679 Shares 4512 views

Pierwszy pacjent z przeszczepionym osoba zmarła na raka

Francuskie lekarze stwierdzili śmierć pierwszego pacjenta w świecie z przeszczepionej twarzy. Izabel Dinuar w 2005 roku została zniekształcona zwierzaka. Lekarze od razu wykluczyć, chirurgii plastycznej i zaryzykował produkować przeszczep tkanek nosa, usta i podbródek.


Leki immunosupresyjne interweniował w procesach komórkowych

Przeszczep twarzy był udany. Jednak kilka lat później w języku francuskim zaczęła odrzucenia tkanki. Miała do aktywnego wykorzystywania środków immunosupresyjnych, które wywołały raka. Zmarła w kwietniu 2016 roku w szpitalu w Amiens. Ale lekarz nie powiedział tego, szanując prywatność rodziny zmarłego.

Twarde życie bohaterki

W 2009 roku Isabelle przyznał dziennikarzom, że ledwo mógł rozpoznać siebie, patrząc w lustro. W odbiciu widzi hybrydę ich wygląd i kształt dawcy. Kobieta została zmuszona pogodzić się z istnieniem części twarzy cudzego. Ale to był jej wybór, ponieważ w przeciwnym razie nie byłby w stanie pokazać jego zniekształcona twarz ludzi. Wkrótce odrzucenie tkanki zaczęła. Terapia doprowadziła do rozwoju dwóch rodzajów raka.

Dlaczego pies był tak okrutny?

Nieoczekiwanie, zniekształcenie spowodowane ulubionych zajęć psa został wywołany przez dobrych intencjach. W 2005 roku, Isabel próbował popełnić samobójstwo, biorąc garść tabletek nasennych. Labrador desperacko stara się obudzić gospodyni. Pies lizał jej twarz, ale nie obudzić. W rezultacie, nie znalazł nic lepszego niż gryźć podbródek i nos. Isabelle obudził się w kałuży krwi, ale wierny pies siedzi obok niego.

Obrażenia były tak silne, że lekarze zaproponował nowatorską metodę przeszczepiania tkanek twarzy. Od tego czasu podobne operacje odbyły się w kilku innych krajach, w tym w Stanach Zjednoczonych, Polsce, Turcji, Chinach i Hiszpanii.