181 Shares 1914 views

Co trzeba zrobić, aby być zadowolony ze zbiorów całe lato truskawki? Sadzenie i pielęgnacja

Truskawki to powtarzające się, małych i dużych owocach. Termin dojrzewania jest podzielony na urazy w przypadku, średnio- i późnego dojrzewania. W obecnej chwili najlepsze odmiany – "Królowa", "wakacje", "Kimberly", "Polka", "Elizabeth-2". Truskawki – bylina, „na żywo” w jednym miejscu, to nie może być dłuższy niż 3-4 lat – wtedy gleba jest wyczerpana. To może być przeszczepione do miejsca, gdzie kiedyś: cebula, czosnek, koper włoski, buraki, marchew, żyto, owies, nagietki, łubin, fasola. Ale w żadnym wypadku nie mogą być sadzone gdzie były ogórki, pomidory, kapusta, ziemniaki i jagoda, ponieważ „jeść” taka sama jak truskawki.


Truskawka. Sadzenie i pielęgnacja. Wymagań glebowych

Wymagane do sadzenia truskawki podatny fragment o kwasowości od 4,5-5,5. Jeśli podłoże jest słaba, to dodaje się torf lub kompostu i nawozy (rozcieńczony 11-12 razy ptasie odchody, potasowe, HB-101, itd. D.). Karmienie również spędzić cały okres wzrostu i owocowania z częstotliwością 1-2 razy w miesiącu. Nawozy są ułożone w rowkach na głębokość 8-10 cm, w ilości jednej wiadra 2 m2. Wszakże absorbowane rowki są pokryte ziemi. Program sadzenia. – Lub 60×30 60H20, ale to najlepiej 50×50 cm Należy wybrać słoneczne miejsca z gęsto rozmieszczonych podziemnych, w przeciwnym razie rośliny będą musiały być często podlewane.

Truskawka. Sadzenie i pielęgnacja. Powielanie i tajemnice odchwaszczanie

Powielanie występuje wąsy, którzy biorą na krzakach wieku 3 hletnego i osadzony w lipcu i sierpniu. Mogą rozmnażać wiosną nasiona truskawek: układanie ich na ziemi, trzeba wlać klombu i przykryć folią, którą usuwa się stopniowo po pojawieniu 1-2 lisci. Krzewy sadzone w otwartym terenie w kwietniu i maju. Sadząc jest ważne, aby nie zakopać się „serce”, ponieważ roślina nie może się zakorzenić. Aby pozbyć się chwastów i utrzymać jagody, a także najbardziej ciepłe łóżka w wczesną wiosną, wielu ogrodników są pokryte ziemi czarnej włókninie.

Truskawka. Sadzenie i pielęgnacja. przycinanie

Pielęgnacja jest pielenie, podlewanie codziennie, karmienie, cięcia bokobrodów, rozluźnienia gleby i ukrywanie zimę, tak jak truskawki wytrzymać tylko 0 do -7 ° C Przy cięższych mrozów może zamarznąć. Sprężyna pokrywa jest usunięta, bez obawy, że światło mróz. Można to zrobić bez niej, jeśli zima dużo śniegu. Na wiosnę nie zapomnij usunąć stare łóżka z liści i gruzu przelewając łóżka roztworem nadmanganianu potasu. Do zapobiegania chorobom truskawki działaniu mieszaniny siarczanu miedzi i wapna palonego, w stosunku 3: 4 do 10 litrów wody. A w sierpniu, aby przygotować się do zimy, pod każdy krzew zakopać popiołu (100-150 gr.).

Truskawka. Sadzenie i pielęgnacja. Szkodniki i ich kontrola

Truskawki może wpływać szkodników i chorób, takich jak: roztocza truskawki i nicieni, truskawki szarej pleśni i chrząszcz liści. Zazwyczaj rośliny zakaża się w stadium siewki, jeżeli nasiona (nasion) lub sadzenie sadzonek (), materiał pochodzi z roślin chorych. Do swojej docelowej, aby być zdrowym, trzeba starannie wybrać rośliny macierzystej dla hodowli, jak również zbierać tylko te dobre owoce (bez zgnilizny, uszkodzenia różnego rodzaju). Przed szkodnikami i chorobami musi co najmniej raz w sezonie chemicznych procesów Truskawki. Można to zrobić bez nich, ale wtedy trzeba wykonać płodozmian do łóżka graniczących sadzenie truskawek. Staraj się je sadzić w cebuli i czosnku, świeżych ziół. Można zorganizować kwiat łóżko z truskawek koło klombu, które zostaną zasadzone tagetis. Aromat tych roślin odstrasza szkodniki, dzięki czemu można łatwo zrobić bez użycia środków chemicznych na stronie. W odpowiedzi, do pracy z pewnością docenią pyszne jagody truskawki. Zdjęcie swojego kosza od zbiorów będą mogli pokazać wszystkim.