313 Shares 1180 views

Konsekwentne złożenie zatok – co to jest?

Składnia języka rosyjskiego – ciekawe, ciekawe, ale jednocześnie niezwykle trudno jest oddzielić gramatyki rosyjskiej. zdanie złożone , i wszystko z nią związane, jest badana w trakcie szkoły języka rosyjskiego, jak również części pracy egzaminacyjnej. Opcje podporządkowanie części zależne od złożonym zdaniu (sekwencyjne złożenie zatok włącznie) zostaną omówione poniżej.


zdanie złożone: rodzaje zatok

Związek jest wniosek, gdzie występują dwa lub więcej gramatyczne podstawy, z których jeden jest głównym, a reszta – zależnych. Na przykład, ogień gaśnie (główna część), gdy rano (część zależna). Uboczne lub zależne, części mogą być różnych typów, to wszystko zależy od pytania zadawane przez głównego klauzuli do zależne. Tak więc, gdy pytanie jest uważane za wrażliwe części atrybutywnym: las (? A), w którym szliśmy, przerzedziły się. Jeżeli zależny od zajęte znaczenia okoliczności, zatok część jest definiowana jako przysłówkowy. Wreszcie, jeśli pytanie jest uzależniona od – jeden z problemów przypadkach zależnych, zatok nazywa izjasnitelnyh.

zdanie złożone: kilka zatok

Często w tekstach i ćwiczeniach spełnić złożonych zdań, gdzie kilka zatok. W tym przypadku, różne mogą być nie tylko podwładny, ale także sposób, w jaki są one podporządkowane głównej ruchu lub do siebie.

Sposób składania zdań podrzędnych
nazwa opis przykład
równoległe składanie Dla domu Propozycje porcje są zależne od różnych typów. Gdy lód został uszkodzony, zaczął łowić ryby, gdzie ludzie czekali całą zimę. (Główny wniosek: najpierw zaczął połowów podrzędną przysłówkowe: początek (kiedy), drugi atrybutywny klauzuli:.? Rybacka (co).
jednolity poddanie Dla domu Propozycje są zależne części tego samego typu. Każdy wie, jak zbudować BAM i jak drogo zapłacił za to ludzi. (Główny wniosek: wszyscy wiedzą Obejmuje on zarówno zatok izjasnitelnyh: jak zbudować BAM i jak drogo zapłacił za to podrzędne ludzie są jednorodne, ponieważ odnoszą się one do jednego słowa – wiesz, im zadać jedno pytanie: .. Wiemy, (to)?
zgodne złożenie Aby zastosować jedną z głównych klauzula zdaniu podrzędnym, na które zależą inne klauzule. Domyślał się, że film ich oczach ich nie lubi. (Z głównych sugestii wiedział jedno zdanie podrzędnie złożone :. że film nie podoba mu podległych należący do głównego klauzuli zależy od czegoś innego: że wyglądały.

Definiowanie równoległego, jednolity, spójny podporządkowanie zatok – problem, który powoduje trudności dla studentów. Rozwiązując ten problem, trzeba najpierw znaleźć zdania głównego, a następnie prosząc go pytania, aby określić charakter podporządkowania.

Podporządkowanie i w konsekwencji podporządkowanie

W złożonych zdań, w którym kilka baz prognozowanego może być podporządkowanie zatok. klauzule podporządkowanie są uzależnione od jednego zdania głównego. Konsekwentne złożenie różni się od podporządkowania. Faktem jest, że w związku z kolejnymi zdania podporządkowania głównej klauzuli nie zależy od wszystkich klauzul, to znaczy, że nie ma podporządkowania.

Konsekwentne złożenie przygodnym

Nie jest to łatwe zadanie, aby określić rodzaje ubocznych, zwłaszcza w propozycjach z rzędu podporządkowania. Pytanie brzmi, jak znaleźć spójną podporządkowanie zatok.

  • Uważnie przeczytać tę propozycję.
  • Wybierz podstaw gramatycznych.
  • Aby określić, czy zdania złożonego. Innymi słowy, aby dowiedzieć się, czy istnieje podstawowy i zależne części lub części złożonego zdania są równe.
  • Zdefiniować rolę podrzędną, bezpośrednio związanej z głównym klauzuli.
  • Zatok część nie jest związane w ten sposób z głównym klauzuli, będą miały zastosowanie do innych, w zależności od głównej części wniosku. Jest to zgodne podporządkowanie zatok części.

W następstwie tego algorytmu można szybko znaleźć oferty określonej w pracy. Najważniejsze – znać odpowiedź na pytanie o kolejnych złożenia zatok – co to jest? Ten kompleks zdanie, gdzie główne propozycje polega na takim zatok części, która jest głównym dla innego podwładnego.

Struktura oferuje konsekwentne podporządkowanie zatok

Najbardziej interesujący jest strukturalnie skomplikowane zdanie z konsekwentne podporządkowanie zatok. Łańcuch współzależnych zatok może przebywać poza zdaniu głównym, a wewnątrz niego.

Dzień, że odbędzie się w słonecznym mieście, gdzie znajduje się wiele zabytków, pamiętać je na zawsze.

Tutaj oferta główny dzień zapamiętać je na zawsze otaczając związane ze sobą klauzul. Z głównego klauzuli zależy atrybutywny podporządkowanie części które odbyło się w słonecznym mieście. Jest to główna część zatok dla atrybutywnym podporządkowania części, gdzie znajduje się wiele zabytków historycznych. W konsekwencji jest ona zgodna podporządkowanie zatok. W innym zdaniu, widział właściciel skarcił swojego kota, bo złapał kurczaka głównym propozycja znajduje się poza zatok.

Przykłady sekwencyjnego poddanie zatok

Konsekwentne złożenie zatok często używane w mowie potocznej i na piśmie. Takie propozycje znajdują się w dziełach literackich. Na przykład, jak Puszkin Natalia Gavrilovna słynął w zespołach najlepszy tancerz, i to było przyczyną wykroczenie … Korsakowa, który następnego dnia przyszedł przeprosić Gavriloyu Afanasevichem; w LN Tołstoj: Przypomniał sobie, jak kiedyś myślał, że jej mąż dowiedział się i przygotowywał się do pojedynku … w którym zamierzał strzelać w powietrze; w AF Bunin: I gdy spojrzał w górę, wydawało mi się, że znowu … tej ciszy – w tajemnicy fakt, że poza poznawalne.