663 Shares 7812 views

Nielegalne parkowanie na trawnikach: artykuł, kara, kara

Dla mieszkańców dużych miast, a zwłaszcza mega-miast, od dawna powszechne duża koncentracja samochodów na ulicach. Ale jedna rzecz, kiedy transport jezdni, a co innego – gdy nie ma wystarczającej ilości miejsca do parkowania samochodów, a następnie podjąć trawniki jak na aleje i w sądach.


Wszelkie praworządny obywatel ma świadomość, że parkowanie na trawnikach jest zabronione. Naruszenie może spotkać grzywny. Jednak nie każdy kierowca wie, że jest ona uważana za trawnik. Dlatego trzeba zrozumieć bardziej szczegółowo w tym temacie.

Jaki jest trawnik?

Co należy rozumieć przez słowo „trawników”? Okazuje się, że obecnie w dokumentach normatywnych jednoznaczna interpretacja tego pojęcia nie jest. Oczywiście, nie każdy kawałek ziemi może być klasyfikowany jako trawnik. Na przykład, w pole. Ma trawę, ale to nie wchodzi w naszej kategorii, a więc bilet parkingowy na niej nie mogą być uzyskane.

W nowoczesnych instrumentów słowo „trawnik” Sam brzmi niezwykle rzadkie. I rozszyfrowania pojęcie nie jest podane. Może się wydawać, że jest to zrobione celowo, tak aby można było precyzyjnie właścicielom samochodów przy każdej okazji. W zasadzie, oficjalne parkingi w mieście jest bardzo mały, więc kierowcy muszą umieścić swoje samochody w wolnych obszarach gdzie nie ma trawy, ale nawet wtedy nadal są karani. Z tego wynika, że im więcej trzeba zrozumieć sytuację, aby dowiedzieć się więcej na ten temat. Następnie można stanąć w obronie swoich praw, jeśli zajdzie taka potrzeba.

Co grozi parkowanie na trawniku?

Przekonajmy się, jakie kwoty grzywny przewidzianej za parkowanie na trawniku. Po analizie aktów prawnych, możemy powiedzieć, że kwota kary jest określana miejskiego lokalną władzę ustawodawczą. Oczywiście, w Moskwie, kary te będą znacznie wyższe niż w innych miastach. Warto zauważyć, że w stolicy i innych miast walczą z parkowaniem na trawnikach jest bardzo aktywna. Istnieje szereg przepisów, które określają wielkość kary za takie naruszenia. Na przykład, dokument „O ochronie na terytorium moskiewskich plantacji”, „ON odpowiedzialności administracyjnej za naruszenie obiektów, które są przeznaczone dla poprawy miasta.” Przepisy te będą nieco odmienne w różnych regionach Rosji, ale istotą z nich o tym samym. Istnieje również nowoczesny Kodeks wykroczenia administracyjne. Tak, to odnosi się do faktu, że parkowanie na trawnikach nawet porzucone, zdemontowane maszyny (w tym placów zabaw, na obszarach z zielonymi plantacjach) mogą podlegać karze grzywny. Jego wymiary są dla osób fizycznych – pięciu tysięcy rubli dla takiego funkcjonariusza – dziesięciu do pięćdziesięciu tysięcy, dla osób prawnych – od trzydziestu do stu tysięcy.

Wcześniej wykonawczy był bardziej lojalny i oferuje kilka rodzajów kar: grzywna lub ostrzeżenie. Teraz ustawa komunalnych bardziej rygorystyczne i nie pozostawia żadnego wyboru. Zdecydowana ilość, niezależnie od wielkości uszkodzenia. Witryna z ich regionu, można dowiedzieć się, co masz grzywien policja drogowa. Parkowanie na trawniku jednoznacznie jest karane wszędzie. Inna jest tylko wielkość kar.

Ponieważ nie jest to walka z parkowaniem na trawniku?

Czy uważasz, że mogą zwrócić się, jeśli regularnie zobaczyć samochód zaparkowany na trawniku w ogródku? Aby to zrobić, należy zadzwonić do administracji lub policję. Niektórzy kierowcy naprawdę zasługują na karę. Ale są chwile, kiedy człowiek nie ma wyboru. Tutaj będzie rozpatrywane właściwe instytucje. Często sami kierowcy niesłusznie oskarżony. W takich przypadkach sprawca może zwolnić od kary, jeżeli może udowodnić, że parking nie był trawnik.

