237 Shares 3062 views

Terapia Biofeedback: co to jest, gdy stosowane

W ciągu ostatniego roku, naukowcy zauważyli znacznie zwiększoną liczbę dzieci z różnymi patologiami. Darmowe medycyna często przestarzałych metod korekcyjnych i zabiegów, które są wysoce nieskuteczne. Jest to szczególnie prawdziwe psychosomatyczne, stres, alalia i inne naruszenia. Wiele osób nie wie o metodach niekonwencjonalnych. Na przykład, terapia biofeedback – to znaczy, jeśli nie jest to nowy trend? Ten skrót oznacza prosty: biofeedback. Stosowane w leczeniu zaburzeń psychicznych jest użycie specjalnego sprzętu. Rejestruje uzyskane z danych fizjologicznych i zwraca go pacjenta.


Historia powstania

Kiedy rodzice dowiadują się, że ich dziecko ma chorobę psychiczną, oni zaczynają odkrywać nietradycyjne metody leczenia. Na przykład, terapia biofeedback – co to jest i kto go stworzył? W rzeczywistości, metoda ta ma długą historię.

Aktywna nauka rozpoczęła się w latach 50. ubiegłego wieku. Znaczące składki zostały wykonane przez naukowców Millera i dzikusa. Ich badania nie były związane z ludźmi, ale dzięki eksperymenty na zwierzętach udało im się dokonać rewolucyjnych odkryć. Tak było w stanie udowodnić powstanie odruchów warunkowych instrumentalnego trzewnej typu. Kolejny naukowiec, Sterman, poprawia rytm czuciowo w centralnej zakrętu i otrzymał zwiększone konwulsyjne gotowości. Kamja zauważyć na dowolnej zmiany parametrów EEG po otrzymaniu informacji zwrotnej. Wszystkie te badania służyć jako podstawa do stworzenia terapii biofeedback. Co to oznacza dla naukowców w czasie?

W rozwoju tego pomysłu wziął takie wielkie zainteresowanie rosyjskich naukowców, Pavlov, Sechenov, Anokhin i innych. Są one zaangażowane w badanie kory mózgowej i odruchów warunkowych. Anokhin należał do rewolucyjnego odkrycia połączenia zwrotnego i wyższych funkcji adaptacyjnych człowieka.

Urządzenie do leczenia biofeedbackiem i warunków jej tworzenia

Razem terapia biofeedback zawiera dwuskładnikowy: to urządzenie i specjalnego oprogramowania. Eksperci określają szereg warunków dla tworzenia tej tehnlologii. Po pierwsze, jest to rozwój technologii komputerowej. One pozwoliły na stworzenie urządzenia zdolnego do odbierania, przetwarzania i analizowania sygnału w czasie rzeczywistym. Po drugie, rosnący odsetek niezadowolony leczenia farmakologicznego. Ten nastrój obserwowano nie tylko wśród rodziców chorych dzieci, ale także wśród pracowników opieki zdrowotnej. Na przykład, niekontrolowane stosowanie antybiotyków zredukowała ich skuteczności.

Nie zapominaj, że nie wszystkie objawy są podatne na leczenie farmakologiczne. Niektóre skutki uboczne są poważne przeciwwskazania do ich otrzymania. Niestety, z uwagi na szybki rozwój rynku narkotykowego i zwiększyły swoją cenę. Ale skuteczność wielu leków spadła. Dlatego dzisiaj bardziej zaletą terapii biofeedback w porównaniu do tradycyjnego leczenia.

Historia rozwoju

Tak więc, różne naukowcy, którzy badali mózg, ustawione na scenie stworzenia klinicznej terapii biofeedback. Nie trzeba kierunek został opracowany w latach 60. ubiegłego wieku w Stanach Zjednoczonych. Początkowo był on używany w psychoterapii. W historii rozwoju terapii stało się popularne na całym świecie. Podkładka umieścić prawie każdy lekarz w Japonii, Niemiec i reszty Europy. Dwa wyspecjalizowane czasopismo na temat opublikowanego w dniu dzisiejszym, funkcjonowanie związków zawodowych, medycyna oparta na dowodach jest coraz uznając tę metodę. Większość firm ubezpieczeniowych jest gotowa do pokrycia kosztów pacjenta.

Zgodnie z definicją terapii biofeedback dla dzieci i dorosłych skierowany jest do poinformowania osoby, jego funkcje organizmu. Tak więc, celowe regulacji.

szczegóły urządzenia

Jak wspomniano powyżej, terapia biofeedback składa się z dwóch części: urządzenia i oprogramowania. Urządzenie zawiera kilka urządzeń. Główną część – czujnik do rejestrowania sygnałów mózgowych, serdtseebieniya częstotliwości, oddychanie i mięśni zapisu aktywność bioelektryczną. Druga część urządzenia – jest to konwerter sygnału, który przekształca je w wygodnej formie stacjonarnego.

Co to jest metoda?

Jak wiecie, wszystkie wyżej zauważył nie jest kontrolowany proces ze strony świadomości. Odpowiednio, zadanie lek – aby uzyskać sygnał, preobrozovat go w formie zrozumiałej dla pacjenta: obraz lub dźwięk. Tak więc osoba uczy się kontrolować to czy tamto funkcję.

Na przykład, pomoc terapii biofeedback w leczeniu nietrzymania moczu? W tym numerze Pediatrics niezwykle raspostranen. Złożoność leczenia jest prawie niemożliwe, aby określić przyczynę choroby. Oddawanie moczu jest złożonym procesem, w którym trzeba napięta i rozluźnić mięśnie dna miednicy. Zadaniem terapii biofeedback. W wyniku jego zastosowania dzieci uczą się kontrolować oddawanie moczu.

