180 Shares 1987 views

Utrata masy ciała przez bieganie: ile kalorii jest spalonych podczas biegu?

Nie jest tajemnicą, że intensywne jogging lub lekki jogging rozwija wytrzymałość, tonizuje mięśnie i wzmacnia ciało. Ale jeśli chcesz pozbyć się nadwagi przez bieganie, po prostu musisz wiedzieć, ile kalorii spalonych podczas biegu. Łatwo wiedzieć o spalonych kaloriach, jeśli używasz monitora tętna. Cóż, jeśli nie ma to na rękę – to nie ma znaczenia. Kalorii można policzyć i najbardziej.

Oczywiście tempo spalania kalorii zależy od wagi, ilości tłuszczu w tkankach i szybkości biegania. Ale średnie wartości są następujące: jazda z prędkością 18 km / h pozwala na utratę 1280 kcal na godzinę. Powolna jazda z prędkością 13 km / h spala 920 km / h.

Nie można obliczyć z 100% dokładności, ile kalorii marnuje się podczas pracy, ponieważ organizm jest osobny. Wiadomo, że męskie ciało ma wyższy metabolizm, a zatem spala więcej kalorii. Jeśli teraz wystarczy ustawić cel do uruchomienia, zacznij od małego, pięciominutowego przebiegu. Jeśli masz pedometr, możesz zapisać odległość, aby poprawnie obliczyć, ile kalorii jest spalonych podczas pracy.

Średnio, z pośpiechem z prędkością 9 km / h, zużywa się 6,4 Kcal na kg masy na godzinę.

Podczas jazdy z prędkością 10,4 km / h zużywa się 8,4 kcal na kg masy na godzinę.

Uruchomienie z prędkością 12 km / h umożliwia spalanie 10,4 kcal na 1 kg ciężaru w ciągu jednej godziny.

I wreszcie, biegając w szybkim tempie z prędkością 16 km / h oparzenia 14,4 Kcal na 1 kg na godzinę.

Oczywiście zawsze trzeba pamiętać, że bieganie, wraz z jazdą na rowerze, pływanie, jazda na rolkach, odnosi się do ćwiczeń cardio. W procesie wartość tętna wzrasta, BP wzrasta czasowo, a ciało uwalnia adrenalinę. Dlatego nie wystarczy tylko wiedzieć, ile kalorii jest spalonych podczas pracy, musisz jeszcze poprawnie wybrać tempo wyścigu i obliczyć odległość.

Rano jogging powinien odbywać się w temperaturze co najmniej -4º C. Nie musisz się spieszyć, ponieważ bieganie powinno być zdrowe, a nie na dystans! Najlepiej zacząć od 10-minutowego uruchomienia, a następnie dostosować ten czas, aby zwiększyć lub zmniejszyć. Każdy nowy trening jest kolejny 1 minuta Twojego czasu. I monitorować impuls i mierzyć podczas treningu, ile kalorii spalonych podczas pracy, pomoże monitorowi tętna.

Doskonale zaleca się jako zapobieganie chorobom serca. Uważa się, że dzień musi minąć co najmniej 7 km (około 10 000 kroków). Ile kalorii spalonych podczas chodzenia? Z prędkością 4 km / h i masie 70 kg spalono około 113 Kcal / h. Z prędkością 6 km / h – już 218 kcal, a podczas chodzenia szybko (8-9 km / h) szybkość spalania wynosi 422 kcal.

Pójście z chodzeniem jest konieczne, poczynając od pięty, a następnie płynnie przenieść ciężar ciała do skarpetki. Staraj się zachować łukowatość stopy i naciskaj stale naprężenia, pracuj rękami. Łokcie są dociskane do tułowia – zgięte pod kątem prostym. Pięść należy dokręcać, starając się łagodzić, ale rytmiczne ręce mahi, nie wyrywając ich z tułowia. Chodząc, lekko odwróć ciało. Pomoże to spalić jak najwięcej kalorii. Głowa głowy powinna być trzymana tak, jakbyś ciągnęła ją do nieba, a jeśli idziesz pod górę, nie podnoś podbródka, w przeciwnym razie całe obciążenie spadnie na twoje ramiona naraz.