179 Shares 989 views

Pęcherzyca – roślina, która stała się drapieżnik

Dzisiaj, nawet student usłyszał o istnieniu specjalnych roślin mięsożernych, które rosną w suchej glebie, ubogich w składniki odżywcze, a tym drapieżnych na owady i małe zwierzęta. Świat wyglądał około 450 gatunków roślin mięsożernych, istniejące na skutek polowań; nie mają ujednoliconego środowiska. Rośliny owadożerne można znaleźć w różnych częściach naszej planety. Biolodzy nazywali je „owadożerne” jako główny posiłek takich roślin – małych owadów.


Nauka nie zna pięć urządzeń, które rośliny mięsożerne dostać jedzenie. Ten wychwytujący może być liście, jug kształcie lepkie pułapki zwijanie liści ssania Trap i trap-rachevni. Zazwyczaj należących do jednego z tych urządzeń, zlewozmywaki owady soku trawiennego w specjalnym zakładzie, a powierzchnia blachy jest całkowicie wchłania składniki odżywcze pochodzące z przechwyconych owadów. Jako przynęty roślin mięsożernych wykorzystuje jasny kolor lub specjalny atrakcyjny oszukiwanie zapach zdobycz.

Najszybszy roślin mięsożernych jest uważany pęcherzyca. Zakład przechwytuje swoją zdobycz na pół milisekundy. Jego ofiarami są małe owady i skorupiaki, były zbliżone do śmiertelnej pułapki. Pęcherzyca zwykła mieszka w strefie podzwrotnikowej, tropikalnych i umiarkowanych szerokościach geograficznych Europy i Ameryki Północnej, rośnie w wodzie słodkiej i wilgotnej gleby. Te mięsożerne rośliny wodne pływające na powierzchni stawu, bez korzeni. Pęcherzyca – roślina o długiej łodydze i rozgałęzienia rozcięta liści. Złote żółte kwiaty rosnące nad wodą ze sztywnym strzałki kwiat. Brązowo-zielony, należy pomnożyć klapowane liście mogą być do 8 centymetrów długości.

Na arkuszu znajduje się mała pęcherzyca płyta zaokrąglone fiolkę za pomocą którego roślina uzyskuje żywności. Jest otoczony przez pęcherzyków specjalnymi włoskami, pokryte śluzem, przywabiających zdobycz. Spośród tych skraplaczy jest wypompowywana, przy czym ciśnienie zmniejsza się pęcherzyków. Kiedy wodnych akcent do włosów, ściany bubble poszerzyć i ssać uwięzionego stwora. Ze względu na dużą różnicę ciśnień, wydobycie wpada pęcherzycy natychmiast, dzięki czemu jest mięsożerny drapieżnik jest najszybszy na świecie. Trawienie pęcherzyca wykorzystuje kwasy organiczne i peptydów. Każdy pęcherzyk jest w stanie złapać nową zdobycz wiele razy w ciągu swojego życia.

Pęcherzyca – roślina, która kwiaciarnie lubią używać do dekoracji stawów. Jasne żółte kwiaty przyciąga wielu projektantów krajobrazu. Jednak roślina ta nie przyzwyczaić się do twardej wody, tak aby udekorować swój staw ten cudowny tropikalny drapieżnik musi starannie dbać o stan wody. Pęcherzyca mogą rosnąć od wiosny do jesieni, a wraz z nadejściem chłodów utrzymać swoje nerki w pojemniku z zimną wodą. Wiosną te pąki kwitną ponownie, aby zadowolić swoich właścicieli egzotyczną urodę.

Niektóre gatunki bladderwort – np pęcherzyca karaluch – często wykorzystywane do dekoracji akwarium. Brokeback pęcherzyca – roślina, która tworzy zarośla, który przemawia do wielu właścicieli akwariowych. Ale musimy pamiętać, że pęcherzyca – przede wszystkim drapieżnika, które mogą być niebezpieczne dla małego narybku.

Pęcherzyca nazywa chorób dermatologicznych. Foliaceous pęcherzyca – częstą chorobą skóry, która nie ma nic wspólnego z pęcherzycą-rośliny. Fakt ten może wydawać się obraźliwe dla wielu fanów czystego złoty kolor. I rzeczywiście, w innym przypadku, nazwa „puzyrchatka” powstała od zwykłego słowa „bubble”, dzięki czemu jest to niezwykłe rośliny produkują własne jedzenie.