658 Shares 930 views

Populyany „Guinness” – piwo, że jest niemożliwe, aby nie wiedzieć

Wybór mocny napój, wiele zatrzymują się na popularnej piwa „Guinness”. Jest to prawdopodobnie jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek na świecie. Nawet ci, którzy nigdy nie próbowali „Guinness” piwo jest znane i słyszałem o nim wiele. I fani tego odurzającego napoju zawsze można dokładnie określić go od innych, ponieważ jest przydzielony konkretny zapach spalenizny. Osiągnięty smak ze względu na fakt, że podczas gotowania to odurzający napój używany palonego jęczmienia.


„Guinness” pojawił się ponad 200 lat temu. Jeszcze w 1756 roku przez Artura Guinnessa pierwszy browar w Leixlip została otwarta. Ale prowadził tam przez krótki czas, po 3 latach założyciela marki przeniósł się do Dublina i wynajął opuszczony browar. To właśnie tam w latach 70-tych 18 wieku postanowił zmienić kierunek i równolegle do piwa Porter zaczyna wrzeć. To był dobry wybór. Naprawdę doskonały smak opętany „Guinness”! Piwo jest już w tym czasie był eksportowany do wielu krajów. Już w 1969 roku „Guinness” zaczął sprzedawać w Anglii.

Obecnie właścicielem marki „Guinness” jest firma „Diageo”, którego główna siedziba znajduje się w Londynie. To z tego powodu, wiele osób błędnie uważa, że Anglia – jest kolebką piwa „Guinness”. Ale w rzeczywistości jest to irlandzki napój. Teraz produkcji piwa powstała w 50 krajach. W sumie, wyprodukował ponad 15 odmian. Wśród nich najpopularniejszy jest "Guinness Projekt", "Foreign Extra Stout", "Guinness Original".

„Guinness Projekt” – jest odurzający napój, w produkcji których wykorzystuje się specjalne «» rakietowe widget technologie są wykorzystywane do butelek i ukształtowanej widget «» na puszkach. Z ich pomocą tego irlandzkiego piwa „Guinness” dostaje smak projektu. Ponadto, opatentowany wynalazek przeznaczony do utworzenia odpornej na piankę. Istnieje kilka odmian tej odmiany, w zależności od sposobu wytwarzania i pakowania. Tak więc, „Projekt Stout” z „Guinness” – piwo w beczkach. Ponadto, producenci opracowali innej szczególnej odmiany, która została poddana silnym chłodzeniem – „Extra Stout zimno Projekt”. To również jest dostępny w beczkach. Do użytku domowego, według twórców tego napoju, najlepiej „Guinness Projekt Surger”, zawartość alkoholu nie większej niż 4,3%.

„Guinness Foreign Extra Stout” jest najczęściej znaleźć w krajach Afryki i Azji. Charakteryzuje się gęstą pianę i wyraźnym zapachu palonego cukru i karmelu. Jest to dość silny i gorzkie piwo, ale nie czujesz smak alkoholu. Funkcja ta ma zastosowanie do wszelkiego rodzaju „Guinness”. Piwo produkowane w Wielkiej Brytanii i Nigerii, inny smak od innych. Rzeczywiście, w tych krajach do jego produkcji nie jest używany jęczmień i sorgo.

„Guinness Original” – jest to odmiana, która w smaku jest jak najbliżej oryginału, oprócz piwa, która zaczęła się gotować dla Arthura Guinnessa. Ma wyraźny charakterystyczny aromat i zwolnić go w butelkach i puszkach.

Firma nie koniec: rozszerzyć rynki, rozwijać nową produkcję i, oczywiście, zwiększa zasięg. W ciągu ostatnich 10 lat zostało ugotowane 2 odmian, chociaż ich dopuszczenie do obrotu zostało ograniczone. Oprócz standardowych ciemnego piwa produkuje firma Stout, którego cechą jest obniżona zawartość alkoholu (nie przekracza poziomu 2,8%).