188 Shares 2951 views

Smoleńsk, Katedra Założenie: opis, adres

W średniowieczu przez dwa lata zajęło miejsce obronie Smoleńska, który zakończył się w 1611 roku. Chociaż Rzeczpospolita chcieli zdobyć miasto. Gdy ciśnienie było szczególnie silne w Smoleńsku, Katedra Wniebowzięcia został wysadzony przez swoich ludzi. Część budynku została zniszczona. Zabijając wielu niewinnych cywilów, są ofiarami konfliktu.


Przebudowa i rehabilitacja

Następnie, w ciągu 17-18 stuleci mieszkańcy byli zaangażowani w odbudowę świątyni. Rzucili wszystkie siły się zrekonstruować Katedra NMP. Smoleńsk spędził dużo pieniędzy, aby nie stracić tego wyjątkowego zabytku architektonicznego.

Podczas renowacji było robione błędy krytyczne, dzięki którym nastąpił upadek wielu kopuły. Ale łamanie brutto zostały skorygowane, karze winnych, tak że katedra Zaśnięcia (Smoleńsk) jeszcze wzrosła z ruin. Z powtarzającym się przywrócenia budynku nieco zmodyfikowany. Dziś widzimy ją w innej formie, w porównaniu z tym, co kościół był w 12. wieku. Ale on nie stracił swoją wspaniałość, piękno i przekonuje. Mówi się, że Napoleon, kiedy po raz pierwszy zobaczyłem Katedrę Smolensky szacunkiem zdjął kapelusz przechylił.

Niepokojące i trudne czasy

To nie był spokojny żywot, który żył Smoleńska. Katedra Wniebowzięcia była świadkiem dwóch wielkich bitew. Pierwszym była II wojna światowa, to odbywa się na początku 19 wieku. W tym czasie Napoleon nakazał ustawić konwój wewnątrz świątyni.

Mniej niż 150 lat później inny masywny walka wzbudziła Smoleńska. Katedra Wniebowzięcia NMP – jeden z tych elementów, które miały miejsce podczas Wielkiej Wojny Ojczyźnianej, która szalała od 1941 do 1945-go roku.

Na początku ubiegłego wieku, postawa do sanktuariów były, jak wiemy, nie jest najbardziej taktowny. I to jest szczęście, jeśli jeden lub drugi kościół został zamieniony na magazyn produktów rolnych, a nie zniszczone.

Jak kpina w latach 20. został umieszczony Muzeum antyreligijnej pomysłów w katedrze Wniebowzięcia NMP w Smoleńsku. Ikony nie powoduje uczucie szacunku dla Boga i świętych. Ten budynek poprzednio zajmowała dominującą pozycję wśród kościołów diecezji miasta. Teraz to było tylko atrakcją turystyczną, gdzie ludzie przychodzili z ciekawości, a nie oderwany od potrzeb wysublimowanej boskiego światła.

Piękno i wyrafinowanie

Jest jednym z najbogatszych i najbardziej bogato ozdobione artystycznego punktu widzenia katedrze NMP w Smoleńsku. Opis jego architektury, luksus dekoracji wnętrz, a liczba ikon jest niesamowite. Ekspozycja zajmuje pięć pięter o całkowitej wysokości trzydziestu metrów. Oprawione ten pyszny piękna złota i umiejętnie rzeźbione drewniane rzeźby. Rzadko gdzie można znaleźć coś, co wpływa na jego wielkość tak dużo. Parafianie mogą dosłownie przybity do skali miejsce i rafinowanego świetności świątyni.

święte artefakty

Opiekun z wielu sanktuariów jest bohaterem-miasto Smoleńsk. Katedra Wniebowzięcia NMP w murach jego oszczędza są trzy rzeczy, co ma szczególne znaczenie. O nich wiedzieć, nie tylko w ich rodzimych ziem, ale również daleko poza nią. Ludzie idą do zginać kolana przed nimi w katedrze Wniebowzięcia NMP (Smoleńsk), którego adres to: ul. Cathedral Mountain, 5.

Pierwszym z nich są sandały, w których w 13 wieku poszedł święty wojownik rtęć. Również tutaj całun jest wykonany i tkane złote magistra Księżniczkę Efrosinia Staritskaya w 16 wieku. Istnieje również twarz robi cuda. Ikona przedstawia Matkę Bożą smoleńskiej, której nazwa Hodigitria. Relikwia jest wykonana w 17 wieku.

Feat odważny oboronitelya miasto

Jeśli mówimy więcej o świętych wojowników rtęci w początku XIII wieku, był gubernator smoleński. Glorious rycerz pokonał armię Mongołów-tatarski. Bitwa miała miejsce w pobliżu miejscowości Dalgomostya, w którym można uzyskać, przechodząc 27 kilometrów na południe od regionu smoleńskiego.

Merkury zginął bohaterską śmiercią prawdziwego obrońcy ojczyzny. Kiedy gubernator realizowane tchórzliwego wroga, są one zablokowane w walce, z której wyszedł zwycięsko Tatara. Z szacunkiem i podziwem moc dowódcy, kanonizowany po jego śmierci do świętych, zostały zachowane w ścianach boskiego miejsca, które w tym czasie był znany jako Katedra Wniebowzięcia Monomahovsky.