Większość naszych sądów nie zapewniają dostępność parkingu dla samochodów. Dlatego kierowcy stawiają swoje pojazdy na trawnikach, zamieniając je stopniowo w papkę. Niezadowolenie z takiego zachowania ze strony sąsiadów, często prowadzi do konfliktów. W tej sytuacji możemy zrozumieć obie strony. Każdy z nich w ich własnym prawie. I, jak pokazuje praktyka, problem nie może być rozwiązany pokojowo. W obliczu tej sytuacji wielu obywateli nawet nie wiem, gdzie się zwrócić. Jeżeli właściciel pojazdu nie reaguje na prośby, a twoje argumenty to nie ma zastosowania, to pozostaje tylko do doprowadzenia go przed oblicze sprawiedliwości. Nielegalne parkowanie na trawniku nie powinno pozostać bezkarne. Wiadomo, że w takiej sytuacji nie musi spowodować policji drogowej lub udać się do administracji miasta, można złożyć skargę do policji dzielnicy, prowizję za zwalczanie nielegalnego parkowania, komisarzy organizacji. Wracając, trzeba będzie podać swoje dane, napisać skargę należy przedstawić dowody przestępstwa.

Kto kary za parkowanie na trawniku?

Ponieważ mają zakaz parkowania na trawnikach, a następnie trzeba dowiedzieć się, kto jest kara za przestępstwo i jakie są wymiary wykluczenia. Zgodnie z ustawą o odpowiedzialności administracyjnej, prawo do nakładania grzywien pracowników policji drogowej. Jednakże, należy rozumieć, że terytorium dom nie w ramach ich jurysdykcji, dzięki czemu można skontaktować się z administracją miasta, który ma wszystkie uprawnienia do karania sprawcy. Kara nałożona na podstawie aktów prawnych danego regionu. To może być zapisany jako zwykłych obywateli, a urzędników i podmiotów prawnych.

Przed ukarania sprawcy, trzeba dostarczyć wideo lub fotodokazatelstva, co potwierdza fakt nielegalnego parkowania. Na tej podstawie można wymagać od właściwych władz w celu zbadania sytuacji. Ulubionym argumentem wielu kierowców jest brak parkingu w pobliżu domu. Kierowca może być zwolniony od kary w kilku przypadkach:

  • brak wiązania do obszarów mieszkalnych;
  • Brak zieleni i trawy na trawniku;
  • brak placów zabaw;
  • Obszar projektu nie jest trawnik.

Zwrócić uwagę! Nie wszystkie zdjęcia i filmy jako dowody, będą rozpatrywane przez upoważnione organy. Dlatego też, wybierając „dowody”, należy pamiętać, że muszą być dobrej jakości, które były wyraźnie widoczne liczba płyta, a także fakt, że właśnie na trawniku. Oczywiście, najlepszym rozwiązaniem – uczestniczyć coraz fixup.

Jeśli zdecydujesz się złożyć reklamację za pośrednictwem poczty i nie wiem gdzie do przesyłania zdjęć, lepiej skontaktować się z lokalnym Urzędzie Spraw Wewnętrznych. Tam personel pomoże Ci zrozumieć.

Jak rozwiązać ten problem bez konfliktu i nie doprowadzić sytuację do kary?

Przed rozpoczęciem walki ze sprawcy, spróbować alternatywnych metod oddziaływania. Yard parkowanie zanieczyszczać, zepsuć asfaltu. Samochody w deszczowej pogody są importowane dużo brudu na kółkach, który jest trudny do usunięcia później. Jeszcze gorzej, gdy znajduje się plac zabaw, ponieważ zabrudzi się w czasie, zbyt, a dzieci nie będą grać na czystej trawy i brudu. Jeśli kierowca jest uczciwy, to doprowadzi to do normalnego widoku w miejscu, gdzie jego pojazd.

W przypadku, gdy kierowca ignoruje prośby, starają się współpracować ze swoimi sąsiadami. Można spróbować wytłumaczyć, że jest tam zakaz parkowania na trawniku, i że prawo w każdym przypadku będzie po twojej stronie, jeśli złożyć skargę do właściwych organów.

