295 Shares 4062 views

gniazdo szerszeni w lokalu: do działania w trybie pilnym

Jeśli w domu na wsi lub w pobliżu osy, to jest bardzo nieprzyjemne sąsiedztwo, które w niektórych przypadkach to prawdziwa katastrofa. Są wszędzie, a jeśli są przyjmowane w głowie pani gotować dżem, osa była właśnie tam, ponieważ są one znane jako słodkie zębach. I nie tylko, że przyciąga je. Owady powodować szkody w uprawach z jagód, jabłek.


Lecą na nowo

Ich przegonić – tylko tracić czasu i nerwów. Poza irytujące owady bolesne ukąszenia i kilku następnych dni przepustki. Jeśli taka katastrofa nagle na was spadła w, można zauważyć, gniazdo osy w mieszkaniu, a następnie natychmiast podjąć odpowiednie działania. Możliwość reakcji alergicznych u ludzi, którzy mają skłonność do nich, a to nie jest bezpieczne dla małych dzieci.

Jeśli gniazdo osa w mieszkaniu nagle złapał cię z zaskoczenia, nie krępuj się przystąpić do działania, nie oszczędzając te owady. Pszczoły różnią się od osy, które są pożyteczne owady gryzą tylko raz, ale ze skutkiem śmiertelnym dla siebie. Osy wielokrotnie sam Sting.

Metody walki

W przypadku tych owadów w domu, jak usunąć gniazdo szerszeni w domu? Na szczęście, istnieje wiele opcji do przetrwania nieproszonych mieszkańców. Tam są najbezpieczniejsze i najbardziej skutecznych metod:

  1. Z pomocą „dichlorfosu”. Oczyścić sesja powinna być w nocy lub z nadejściem nocy. Odkryto gniazdo wyryte pełny zbiornik szerszeni Oznacza to, że wszystkie jego poziomy były wypełnione.
  2. Można wlać wiadro wody wrzącej miejsce gniazdowania, ale powinien zdecydowanie nosić ubranie ochronne, maski, rękawice, grubą odzież, nakrycia głowy. To niszczenie gniazd os trzeba zrobić w godzinach „odpoczynku” owadów podczas ich snu.
  3. Traktować siedlisko os leków do zwalczania owadów – insektycyd. Podjąć środki aby infiltrować ich duży kawałek o grubości materiału i gniazda opasania. Utrzymuj jutowe do całkowitego zniszczenia owadów, a następnie wyrzucić lub spalić.
  4. Jeśli gniazdo osa w mieszkaniu znajduje się w odległym miejscu, opcje będą mniejsze. Musimy je zestrzelić i korzystać z tych samych „dichlorfosu”.
  5. Nie zapomnij, że wszystkie operacje prodelyvat powinni nosić odzież ochronną i najlepiej bez obecności domowników.

Ważnych punktów, które należy zwrócić uwagę:

  1. Jeśli już odwiedził osa, w okresie wiosny sprawdzić wszystkie możliwe lokalizacje umieszczenia owadów. Kiedy domy są na wczesnym etapie budowy, są małe „obiekty”. Z tego czystego gniazd os w mieszkaniu lub domu nie będzie trudne. Samica, jeśli przebywa żywy, prawdopodobnie będzie znaleźć nowe miejsce.
  2. Jeśli zagnieżdżenia się dawno temu, a znajdziesz się już imponującą wielkość „domowy”, lepiej jest zastosować się do specjalnego serwisu. Specjaliści mają doświadczenie w radzeniu sobie ze szkodnikami i doradzić w sprawie ewentualnego dalszego działania.
  3. Niektórzy uważają, że zniszczy Osy zagnieździć lepsze miejsce z początkiem zimnej pogody. Praktyka pokazuje, że metoda ta jest bardzo skuteczna. Kobiety szukają ciepłego miejsca, gdzie mogą się ukryć przed zimnem i czasu oczekiwania przed ciepłym okresie. To właśnie w tej pogodzie zaczną się „załatwić”.

Bądźcie czujni!