku rozwiodła B. Kornilov i ożenił Nikolay Molchanov. Olga Bergholz, biografia jest wypełniona tragicznych wydarzeń i przeżył jej drugiego męża. Zmarł w 1942 roku w Leningradzie z głodu.

Po ukończeniu szkoły, rozkład jedzie do Kazachstanu, gdzie pracował w gazecie „radziecki” stepowej korespondenta. Po powrocie do Leningradu aż do 1934 roku pracował w gazecie „Electrosila”.

W 1932 roku Olga i Nicholas miał córkę, Mayę, ale okazało się tragiczne macierzyństwo. Dziecko zmarł rok później.

W 1934 roku poeta przyjęty do Związku Pisarzy, gdzie wydalony kilka razy, a następnie przywrócony.

W grudniu 1938, Berggolts Olga został aresztowany pod zarzutem posiadania łącza z wrogami ludu. W chwili aresztowania była w ciąży. Ale to nie powstrzymało jej dręczycieli przeprowadzenie tortury. Po wszystkich poety bicia w więziennym szpitalu urodziła martwe dziecko.

Sześć miesięcy po aresztowaniu, że został zwolniony i zrehabilitowany w pełni.

W czasie II wojny światowej

W 1940 roku wstąpił do WKP (b). Wiadomość o wybuchu wojny znalazł Olgę w Leningradzie. Natychmiast udał się do lokalnego oddziału Związku Literatów i zaoferował pomoc. Ketlinskaya V., kierownik działu, wysłał Berggolts Olgu w radiu. W całym oblężeniu cichy głos poety prowadzonego w Leningradites wygranej ducha, jej wiersze są zachęcające.

To był uosobieniem trwałości Bergholz blokady. W listopadzie 1941 roku, wraz z mężem jest źle przygotowana do ewakuacji, ale zmarł Molchanov i Olga postanowiła podzielić los obywateli, pozostawały w Leningradzie. Tu urodziły się z jej najlepszych prac. „Leningrad wiersz” Olgi Berggolts poświęcona obrońców miasta i jego mieszkańców dzielnych.

Pod koniec 1942 roku, była w stanie odwiedzić Moskwę. W tych dniach, poetka rozpaczliwie brakowało o swoim rodzinnym mieście i dusza chciała z powrotem. Nie dobroć w formie gorących posiłków, kąpieli i innych rzeczy nie mogli go zatrzymać.

To Bergholz powiedziała Olga Fiodorowna Leningradu w roku 1943. Dobrą wiadomością o złamanie blokady.

W lecie 1942 roku poeta otrzymał medal „dla obrony Leningradu”. Po wojnie był to jej słowa zostały wyryte na pamiątkowej płyty granitowe cmentarza: „… nikt nie jest zapomniane i nic nie jest zapomniane”

Ostatnie lata swojego życia

W 1949 ożenił się po raz trzeci. Olga stał elekt George Makogonenko, krytyk literacki. Po wojnie poeta pracował ciężko, poszedł w podróży służbowej. Po podróży do Sewastopola napisał tragedię „Lojalność”.

W 1951 Berggolts Olga otrzymał Nagrodę Państwową ZSRR. Gorzkie wiersze spotkał I. V. Stalina śmierć.

W 1962 roku rozwiodła Makogonenko. Ostatnie lata swojego życia, w rzeczywistości zostały same. W pobliżu był jej jedyną siostrę, Marię, który pomagał we wszystkim i zawsze.

śmierć

Śmierć wyprzedził poetę 13 listopada 1975. Bergholz zmarł w wieku 65 lat.

Pochowany był cmentarz Volkov, choć początkowo planowano, że trumna zostanie podjęta do Piskarevskoe. Wielu mieszkańców nie działa pożegnać się z ukochanego poety, jak nekrolog został wydrukowany w gazecie tylko w dniu pogrzebu.

Władze upewnić się, że nie było dużo ludzi przy grobie, boi się wystąpień, bo spowodował tyle zła Bergholz. W rezultacie udało nam się osiągnąć to, co chcieli. Przemówienie E. Serebrovskaya że Olga nie mogła stanąć na podłość i stałych wypowiedzenia pisarzy i poetów. Granin, przypominając sobie dzień pożegnania Bergholz, powiedział, że to był tchórzliwy pogrzeb, zamiast smutku i wdzięcznej pamięci poety dostał tylko gniew jej krytycy.

tworzenie

Pierwszy poetycka praca została opublikowana w 1925 roku. Początkowo Olga Bergholc, biografia jest dość tragiczne, że pozycjonuje się poeta dzieci. Ona otrzymała pochwałę od Chukovsky.

Lata wojny zmienił wszystko w jej życiu. To wtedy znalazła się i poszedł w dobrym kariery. Olga Bergholc, wiersze o wojnie, która dała nadzieję i wiarę, stała się symbolem nietykalność.

Wśród jej najlepszych prac "luty Diary", "Leningrad wiersz", "Daily Star". Po śmierci poety ukazały się pamiętniki, które mają wielką wartość i przechowywać wiele radosnych i bolesnych wspomnień.

98 shares 2640 views
261 shares 5077 views