401 Shares 4961 views

Chevrolet Niva diesel – Przegląd i korzyści

Wielu kierowców związane z diesel moc i wysoką wydajnością. Jednak wersja turbo diesel szerokim uznaniem Chevrolet Niva nie otrzymał. Wydawać by się mogło, Niva – wielki SUV, a diesel jest bardziej odpowiedni niż silnik benzynowy. Jednak społeczność motoryzacyjny postanowił inaczej.


Więc co to wszystko z tego samego powodu? Ale fakt, że autorzy projektu napędowego Chevrolet Niva nie było deweloperzy GM „AvtoVAZ” i mało znanych projektantów Togliatti firma „tematyczne Plus”. Jego specyfika – Tuning Niva, raczej niż nowe inwestycje. Po wielu zwrotów akcji, „AvtoVAZ” jest nadal dozwolone zaprezentować nowy samochód pod własną marką.

Oto jak Chevrolet Niva pojawiła się nowa wersja (Diesel). Jednak niepochlebne opinie o „temat Plus” firmy grał z nowości okrutny żart. To ze względu na jakość pracy, wielu kierowców nie polecam kupić swoje produkty. Pomimo faktu, że Chevrolet Niva diesel jest praktycznie nie różni się od swojego benzynowego odpowiednika, plotka zrobiła swoje i diesel był wśród ignorowane.

A co jeśli chodzi o charakterystykę techniczną tej wersji? Jako szczególne różnice między benzyny i oleju napędowego nie wymienione powyżej. Oczywiście, z wyjątkiem zespołu napędowego. Musimy oddać hołd twórców: byli w stanie zmniejszyć zużycie paliwa Chevrolet Niva z 12 litrów benzyny i 7,5 litra dla silników wysokoprężnych. Różnica jest znacząca. Ponadto, olej napędowy ma wysoki nacisk przy niskich prędkościach. Ta cecha jest szczególnie doceniane w maszynach terenowych. Wysoka trakcja na dno pozwala przezwyciężyć każdą terenowych.

Japońscy deweloperzy założona transmisję. Zgodnie z definicją pracy i funkcjonalność jak żadnych roszczeń do niego. Ale przyzwyczajenie naszych kierowców w wielkiej skrzyni biegów zmiana sprawia, że niewygodne. Według właścicieli, przy dźwigni przekładni jest zbyt krótki skok. Zaskakujące jest to, że zagraniczne samochody, a wręcz przeciwnie, uznać powolną dźwignię zmiany biegów. Dlaczego Niva Chevrolet diesel o nią wystąpią negatywne opinie?

Jedyną wadą wersji diesel, który odpowiada rzeczywistości, jest głośno praca. Pod względem izolacji akustycznej działa Niva diesel jest bardziej podobny do ciągnika. Dźwięk jest nieco zmniejszona podczas ruchu maszyny, ale nadal wyraźnie słyszalny w kabinie. Pracownicy „Motyw Plus” odpowiedź, że poziom hałasu silnika Diesla jest mniejsza niż benzyny. Może to nie jest poziom hałasu i jego częstotliwość? Diesel produkuje niższy dźwięk, i to jest postrzegane przez człowieka jako nieznośnego hałasu.

Teraz o cenę. Koszt nowości diesla sprawia, 597 000 rubli. Według rosyjskich kierowców, liczba ta jest zawyżona. Większość osób woli, aby dodać trochę i kupić obcego SUV. Ci, którzy próbowali przejść Niva wysokoprężny turbo, trzeba pamiętać, że urządzenie jest bardzo wysokiej jakości, efektywne kosztowo i bardzo zadowalający. Nawiasem mówiąc, koszt prawie sześćset tysięcy rubli, ale nie biorą pod uwagę zbyt wysoka, biorąc pod uwagę możliwości samochodu.

Wybrać, czy nowy samochód z „AvtoVAZ” – Chevrolet Niva diesel, zależy tylko od ciebie. Powodzenia na drodze!