593 Shares 9539 views

grupa Niagara – historia i cechy kreatywności

„Niagara” – grupa z Francji. Mówimy o duet Daniel Sheneve i Muriel Moreno. Jej założyciele spotkali się w 1982 roku Muriel studiował w Rennes, historię sztuki. Daniel grał w różnych zespołach klawiszowiec.


historia

Na początku duet stworzyli projekt o nazwie „Żółty cień» (L'Ombre jaune). Ta grupa zgromadziła przez Daniela, który grał na klawiszach, Jose Tamarin, za gitary i Muriel, który zajął miejsce wokalisty i przyjął pseudonim Moreno. Wkrótce zespół dał swój pierwszy koncert. Muriel czas równolegle pracować jako DJ i otrzymać tytuł Master of Arts. W 1984 roku zespół zmienił nazwę wskazane. Tak więc była grupa „Niagara”. Zespół wziął udział w specjalnym konkursie. Została ona zorganizowana przez Ministerstwo Kultury w Rennes. Jego celem była identyfikacja obiecujących młodych zespołów.

pro debiut

grupa „Niagara” po przetargu podpisał kontrakt z Polydor. W 1985 roku zespół nagrał swój pierwszy singiel zatytułowany Tchiki Boum. Praca ta wkrótce się popularny zespół. Wkrótce Jose Tamarin opuścił zespół, a grupa „Niagara” był duet. W 1986 roku nagrali kolejny singiel L'Amour à la plage.

Zdobycie kapitału

„Niagara” Zespół przeniósł się do Paryża. To właśnie tam został wydany pierwszy album pod nazwą Encore un dernier Baiser. Praca ta jest mieszanką funku, rytmów afro-kubańskich, jazzu i zmysłowego wokalu Muriel. W 1987 roku zespół zagrał koncert w Olimpii. Wkrótce zespół wydał swoje pierwsze wycieczki z Francji. W 1988 roku zespół wydał nowy album zatytułowany Quel enfer. Ma rockowe brzmienie. Ten utwór został bardzo ciepło przyjęty przez publiczność. Kompozycje Flammes de l'Enfer, Soleil d'hiver Assez i trafia do Top 50. W tym samym okresie, Muriel zmienił obraz. Ona farbowane włosy czerwony i zaczął nosić bardzo duże kapelusze. Jako część następnego grupą odwiedził wiele krajów, w tym Stanów Zjednoczonych, Kanady, Tunezji, Maroku. W 1990 roku ukazał się nowy album pod nazwą religii. Po tym, zespół wznowił działalność koncertową. Jednocześnie muzycy stali się gwiazdami europejskiego MTV. Od tej chwili są już widoczne, klipów w telewizji, nawet Radzieckiego. W tym okresie pojawiają się problemy. Są one związane z faktem, że Muriel uświadamia sobie, że nie może pracować i żyć w takim tempie. W 1992 roku zespół powrócił do studia i wydała ostatni album o nazwie La vérité. Po tym, po raz kolejny rozpocząć objazd krajach europejskich. Na trasie w Szwecji piosenkarka Muriel powstaje Atos. Prowadzi to do rezygnacji z wycieczki.

zachować