Inny przykład: problemy z terapii głosowej przez BOS. Jest to szczególnie ważne dla profesjonalnych śpiewaków, spikerów, etc. Na przykład, pomaga rozwijać prawidłowego mowie kontrolowanego uwalniania. Jest to prawdziwe w odniesieniu do dzieci z zaburzeniami mowy (np gdy cierpi dizartirii prozodii). Jest niezbędnym narzędziem do pracy z dziećmi niesłyszącymi, ponieważ jest to konieczne, aby usunąć stres z mięśni mowy, aby rozwijać kontrolę nad szybkością mowy, fuzję dźwięków. Psychologowie oferują terapię biofeedback jako narzędzie do uwagi i pamięci korekcji.

diagnostyka

Kiedy ludzie starają się dowiedzieć, co terapia biofeedback jest to, że oprócz leczenia? Jest to dobre narzędzie diagnostyczne. Więc kiedy go używać, można dokonać pełnej oceny funkcjonalnej części ciała. Ocenia się do dróg oddechowych i układ krążenia, centralny układ nerwowy autonomiczny układ nerwowy i inne. Jako miara jednostki prewencji pozwala zwalczać objawy zmęczenia i stresu, niepokój, lęk, itd.

Protipovopokazaniya

Kiedy wiesz, co terapia biofeedback, opinie rodziców, spróbuj go na swoich dzieci, całkowicie pozytywne. W rzeczywistości, jak w każdej innej procedury w biofeedback istnieją przeciwwskazania. Są to rażące naruszenia inteligencji złożona choroba psychiczna, epilepsja, ciężkie choroby somatyczne. Ponadto, eksperci nie zalecają stosowanie terapii dziecka przed piątymi urodzinami.

Więc kto mianowany terapii biofeedback?

Wielu rodziców przed wyborem metody „Biofeedback Therapy”, odzewy. Niektóre mamusie podzielić się swoimi doświadczeniami, że metoda ta jest, oczywiście, nie jest magia, świetne wyniki nie czekać, ale dziecko zebrano, spokój, już skoordinrovannym. Niektórzy rodzice uważają, że taka technika celu pompowania pieniędzy. W rzeczywistości, tutaj ważne jest, aby ocenić, jaka metoda jest używana. Jest wskazany dla pogranicza zaburzeń psychicznych, leczenia uzależnień i zachowań dewiacyjnych, a także metody leczenia medycyny psychosomatycznej. Udowodniono korzystny wpływ na depresja, nerwowość, bóle głowy, itp W każdym razie to nie przeszkadza wstępnie skonsultować się z lekarzem.

zakres

Terapia Biofeedback jest stosowany w różnych dziedzinach. Z grubsza można podzielić je na klinicznych i nieklinicznych. Tak więc, w trakcie użytkowania nieklinicznej może rozwiązać problemy, takie jak stres, wypalenia nadmiernego wysiłku. Wysoka wydajność na studentów, co pozwala im poprawić swoje wyniki. To nie wyklucza stosowania terapii dla sportowców i ludzi sztuki.

Dla zastosowań klinicznych obejmują strukturalnie niestabilne zaburzeń psychicznych, takich jak autyzm, ADHD i zaburzeniami spektrum autyzmu. Efektywne wykorzystanie w korygowaniu uzależnienia, uzależnienia szczególnie chemiczne.

Terapia Biofeedback – co jest w korekcji problemów dzieci?

Technika ta jest szeroko działa jako środek korekty ADHD u dzieci. Gdy ta skuteczność naruszenie leczenia farmakologicznego jest prawie zerowa. Dzięki terapii biofeedback, dziecko uczy się sposobów samokontroli, samokontroli i korygowania ich zachowanie. Jest to szczególnie ważne w przygotowaniu do szkoły. Sesje Biofeedback zbudowane są w formie gier, więc dzieci zainteresowany w tym.

Terapia Biofeedback aktywnie stosowana w korekcji zaburzeń mowy. Dotyczy to zarówno dizatrii i rhinolalia i jąkanie. W pierwszym etapie, diagnoza, która obejmuje historię i analizę mowy. W drugim etapie wprowadza się dziecka do sygnałów procedura SPU. Ważne jest, aby osiągnąć redukcję napięcia emocjonalnego. Na tym etapie prawidłowy membrana oddychanie. Jest produkowany jest bardzo prosta: dziecko wyjaśnić, jak do oddychania (wdech przez nos, gładkie i długiej drodze przez usta). Potem patrzy wideo lub zdjęcia. Tak długo, jak robi wszystko powoli, obraz jest jasny, konieczne jest, aby wysiąść – i stanie się niewyraźne. W trzecim etapie, korekta z głównych składników mowy. Ważne jest, aby synchroniczną pracę mięśni oddechowych i artykulacyjnych. Rozwija również prozodii: tempo, intonacja, płynność, emocjonalny barwiących. W końcowym etapie są stałe nabyte umiejętności.

Zatem można stwierdzić, że terapia biofeedback – jest skuteczną metodą do korekcji różnych zaburzeń. Mimo potrzeby dużej liczby klas, ich umiejętności są warte. Jest to szczególnie prawdziwe problemy behawioralne i pokrewne. Ważne jest, aby skontaktować się z wykwalifikowanym technikiem, jak nieudolny stosowania urządzenia tylko zranić lub w ogóle nie powinna mieć żadnego wpływu.