816 Shares 3395 views

Jak uruchomić samochód, jeśli świeca była zalana? Jak osuszyć grząskiej świece?

Silne mrozy w naszym kraju – jest to wspólna sprawa. Dlatego wszyscy kierowcy starają się utrzymać swój „żelazny koń” w ogrzewanym garażu. Jednak większość nadal występują problemy z zalanych świec. Dzieje się to przy próbie uruchomienia zimnego silnika w niskich temperaturach. I wtedy pojawia się pytanie, w jaki sposób uruchomić samochodu, jeśli świeca była zalana. Teraz postaramy się wspólnie znaleźć rozwiązanie.


Jak uruchomić samochód, jeśli świeca była zalana. jedną z metod

Ze względu na niską temperaturę zagęszczonego oleju silnikowego, częściowo traci akumulator energii oraz mieszanina powietrza z paliwem tak, że zimno nie jest potrzebne żadne reakcje chemiczne, nie ulega zapłonowi. Ale jest jeden pewny sposób, w jaki sobie z nim poradzić. Jeśli świeca była zalana, co zrobić, po prostu zrozumieć.

Jeśli ręka nie jest kluczem do świec, a następnie postępować w następujący sposób. W ciągu 5-10 sekund krętego startera zatem pominąć pedału gazu do podłoża. Przepustnica powinna być całkowicie otwarta, to przesłać dużą ilość powietrza, świece i przeprowadzić ich czyszczenie. Po tym, wyłącz zapłon i zwolnić pedał gazu. Dosłownie 20-30 sekund ponownie spróbować uruchomić samochód, ale tym razem, wycisnąć gaz 1/3 lub nie dotykać w ogóle. Zasadniczo działa metoda, ale w ciężkich przypadkach, gdy świece są nie tylko wypełnione benzyną, ale także dla nich duże ilości sadzy, należy odkręcić i oczyścić je z własnymi rękami, to nie jest tak prosta.

Demontaż starego i montaż nowego iskry

To wszystko jest bardzo proste, ale trzeba wykonać następujące kroki. Do wykonywania pracy będzie potrzebował klucza świecy. Odkręcić wszystkie świece, a potem trzeba trochę poczekać przed włożeniem nowych. Co do zasady, nie ma problemu, ale musimy pamiętać, że w trakcie realizacji robót budowlanych nie może być palenie, więc mamy do czynienia z benzyną.

Wielu ludzi zapomina czasu, aby przeprowadzić wymianę świec, z powodu tego, co w rzeczywistości nie jest to problem. Żywotność zależy od producenta. Jeśli jest dobrze znana firma, to dla prawidłowego działania wynosi około 40 000-50 000 km. Ale o tym później, ale teraz jak wyschnie grząskiej świec lub zainstalować nowy zestaw.

Często kierowcy nie mieć przy sobie zapasowy zestaw, ponieważ nie zawsze jest opłacalne. Ale jeśli iskra jest nadal istnieje, a następnie odkręcić stary, czeka w przerwie przez 5-7 minut, i jest wkręcona nowa. Taki sposób jest zły, że nie utrzymuje bezpośrednią przyczynę zalania świec.

Jak tworzyć, jeśli zalane świece, lub trochę o suszeniu

Podczas pracy, na powierzchniach stykowych jest depozyt, co zapobiega powstawaniu stabilnych iskier. W zasadzie, oprócz temperaturach poniżej zera i to jest główną przyczyną usterki. Jeśli świeca była zalana, co robić? Ze względu na nieznajomość odpowiedzi na to pytanie, wielu po prostu wyrzucić stary i ustanowić nowe, ale można zaoszczędzić, jeśli ich wyschnięcia.

Jest to dość proste, trzeba usunąć świece i zabrać do domu lub zostawić w garażu. Od węgla i produkt odpadowy można czyścić szczotką lub papierem ściernym do metalu, ale musi uważać, aby nie spowodować jego uszkodzenie.

Ale jest daleko od wszystkiego, jako depozyt, a resztki mieszaniny nie tylko usunięcie wymagałoby nakalka do czerwoności metalu. Trzeba uważać, aby nie uszkodzić ceramicznych. Po rozgrzewce wszystko jest o wiele łatwiejsze do czyszczenia, ale będzie wymagało dalszego polerowania. Teraz wiesz, trochę o tym, jak wyschnie grząskiej świece, a co najważniejsze – zrobić to dobrze.

Dlaczego nie zapala mieszankę paliwowo-powietrznej?

