317 Shares 2117 views

sztuka gospodarstwa domowego – jak prasować koszulę prawidłowo.

Każdy szanujący się człowiek ma w swojej koszuli szafa, tylko dbać o nich nie wszystko. Na przykład, jak prasować koszulę, on wie, nie każdy jest dżentelmenem! Jak w przypadku każdego procesu, nie ma algorytm do prasowania, które będę teraz opisać. Ogólną zasadą jest to, że prasowanie koszul pierwszy prasować małe szczegóły, a dopiero potem większe. Przed prasowania koszuli, konieczne jest, aby przygotować miejsce pracy. W idealnym – to dobre deska do prasowania z nieodkształconym, płaskiej powierzchni. W skrajnym przypadku, i będzie pasować tabeli, położył duży ręcznik. Żelazko do prasowania jakości musi być wyposażone w generator pary wodnej (to jest po naciśnięciu przycisku przez otwór w powierzchni grzewczej żelazo przechodzi równomiernego przepływu pary, a nie parę wiązki wychodzącej z wylewu). Jeśli to żelazo w domu nie, użyj zwykłego gospodarstwa domowego, ale dbać, że nie przywiera do powłoki. najlepsze rzeczy Iron nedosushennye gdy są jeszcze lekko wilgotne. Jednakże, jeśli jesteś już późno, a sprawa jest idealnie suche, należy je zwilżyć. Aby to zrobić, zanim wyprasować koszulę, posypać go wodą i umieścić w worku na kilka minut. Należy pamiętać, że nacisk przez spryskiwanie uzdatniania wody zasługuje rękawy koszuli. Więc miejsce pracy jest gotowy, koszula zwilżona teraz rozgrzać żelazo do żądanej temperatury. Dla bawełny jest to 150 stopni Celsjusza do 220 lnu, i tych, którzy chcą żelaza poliestru zaprezentuje czujnik 110 stopni.


Więc przejść bezpośrednio do procesu, ale zanim to powtarzam i będę odpowiedzieć na pytanie – jak prasować koszulę. Pamiętaj, zacznij głaszcząc z części o mniejszej powierzchni – a obroże z każdego modelu, stojaki, wszelkiego rodzaju mankietu. Żelazo spróbować na prowadzenie wspólnej linii – wtedy tkanina nie jest poddawana rozciąganiu. Głównie żelazo kołnierz i prihvatyvaya rack. Jeden mały, ale bardzo cenna sztuczka: Leczyć krawędź zębatki, tak że pozostał zgięty do wewnątrz, a następnie poklepać mankiet. Nawiasem mówiąc, proces ten może się różnić w zależności od rodzaju mankietu trzeba prasować. Jeżeli mankiet zwyczajne, tylko progladte je najpierw do środka, a następnie na zewnątrz. Ale jeśli są one wykonane pod spinki, trzeba będzie pierwszym żelaza mankiet całkowicie, a następnie zginaj je i prasować przednią część.

Po rozwiązaniu – przystąpić do rękawach. Można użyć specjalnego deska do prasowania do ich prasowania, jeśli jednak nie ma nikogo, dozowania i standard kielnia. Aby to zrobić, należy umieścić tuleję na powierzchni tak, aby szew był patrząc w górę. Prasować. Teraz przenieś szew rękawa powinny być dokładnie z boku. Prasować. Przewrócenie tulei po raz trzeci, a teraz musi patrzeć zespół przycisku. Po wyprasowane, a następnie – do podłóg żelaza. Powinny one być prasowane na raz, bardzo starannie, sprawnie, metodycznie „pływające” nad nimi żelazo.

Należy zachować szczególną ostrożność i wirtuozerię, unikając przycisków. Ważne jest, aby dobrze prasowane pach (miejsce, gdzie tuleja łączy się pusta). Nie zapomnij żelaznego jarzma i pod powierzchni kołnierza. Miejsce w dolnej części stojaka, należy zwrócić szczególną uwagę, ponieważ wpływa na to jak usiąść koszulę, kiedy będziesz go nosić. Sprawdzić. Jeżeli kołnierz ma specjalne kieszenie, to nie należy włożyć płytę, która nada mu sztywność. To jest to, koszula jest gotowy na to, co będzie go nosić!

Można prasować kilka koszul, a potem po prostu dbać o nich właściwie hranenii.Suschestvuyut kilku prostych zasad, które utrzymują idealnie wyprasowane koszule, nawet podczas długotrwałego przechowywania: każda koszula powinna powiesić na osobnych wieszakach w przestronnej szafie, to nic nie powinno zakłócać i grożą fałdy .W ten powinien wynosić pomiędzy ramiona odległości 5-6 cm.