Jeśli nie rozwiąże konfliktu spokojnie podłączyć innych lokatorów i działać zdecydowanie. grupę ludzi obchodzenia się być bardziej skuteczne niż skargi od jednej osoby.

Ekoparkovka

Praktyka stosowania nowoczesnych powłok w dużych miastach. Nazywane są ekoparkovkoy. Jest odporny na codzienne testowym samochodzie zielonej powierzchni. Te trawniki wyposażone w dużych obszarów metropolitalnych, które ułatwia życie dla kierowców. Ekoparkovka – specjalnie wyposażoną częścią obszaru dla maszyn. Jest on tworzony przez zastosowanie specjalnych włókien geosyntetycznych. Jeśli stoczni ma nowoczesny cud, to nie będzie mógł ukarać kierowcę. Po parkowanie na trawniku w tym przypadku jest zupełnie uzasadnione.

Który artykuł jest kara za uszkodzenia trawników?

Każdy kierowca wie, że parkowanie na trawnikach jest zabronione. Ale nie każdy wie, jaka część Kodeksu postępowania administracyjnego oraz przepisy odbicie. I rzeczywiście, co wyrób jest przewidziany parking na trawniku? Jak wspomniano powyżej, w dokumentach nie ma jasnej definicji tego terminu. Na nim nie wspomina się tylko akty prawne Moskwie. W innych regionach, sytuacja ta nie zostanie rozwiązany, bo nie ma definicji tego terminu, a więc trudno będzie karać za uszkodzenia trawnika.

W kpa zawiera artykuł 12.19 (kary za naruszenie przepisów parkingowych i zatrzymać samochód). Jak na trawnikach, sterownik na podstawie tego dokumentu, może zostać ukarany grzywną tylko kiedy przyszedł do niego, ale nie zaparkowany.

Jednak brak Kodeksu postępowania administracyjnego oraz przepisy normalnych artykułów za naruszenie zasad parkowania na trawniku nie zwalnia od odpowiedzialności kierowców. Przypomnijmy jeszcze, że temat jest trochę podświetlane regionalne akty prawne i przepisy. A zatem wysokość kar będzie się różnić w zależności od lokalizacji. Tu jesteśmy trochę i dowiedzieć się, co grozi parkowanie na trawniku – fine art jej wszystko jedno, są zapewnione. Chociaż należy zauważyć, że mała wielkość kary, a zatem trudno oczekiwać poważnego sterowniki reakcji.

Istotnie zmienia sytuację z parkowaniem w zimie, kiedy to czasami trudno określić początek trawniku. Wydarzenie to będzie wyjątek. Uwagi o tych chwilach są zawsze wykonane z PDD. Zgadzam się, że niemożliwe jest, aby dokładnie określić warstwę śniegu lub lodu, gdzie trawnik zaczyna i gdzie się kończy, a nawet trawnika, czy nie.

W niektórych przypadkach, parkowanie jest dozwolone?

Wyróżnianie hasłem „Parking na trawnikach”, podsumujmy. W niektórych przypadkach jednak można zaparkować na terenie z trawy i innych terenów zielonych bez ryzyka nałożeniem grzywny:

  1. Miejsce, w którym kierowca opuszcza pojazd, nie rozpoznaje trawnik z prawnego punktu widzenia. W tym przypadku, prawo, jak mówią, jest bezsilny, ale dlatego, że policja drogowa nie ma prawa do karania obywateli. Jeśli ty i inni lokatorzy domu można osiągnąć w sądowego uznania lokalnej trawniku kierunkowym i parkowanie w takich miejscach nie będą akceptowane i chronione przez prawo.
  2. Miejsce parkingowe dla samochodów – nowoczesny odporny na uszkodzenia ekogazon. Oczywiście, taki cud-site – nadal jest przywilejem dużych miastach. Ale stopniowo te innowacje i dostępnych miejscach.
  3. policja drogowa, niezależnie od powodów, dostarczyły pozwolenie na parkowanie na piśmie.

We wszystkich innych przypadkach, parking na trawniku będzie nielegalne, a zatem prowadzić do grzywny. Przedstawiciel policji drogowej będzie naruszenie protokołu, a kierowca zostanie zaproszony do komisji.