Nie zawsze wszystkie powody są uszkodzona świeca. Na przykład, olej silnikowy może również przyczynić się do tego, że w temperaturze poniżej -15 i byłoby bardzo trudne, aby rozpocząć. Z powodu tej benzyny może dostać się do świec. Ale jest jedna racjonalne rozwiązanie problemu, tak aby uruchomić samochód, jeśli świeca była zalana z powodu oleju silnikowego poza sezonem.

Tak, tylko poprawny sposób – to po prostu kupić oleju syntetycznego lub półsyntetycznego z niską temperaturą zagęszczania. Konieczne jest również, aby upewnić się, że olej zmienia się w czasie, to zapewnić płynność start w zimnej lub deszczowej pogody.

Inną przyczyną błędu rzeczywistego iskra może być złej jakości paliwa, które rozcieńcza się wodą. W tym przypadku, woda zamarznie i układ paliwowy samochodu jest uszkodzony, odpowiednio, samochód nie uruchomi. Świece wypełnia w każdym z powyższych wad.

Niektóre przydatne porady

W zimie, najgorsze jest to konieczne do akumulatora. Jeśli świeca była zalana, co zrobić w tym przypadku? Warto sprawdzić baterię. naładowania akumulatora może spaść drastycznie z powodu braku gęstości elektrolitu. pożądane jest akumulatora przed rozpoczęciem zimno do ładowania do 95-98%. To nie tylko przedłużyć żywotność baterii operacyjnego, ale również do poprawy rozruch zimnego silnika. Rozrusznik zmieni się na lepsze, więc szansa, aby po raz pierwszy więcej.

Jeśli chodzi o jakość świec, warto zauważyć, że produkt oryginalny jest znacznie dłuższy i lepiej. Jednak, gdy uszkodzone dysze, które są źle utrzymane, żadnej iskry, nawet najdroższy, wypełni. Ale tutaj jest rozwiązanie, i to całkiem proste: oczyścić dysze z resztek starych mieszanek i innych rodzajów zanieczyszczeń.

Jak wiadomo, kiedy nadszedł czas, aby zmienić iskrę

Jak już wspomniano powyżej, wiele zależy od jakości produktu. Nie każdy kierowca stosuje się do zaleceń producenta dotyczących doboru świec, ale na próżno. Z reguły są wyraźnie napisane, co świeca jest potrzebne do tej marki samochodu. Począwszy wymiana odbywa się, gdy samochód jest pierwszym, który wynosi 10 000 km.

Zastosowanie wysokiej jakości paliwo może nie tylko przedłużyć żywotność samochodu w ogóle, ale również bezpośrednio do świec zapłonowych. Jeśli wziąć za przykład jakość paliwa jest poniżej średniej, a następnie zmienić iskra jest wymagane co 25 000-30 000 km. Ustalić, że nadszedł czas, aby dostać klucz świec, możliwe jest za pomocą następujących funkcji:

  • dziwny hałas w silniku;
  • drgań;
  • szarpnięcia podczas rozruchu i ruchu.

Wybór świece zapłonowe

Istnieje wiele kryteriów, według których konieczność dokonania wyboru. Pierwszą rzeczą jaką należy zwrócić uwagę na integralność ceramicznego izolatora. nie powinno być pęknięć, frytki, etc. wad. Spójrzmy teraz na iskiernika, powinno być ściśle takie same, można to sprawdzić za pomocą szczelinomierza.

O o czym świadczy sam opór elektryczny. Jednak najważniejszym czynnikiem – to szczelność świecy zapłonowej. Jeśli nie jest do normy, sposoby, jak uruchomić samochód, jeśli świeca była zalana, będzie trochę. Zostanie on zastąpiony przez nowy, wyższy jakości zbioru. Należy również wiedzieć, że istnieje kilka typów świec zapłonowych: Iridium (drogie) i konwencjonalnej.

wniosek

Chciałbym podać kilka praktycznych wskazówek, które pomogą zarówno początkującym, jak i bardziej doświadczonych właścicieli samochodów. Powiedzieć, że jest to konieczne w celu uzupełnienia paliwa jakości paliwa, też, bo są tacy, na stacji benzynowej, a więc trzeba kupić. Ale oto co samochód wszystkie węzły są połączone ze sobą, a jako paliwo i inne systemy muszą być utrzymywane w czystości, nie może być kwestionowana.

Więc jeśli nie uruchomić samochód, to leje świecę, zaleca się, aby zwrócić większą uwagę na samochód w ogóle. Chciałbym powiedzieć kilka słów o tym, jak można zrobić „konia żelaza” w temperaturach poniżej zera. Zaleca się użyć suszarki do włosów dla gospodarstw domowych, co jest konieczne, aby spróbować osuszyć grząskiej świece. Co do zasady, ta metoda działa w 70% przypadków, o ile nie jest to duża ilość sadzy.