W 17 wieku przyniósł miasto nadal cierpi. Był broniony przez żołnierzy polskich. W ogniu walki ktoś ukradł moc. Na początku 19 wieku z kościoła i ukradł włóczni wojownika. W tej grabieży nie zostanie zatrzymana, a w połowie 20. wieku zniknął i kask. Dopiero aż sandały są na miejscu.

Jeśli wierzyć legendzie stwierdzenia zbroi wojskowego, który nosił męczennika Merkury zapewnia ochronę w niebiańskiej Królowej Smoleńskiem i obrony przed wszelkimi przeciwnościami.

Historia Całunu

W odniesieniu do całunu tkany w warsztatach, która odbyła Księżniczkę Starytska, czas jego produkcji jest uważany w środku 16 wieku. Element odzieży przeniesiona do murów katedry, które należały do stolicy w celu zapamiętania zmarłego księcia, którego był Władimir Staritskiy pochodzi bliskiego krewnego gubernatora stanu.

Na początku XIX wieku został oznaczony przez fakt, że francuskie porywacze okradli i ustanowione w skarby WHO od stolicy, odparty zdobycz. Wśród rzeczy było, i całun. Teraz ona została wysłana do ściany świątyni w Smoleńsku w czasie przechowywania. Kiedy Napoleon został wygnany z ziem ruskich, miasto zauważyć dla jego wielki wkład w prowadzeniu działań wojennych w czasie II wojny światowej na początku 19 wieku. Aleksander I, który rozmawiał z dowódcą Michaił Kutuzow postanowiła przedstawić prezent dla miasta z wdzięczności za odwagę.

Teraz w domu Całunu stał Smolensky Katedra Wniebowzięcia. Jest to dzieło sztuki, które ma dużą wartość ze względu na jego wyjątkowość i doskonałość.

Święty ikona putevoditelnitsy

ikona Chudotvoryaschaya „Hodigitria” w Smoleńsku poświęcony Matce Bożej, jest jednym z najważniejszych świętych artefaktów należących do świata chrześcijańskiego. Według dostępnych informacji, że został napisany przez Łukasza Ewangelisty w momencie gdy Matko Boga żyli na ziemi.

Wcześniej, ikona była utrzymywana w Czernihowie, gdzie odbyła się w katedrze Wniebowzięcia Vladimir Monomacha. Stało się to na początku lat 12. wieku. Ponieważ został zidentyfikowany ze Smoleńska. Nazwa ikony jest jasna twarz putevoditelnitsy.

Według mieszkańców miasta, jest to „Hodigitria” ratować ludzi i ich domy z włóczniami i strzałami zdobywców. 1812 rok był moment artefakt w stolicy przed bitwą pod Borodino. Przeprowadziliśmy procesję w pobliżu Kremla i wrócił do miejsca ikoną.

Wielkiej Wojny Ojczyźnianej w latach 1941-1945. zawsze wziął lud ich sanktuarium, jak umarła lub została porwana w czasie walk.

Powrót Najświętszego Oblicza

Kiedy Smoleńsk został wyzwolony od wojsk hitlerowskich, obraz pojawia się w świecie chrześcijańskim. W 1602 roku, rok po rytuału, podczas którego konsekrowanego Smoleńsk muru fortecy, oryginał został napisany przez egzemplarzu, który należał do Borysa Godunowa.

A teraz, sto lat później, to arcydzieło katedry. Dzisiaj, ściany świętym miejscu okaże się, że artefakt – większa wersja oryginalnego „Hodigitria Smoleńska”, który jest również czczony przez ludzi za cudowny i jest uważana za jedną z najważniejszych sanktuariów chrześcijańskich. Która jest teraz ikona namalowana przez św Łukasza, nie jest znana: zabity podczas niemieckiej ofensywy lub skradziony i jest słaby w czyjejś prywatnej kolekcji?

Dzisiejsze życie świątynia

Te dni, święte miejsce jest odwiedzane przez wiernych. Wypełnia święte słowo archiprezbiter Mihail Gorovoy Uspienski Katedra smoleńskiej. Popełnione Boskiej Liturgii, ikona cześć. Wielu polityków miasta są obecne w ważnych wydarzeniach.

Przeprowadzone zgodnie z śpiewów liturgicznych. Głos netto podnosi kopułę świątyni Chóru Katedralnego katedry, grupy śpiewu dla dzieci, które kształci szkoły prawosławnej. Tam odbywa się również kompozycja podsumowanie chór, który trenerów seminarium miasto i szkoła religijna. nabożeństwa nadawane w telewizji w czasie rzeczywistym na głównych kanałach Smoleńsku.

Kościół zautomatyzowany i łatwa do zgromadzenia, o jej opieką i doskonałości. Więc przychodzi do placu przy katedrze lub nasypu Dniepru, można spojrzeć na kulcie pokazany na dużym ekranie. Ale czuć specjalny atmosfera świątyni jest możliwe tylko z jego wizyty.