285 Shares 9366 views

Telewizja i Radio Day w Rosji

Aktualności ze świata polityki, zapowiedzi ciekawych imprez, zmiany w życiu gwiazd – wszyscy ci ludzie zwykle wiedzą z mediów. Radiowe i telewizyjne są najbardziej skuteczne i pouczające mediów. Na pierwszy rzut oka wydaje się, że praca w tej dziedzinie jest bardzo łatwe i proste. W rzeczywistości, telewizyjne i radiowe pracownicy pracują dzień i noc, bez wytchnienia, są pod stałym ciśnieniem, nie pomylisz się w powietrzu i wykonać kopię setki razy uszkodzonej ramki. Wspieranie i oddać hołd tym obszarze w Rosji został wprowadzony Day radio, telewizja i komunikacji.


znaczącą datą

07 maja – dzień radia i telewizji. Data ta nie została wybrana przypadkowo. To było 07 maja 1895 słynny fizyk Aleksander Popow wykazać członków procesu fizykochemicznego publicznego rejestracji bezprzewodowej na odległość fal elektromagnetycznych przez działanie wyładowań atmosferycznych na zmontowanej ich prostego odbiornika. Przed TV i Radio Day jest obchodzony corocznie obchodzony jego pierwszy raz w 1925 roku w Związku Radzieckim.

Imprezy z okazji Dnia TV

07 maja – to uczta dla radiofonii, telewizji, komunikacji, pracownicy urzędów pocztowych i szynki. Oprócz przedstawicieli tych zawodów święto obchodzone przez wszystkich ludzi związanych ze świadomością operacyjnego ludzi. Obrazowo Telewizja i Radio Day obchodzony jest w Nowogrodzie Niżnym State University imienia Lobachevsky. Nauczyciele i studenci Wydziału Radiophysics uczelni bardzo wdzięczni historię pochodzenia swojego zawodu.

Uroczysty koncert i wieczorne spotkania Dzień telewizyjnych i radiowych artystów świętować Inżynierii University Radio z Taganrogu.

Nie zapomnij o wypoczynku i profesjonalnego radiotechnicznych University Riazaniu. Tutaj w telewizji i radiu rozpocząć z procesji w nocy przed siódmym maja. Akcja ta rozciąga się wokół szkoły znajdujące się na terenie pomnika wielkiego rosyjskiego fizyka Popov. Pozdrawiam w tym dniu uczniowie i nauczyciele zaczynają się od słów: „Popow został podniesiony”. W odpowiedzi na to zdanie zawsze słyszę: „Zaprawdę Popow.” Jako prezenty do dziś w użyciu rurki radiową, malowane w różnych kolorach. Część noc imprezy nie zawsze zostały zatwierdzone przez administrację miasta i został zakazany w 2012 roku.

Studenci Tomsk Instytutu Radia i rocznie świętować Dzień Telewizji i Radia. Ich tradycja jest coroczna procesja świąteczna ulicami swojego rodzinnego miasta. W 2001 roku wydarzenie to nawet biorąc pod uwagę status miasta. Ponadto, studenci tej uczelni w dzień pożegnania do wadliwego techniki. Dzięki tej tradycji, zdarzenie wniesiona w Księdze Rekordów Guinnessa. Według oficjalnych danych, w tym roku studenci rozstał się z ponad 500 jednostek wadliwego sprzętu.

Miejsce obchody tej rocznicy nie jest tylko byłe republiki radzieckie, a także Bułgaria.

ciekawostki

 1. sygnalizującego wojskowe mają swoje własne święto, które jest obchodzone w dniu 20 października.
 2. Po raz pierwszy z wykorzystaniem wiadomość radiową został przekazany w 1895 roku przez wojska Aleksandra Popova. Wyrażenie, które przedstawił on był – „Genrih Gerts”.
 3. radio internetowe po raz pierwszy pojawił się w 1993 roku.
 4. To dzięki radiu rozebrany Wieża Eiffla. Fakt, że został wzniesiony jedynie przez ograniczony okres czasu. Kiedy nie było radia, wiele anten zostały zainstalowane na nim, co doprowadziło do jego konserwacji przez wiele lat.

Prezenter telewizyjny i radiowy

Bardzo często słychać głosy radiostacjami różnych ludzi. Kim są i jak wyglądają, często nie wie nikt. Oto kilka świetnych prezenterów radiowych:

 1. Maria Makeeva – "Russian Radio", "Srebrny Deszcz".
 2. Alla Dovlatov – "New Petersburg", "nowoczesny", "Russian Radio", "latarnia", "Romans".
 3. Gennady Bachinskii – "Polis", "nowoczesny", "Maximum".
 4. Swietłana Zeynalov – "Maximum", "Business FM", "Nashe Radio".
 5. Dmitry Borisov – "Echo Moskwy".

Oto kilka nazwisk znanych prezenterów telewizyjnych, kto wie absolutnie wszyscy:

 1. Andriej Małachow – „Kanał”, „Ukraina”.
 2. Dmitry Nagiyev – TNT, "Kanał", "Pieprz".
 3. Ksenia Borodina – TNT.
 4. Iwan Urgant – "Kanał", "Kanał Five", "MTV Russia".
 5. Pavel Volya – TNT.

Dla każdego z tych telewizyjnych i radiowych Day – to nie jest tylko dzień. Dla nich jest to wdzięczność za całą pracę i oceny postępu.