570 Shares 7204 views

Gdzie jest Syberia: położenie geograficzne

Fakt, że Syberia – to część terytorium Federacji Rosyjskiej (a większość z nich), że wszystko wiedzą. Oraz o jej wielkich bogactw słyszeliśmy o piękno i znaczenie kraju – najprawdopodobniej też. I to gdzie jest to Syberia, wielu trudno odpowiedzieć. Nawet Rosjanie nie zawsze można pokazać go na mapie, nie mówiąc już o cudzoziemców. I tym trudniej będzie kwestia gdzie Syberii Zachodniej, w których jego wschodniej części.


Położenie geograficzne Syberii

Syberia nazywany jest region, który niesie ze sobą szereg jednostek administracyjnych i terytorialnych Rosji – Regiony, republik autonomicznych regionów i prowincji. Całkowita powierzchnia to – około 13 milionów kilometrów kwadratowych, co stanowi 77 procent całego kraju. Niewielka część Syberii należy do Kazachstanu.

Aby zrozumieć, gdzie Syberia, by wyciągnąć kartę, znaleźć ją Ural i do „spaceru” z nimi na wschodzie do Oceanu Spokojnego (ścieżka będzie około 7000. Km). Następnie znajdź Ocean Arktyczny iw dół „z jego brzegów” na północy Kazachstanu i granicy z Mongolii i Chin (3,5 Th. Km).

Tutaj w tym zakresie i jest Syberia, zajmując północno-wschodniej części kontynentu euroazjatyckiego. Na zachodzie kończy u podnóża Uralu na wschodzie jest ona ograniczona do oceanu kalenicy. Na północ od Syberii, Matki „spada” w Oceanie Arktycznym, a południowy spoczywa na rzece, Lena, Jeniseju i Ob.

I jest bogaty w zasoby naturalne i untrodden ścieżek przestrzeni można podzielić na Syberii Zachodniej i Wschodniej Syberii.

Gdzie jest Zachodnia Syberia? położenie geograficzne

Zachodnia część Syberia rozciąga się od Uralu do Yenissei rzeki w 1500-1900 kilometrów. Rozciąga się od Oceanu Arktycznego jest trochę więcej – 2500 km. Całkowita powierzchnia – prawie 2,5 miliona kilometrów kwadratowych (15% terytorium Federacji Rosyjskiej).

Większość z Zachodniej Syberii leży w West Siberian Plain. Obejmuje on pole RF jako Kurgansk, Tiumenskaia, Omsku Tomsk, Kemerowo, Novosibirsk i Swierdłow Czelabińsku (część). I obejmuje Yamal-Nenets Okręgu Autonomicznego, Kraj Ałtajski, Respublika Altay Chakasja i zachodnią część terytorium Krasnojarska.

Gdzie znajduje Wschodnia Syberia? lokalizacja zwłaszcza terytorialny

Syberia Wschodnia nazywana jest w przeważającej części. Jej terytorium obejmuje około siedmiu milionów kilometrów kwadratowych. Rozciąga się na wschód od rzeki Jenisej do formacji skalnych, oddzielając Arktyki i Pacyfiku.

Najbardziej na północ wysuniętym punktem Syberii Wschodniej jest uważany Czeluskin, i południowej granicy – granicy z Chinami i Mongolią.

Ta część jest głównie na Wyżyna Środkowosyberyjska i obejmuje obszar Tajmyr, Jakucja, tungusko, region Irkuck, Buriacja i Transbaikalia.

Tak więc odpowiedź na pytanie, gdzie jest Syberia, odebranych i spojrzeć na to od problemu nie sprawi mapę. Pozostaje uzupełnić wiedzę teoretyczną i praktyczną wiedzą, co Syberię na doświadczeniu osobistym podróżnego.