Jeśli kierowca będzie mógł argumentować swoje działanie, możliwe jest, że sprawa ogranicza się do nagany. Nie pojawia się na spotkaniu, osoba nie jest już w stanie odwołać się od decyzji komisji.

Sytuacje Kazusnye związane z parkingu

W ujęciu ogólnym, mamy rozumieć wątek „parkowanie na trawniku.” Co grozi za naruszenie tego artykułu, również omówione. Ale zdarzają się sytuacje, kiedy trudno jest narzekać na nieostrożnych kierowców, pasuje do ich żalu. Każdy z was prawdopodobnie napotkał takiej sytuacji, gdy droga biegnie wzdłuż chodnika oddziela trawnik. Z biegiem czasu, jak to się często zdarza, to przyjazd trawnik, kruszone, rozbite granice, i pozostał tylko pestki gruntów na tym samym poziomie z drogą. I gdy kierowca zatrzymuje się w miejscu. I został zwolniony w porządku. Powstaje pytanie: „I za to,” Po tym wszystkim, co pozostało w tym momencie, a trawnik, to nie można nazwać. Ponadto, jeśli ktoś przyszedł tu po raz pierwszy, nie mógł wiedzieć, że tu, być może, była kiedyś zielona okładka, która obecnie nie ma nawet śladu. Oto człowiek stoi i zastanawia … Po tym wszystkim, zdaje sobie sprawę, że nie jest na boisku zatrzymana, a nie na chodniku, a mimo to otrzymał karę. Zgadzam się, sytuacja jest głupie i komiks. Jednak kierowca nie jest śmieszne. Istnieje prawo wszelkie takie niedokładności i błędy ze względu na które czasami jest niemożliwe, aby karać winnych, ale grzywny odprowadzane są ci, którzy nie zasłużyli.

Oczywiście, są różne rzeczy z trawników w podwórzach domów, gdzie kierowcy codziennie umieścić swoje samochody mimo wszystko, niż zepsuć tereny zielone i zanieczyszczać stoczni. Niestety, nie wszystkie sądy mają wystarczająco dużo miejsca dla każdego kierowca może zostawić swój pojazd. To powoduje konflikty między lokatorów budynków. Zagrożenia siebie, napaść, uszkodzonych opon, rozbitych luster, zadrapania i wgniecenia na pojeździe – jest to niewielka część problemów, które wynikają z takich sporów. Więc starają się rozwiązać wszystkie problemy pokojowo.

Nowe metody radzenia sobie z parkowaniem na trawniku

Jak dotąd nie jest walka z parkowaniem na trawnikach? Teraz w Moskwie wprowadził nową metodę radzenia sobie z zaniedbania kierowców. Ich łamanie zostanie ustalona kamer. Kary będą otrzymywać pocztą. Ułatwi to pracę upoważnionych pracowników, nie będą musieli czekać na powrót przestępców.

Na tym etapie, ustawiony na około sto czterdzieści tysięcy kamer mocujących przestępstwa. Planowane jest zapewnienie pracownikom kontroli administracyjnej i technicznej płyt tak, że mogą one również naprawić błędy i automatycznie sporządza raporty.

ochrona trawnika planuje zrobić i dział dzikiej przyrody. Codzienne ich hotline odbiera dziesiątki połączeń. Pracownicy opuścić miasto, czasami wraz z organizacją zarządzającą, określone struktury zaporowe, ogrodzenia. Jednakże, podczas gdy taka praca jest raczej wyjątkiem niż regułą.

Zamiast epilogu

Staraliśmy się rozważyć w naszym artykule trudnych parków temat samochodów na trawnikach. Ten problem jest bardzo aktualny w momencie, zwłaszcza w dużych miastach, ponieważ liczba samochodów rośnie z każdym rokiem, odpowiednio, potrzeba więcej miejsca na ich umieszczenie. Należy zauważyć, że ten temat jest bardzo kontrowersyjny. Staraliśmy się spojrzeć na to zarówno z kierowców, a od zwykłych obywateli, którzy nie mają samochodów, ponieważ ludzie są podzieleni na dwa obozy w tej sprawie. I każdy ma swoją prawdę. Kierowcy muszą gdzieś zaparkować swój samochód, a reszta to odwieczna walka z nimi. Życzymy, aby rozwiązać wszelkie spory spokojnie, wiedząc, że w tym samym czasie, i inni.