199 Shares 4954 views

Generałowie II wojny światowej. sowieccy generałowie

Wyższe stopnie komendy wojskowej zawsze były honorowane. Ale czy to już dawno tam jest ten tytuł? A kim byli ludzie, którzy na czele armii i frontów, historia powstał podczas jednego z największych wojen ludzkości?


Kim oni są, generałowie II wojny światowej?

Plasuje się w Związku Radzieckim

Aż do 1940 roku nie było w lotnictwie tytułu Związku Radzieckiego. Jego rówieśnicy były dowódca podział, dowódcy Korpusu, dowódcy wojska, komisarze. Jednak we wrześniu 1935 roku doszło tytuł marszałka, która otrzymała pięć osób. Ale przed wojną przeżyło tylko dwóch z nich zostało.

W maju 1940 roku, po raz pierwszy nieco ponad tysiąc osób zostało przedstawione do stopnia generała i admirała. Na początku wojny było 1056 osób, w tym rankingu. W maju 1945 roku ich liczba osiągnęła 5597 osób.

Wśród zabitych i zaginionych od 1940 do 1945 roku na liście 421 ogólne oraz admirała.

Spójrzmy bardziej szczegółowo i nazywa się nazwiska wybitnych watażków.

Dowódcy frontów lądowych

Nawet będąc w wyższych szeregach żołnierzy pozostaje żołnierzem. I nie jest on odporny na zniszczenie na polu bitwy lub w imię honoru. Choć były innego zdania. Ale będziemy mówić o nich w odpowiedniej sekcji.

Więc nie wszyscy generałowie II wojny światowej przeżył. IR Apanasenko, MP Kirponos, IA Bogdanow, FY Kostenko, MP Petrov, NF Vatutin i ID Czerniachowskiego bohatersko zginął w różnych okolicznościach. MG Yefremov popełnił samobójstwo, aby nie dostać wszystko nazistom żywy i D. G. Pavlov został aresztowany.

Inni generałowie II wojny światowej, których wykaz zajmuje więcej niż jedną stronę, przetrwała i znacznie przyczynił się do zwycięstwa Związku Radzieckiego w tym konflikcie.

Będziemy wspomnieć tylko kilka. IH Baghramyan dwukrotnie do rangi Bohater Związku Radzieckiego, udział w wielu operacjach ofensywnych.

SM Budionny słynie nie tylko dla wąsów, ale 3 medale „Gold Star” uzyskał w latach walk. Brał udział w bitwie pod Moskwą i na Kaukazie.

GK Żukow cztery razy do rangi Bohater Związku Radzieckiego, uczestniczył w wielu bitwach i operacjach.

KE Woroszyłow został nagrodzony nie tylko dwa złote gwiazdy. nazwany również po nim ciężkich samobieżnego systemu artyleryjskiego – „Klim Woroszyłow”.

Przednie dowódcy obrony powietrznej

W ogóle, w celu wygrania tysiące bitwy, trzeba mieć wiedzę i doświadczenie w wielu dziedzinach. Na przykład, aby zajmować zawodowo w strategii i taktyki, aby poznać wszystkie niuanse różnych sił i zdolności do interakcji. Musimy również silną wolę i szybkość podejmowania decyzji. Te i inne cechy czynią z wyższych oficerów wojskowych przywódców, który może rozkazać armie.

Generałowie II wojny światowej doprowadziły również siły obronne. Wśród nich można wymienić następujące nazwy: MS Swingers, PE Gudymenko, DA Zhuravlev i GS Zashihin.

Sowieccy generałowie zdrajcy

Ale nie wszyscy generałowie Związku Radzieckiego umieścić honor i lojalność wobec ojczyzny nad własnym życiem i zainteresowań. Wśród tych ostatnich można nazwać kilka osób.

GN Zhilenkov został schwytany przez Niemców w pobliżu miasta Vyazma. Tam pozował jako żołnierzy i aż do 1942 służył w Wehrmachcie zwykłego kierowcy. Ale przypadkowo uznała leśnika. Po przesłuchaniu i potwierdziła gotowość do współpracy Gieorgij spotyka się z Goebbelsa i jego asystentów powołanych do Własow.

W 1945 roku został aresztowany przez Amerykanów. Donosił na Zestawieniu sowieckiej tajnej służby, mając nadzieję na współpracę, ale po procesie został skazany na śmierć. Egzekucja przez powieszenie wykonano w Butyrskaya.

VF Malishkin został złapany po „Viazemsky kotła”. Natychmiast wyraził chęć współpracy. Pracował w wydziale propagandy, aw 1943 został asystentem Vlasov w tej sprawie.

Był również zatrzymany przez Amerykanów przekazany do władz sowieckich i wykonywane w Butyrskaya.

BS Richter, FI Truhin miał również służyć i sowiecka i niemiecka.

Tak więc widzimy, że generałowie II wojny światowej nie zawsze działał heroicznie. Byli zwykli ludzie ze swoimi lękami i pragnieniami, ale także z niezwykłych talentów w sferze wojskowej.

Dowódca Wehrmachtu

Co się dzieje po drugiej stronie frontu? Co niemieccy generałowie świecie szczególnie znana w walkach?

Wśród nich są również zginął w walkach. Ten Günther von Kluge, Fedor von Bock, Georg von Witzleben, Walther Model Erwin Rommel i inni.

Prawie wszystkie z nich zostały przyznane z „Żelaznego Krzyża”, który został wydany w 1939 roku dla trzech i więcej powodzeniem prowadzone niebezpiecznych czynności.

Wśród najbardziej udanych dowódcy wojskowi Należy zauważyć Germana Bałka Albert Kesselring, Walther Model Erwin Rommel, Ferdinand Schörner że były cztery rycerze Zakonu.

Niemieccy generałowie zdrajcy

Jednak nie wszystko poszło tak gładko, jak mogłoby się wydawać. Wśród dowódców Wehrmachtu byli też ludzie, którzy nie zgadzają się z przebiegiem wydarzeń. W poszukiwaniu lepszego życia, które pojawiły się na liście zdrajców ojczyzny.

Vintsents Myuller, generał-porucznik. W czerwcu 1944 roku został wyrzucony z 4. Armii pod Mińskiem. Tippelskirch oficjalne zespoły tego działu, zostawił mu wszystkie uprawnienia, uciekł z jego pracowników.

W rezultacie, nie otrzymujących wsparcie, materiałów eksploatacyjnych, przepisy, nawet bez prostego karty z inteligencją, był zmuszony do zaprzestania oporu i poddania się wojsk radzieckich.

Jak widzimy, wielu generałów świat zmienił swoje poglądy po nie otrzymaniu wsparcia i wzięty do niewoli. Otto Korfes, na przykład, został uchwycony w Stalingrad przekazana w pełnej jednorodności. Później współpracował z wojskami sowieckimi, dla jego rodziny w Niemczech poddano brutalnej represji.

Bernhard Behler był również więźniem pod Stalingradem. Głównym powodem, dlaczego funkcjonariusze zaczęli współpracować z wrogiem, było to, że oskarżył ich szaleństwo Hitlera.

Okazuje się, że generałowie II wojny światowej byli gotowi służyć ich kraj i wygrać bitwę, ale nie zawsze cenione kierować ich zapał. Urazy, frustracji i inne uczucia popychany do współpracy z wrogiem.

Więc zorientowaliśmy się trochę w artykule jest, którzy są generałowie, i rozmawialiśmy o wybitnych dowódców wojskowych II wojny światowej.