689 Shares 1875 views

Kwiat Living Stones – pozornie zwykłe kamyki

Flower „żywymi kamieniami”, lub Lithops jest oryginalny roślin ozdobnych, kształt i kolorystyka trochę przypominają rośliny. Została otwarta przez brytyjskiego biologa Berchell że raz w afrykańskiej pustyni wielki Carro natknąłem się na stos kamieni. Usiadł spocząć obok niej, został uderzony: przed nim były „żywe kamienie” – Flowers, którego zdjęcie nie różni się od małej próbki skały.


Badacz następnie dokładnie opisane, a nawet umieścić szkic tej niesamowitej rośliny, rodzimy się do środkowej Afryki Południowej.

Lithops lub Flower „żywymi kamieniami” – dwa skondensowane mięsiste liście, rozdzielone przez szczeliny. Powłoka z tych małych sukulentów rozmiar jest najbardziej zróżnicowana. Górna część pozostawia jasnobrązowy lub fioletowy kolor plamiste – osobliwe małe okienka. To przez te rośliny, często pokryte piaskiem, pochłania światło. Gdy susza wyschnąć stare liście, ale po deszczu w ich miejsce nowe rosnąć.

Flower „żywymi kamieniami” Kwitnie od trzeciego roku życia. Dzieje się tak zazwyczaj od sierpnia do października. Od szczelinach pomiędzy pomija bardzo podobny do kwiatu rumianku białe lub żółte, są ujawniane tylko w środku dnia.

Zazwyczaj Lithops sadzone w płaskim naczyniu, tworzą jedną całość „kamień” zarośli. Niektórzy ludzie wolą, aby połączyć je w pojemniku z innych sukulentów, zbierając jeden rodzaj ogrodu.

Flower „żywymi kamieniami” muszą być sadzone, tuszowanie „kark” ziemi. Odwadnianie w naczyniu powinno być maksymalnie dwóch centymetrów. Glebę z tej rośliny wytwarza się z równych części standardowej glebie i gruboziarnistego piasku, a w górnej części podłoża wypełnione kamieniami lub żwiru.

Lithops przeszczepione tylko na wiosnę, gdy pojawią się liście. Bok z korzenia, który jest szybko odzyskane, trzeba będzie usunąć.

Nadmiar wody w puli może być szkodliwe dla tej rośliny, chociaż lubi wilgoć w powietrzu. Dlatego dobrze jest spryskać, ale konieczne jest, aby upewnić się, że nie pozostają krople na liściach.

Tak szybko, jak kwiat „żywymi kamieniami” produkuje pączek, podlewanie konieczne jest, aby drastycznie zmniejszyć. Aż wilgoć jesienią w naczyniu powinno spaść bardzo rzadko, aż gleba jest całkowicie suche. I podczas podlewania zimą powinny być całkowicie zatrzymany.

Lithops odtwarza tylko nasiona, które przed sadzeniem moczyć przez sześć godzin, a po umieszczeniu w ziemi pokrywy szklanej, przy dziennej natryskiwania i napowietrzania. W normalnych warunkach temperatury (od dwudziestu do dwudziestu pięciu stopni) Sadzonki klapa już w siódmym dniu.

„Kamień Życia” – kwiat, troska, że jest dość prosta. Jedynymi czynnikami, z którego może być stracone, to nadmiar wilgoci w glebie i wełnowiec, uderzając go w okresie zimowym. W związku z tym, wielu hodowców z wczesną wiosną, kiedy to rozpoczyna rosnących roślin traktuje swoich struktur ochronnych. W zwalczaniu tego szkodnika jest bardzo pomocny parzona z wrzącą wodą krwawnika, który w ciągu miesiąca trzeba spryskać Lithops. Z wełnowiec dobrych asyst i pasty, wykonane z mydła, wody i czosnku, który jest użyteczny od czasu do czasu przetrzeć liści.

Uważa się, że kwiat „żywymi kamieniami” w domu tworzy ciepły i przytulny, łączy ludzi, a także pozytywny wpływ na metabolizm organizmu.