127 Shares 8094 views

Wagony: typy samochodów. wagony pociągów Koleje klasyfikacyjne

Samochody są jednostki taboru przeznaczonego do przewozu osób lub towarów transportem. W związku z tym, są one podzielone na towarowych i pasażerskich. Oprócz szyny, są samochody osobowe przeznaczone do metra. Każdy gatunek jest reprezentowany przez kilku typów i modeli przewidujących odmienne warunki przewozu.


Samochody osobowe rosyjskich pociągach Kolei

Do przewozu osób są samochody osobowe. Rodzaje samochodów tutaj są następujące: ogólne (siedzące klasa 1 i 2), fotele, coupe, NE (Suite) i Premium (VIP) i powinna zawierać również wagon restauracyjny, bagażu i poczty. Dodatkowo można wybrać wiele kategorii, które wskazują na obecność pewnych korzyści. I, oczywiście, mogą być różne klasy usługi.

Wagony bez łóżka

Rozważmy przewożących samochody bezpośrednio do pasażerów. rodzaje wagonu zależą od warunków w nim ustalone. Osiadły wyposażony krzeseł ustawionych w rzędach, z kanałem w środku, dzięki czemu wnętrze wygląda jak samolot. twarde siedzenia mogą być instalowane w podmiejskim ruchu w mezhoblasnom – miękka. W pierwszej klasy we wszystkich 10 miejsc, bardziej przestronne i bardziej dostępne niż w usługach biznesowych lub ekonomicznej klasy, który może być 43-68 miejsc.

Wspólne karetki – to jest w drugiej klasie, ale ludzie siedzą w nim chodzić trójkami na każdej półce dolnej, górnej nie jest używane lub po prostu nie istnieje. Siedzący tryb życia i ogólnego podczas niewygodne dla długich podróży. Inne typy samochodów osobowych obejmują dostępność łóżek, więc jest bardziej odpowiedni dla takich celów.

Wagony z koi

Drugiej klasy samochodów osobowych przewiduje ponadto otworzyć przedział pasażerski, z jednej strony dla dwóch dolnych i górnych dwóch foteli, ale zamiast przechodzić przez więcej i 2 strony (na górze i na dole też). Zgodnie z niższych miejsc nie ma miejsca na bagaż. Istnieją dwa składane stoliki – w otwartej komorze na miejscach bocznych.

Samochody komora są oddzielone od komory 4 9 DNA z drzwi przesuwnych, które mogą być zablokowane. Każda komora posiada parę górnych i dolnych łóżek, bagażniku pod dolną siedzeń, składany stolik i radio. Zapewnia również pościel i ręczniki. Ponadto, można przewidzieć, klimatyzację. Miękkie samochody – to samo pomieszczenie, ale bardziej komfortowe i wygodne.

Wagony sypialne Superior

NE (lub pasażera samochodu „Lux”) jest podzielony na komory 9, ale z dwóch miejsc, zazwyczaj w dole. Reszta komorze urządzenia jest podobna do normalnego, ale zapewnia większy komfort. Pamiętaj, aby mieć klimatyzację.

Wagony składka podzielona na 4-5 dużej komorze o innym układzie, umeblowane na komfortową podróż. Na przykład, mogą one być rozkładana sofa lub łóżko podwójne. To często stanowi nie tylko miejsce do przechowywania bagażu i biuro, ale krzesło, bio-WC, umywalka, prysznic, klimatyzacja, szafa, TV, DVD i WiFi. W jednej komorze może być również bar. Czasami jeden prysznic na cały samochód. Szereg dodatkowych usług w cenie: pościel, gazety, przekąski i napoje, a także kosmetyki. Obliczony przedział dla 1-2 osób, ale zakupione w każdym razie cały przedział bez innego spania.

Wagony

Pociągi towarowe są przeznaczone do przewozu ładunków koleją. Ponieważ transportowane jest wiele produktów i materiałów, w zależności od charakteru ładunku są wybierane i wagonów. typy wagonów scharakteryzować podstawowe właściwości i funkcje są realizowane w poszczególnych modelach. Różne typy i modele zostały zaprojektowane każdy dla niektórych kategorii towarów, mają inną strukturę ciała, różne sposoby załadunku i rozładunku, zapewnić pewien stopień ochrony.

Główne rodzaje wagonów towarowych

Samochody są różne, zarówno zewnętrzne jak i swoje własne cechy i zdolności. Wśród najbardziej popularnych są następujące typy wagonów: osłonięte, węglarki, platformy, zbiorniki, Kosze izolowane i chłodnicze, termosów. Mogą to być inna wymiarów liniowych, objętości, powierzchnię i ciężar nośność pojemnika.

Najprostsze samochody

Wagony składają się konstrukcyjnie z ramy z podłożem, obwód ścian i dachu. Do załadunku i rozładunku są drzwi w ścianach bocznych. Pozwalają one do przewożenia ładunków, aby chronić je przed deszczem i innymi niekorzystnymi czynnikami zewnętrznymi. Ten wagon towarowy może przenosić zarówno drobnicy i zboże, samochody, a nawet zwierzęta. Zazwyczaj pojemność wynosi 25-72 m.

Samochody gondoli składa się z ramy z podłogą i ścianami, ale bez dachu. Często noszą Minerały, metale, drewno. Przeznaczone do przewozu ładunków masowych gondolę mogą mieć dodatkowe luki w podłodze lub ścianach w celu ułatwienia rozładunku. Ładowanie od góry. Ochrona przed opadami atmosferycznymi zwykle, ale nie ma opcji ze zdejmowanym dachem. Cztery transportowane 22-75 Zabezpieczenie m i zapewniają ośmiu obciążenia 69-130 m.

Platforma przeznaczona do przewozu kontenerów, długich towarów, sprzętu, maszyn, urządzeń, maszyn, drewna i ładunków masowych, które nie muszą być chronione przed atmsfernyh opadów. Waga sięga 70-73 m.

Wózki w specyficznych obciążeń

Tanks – konkretne samochody. Rodzaje samochodów wygląda czasami, ale te często mają kształt cylindryczny z jednym lub więcej włazów na górze. Wykazują one zwiększoną szczelność, ponieważ prowadzą one luzem i sproszkowanych materiałów ciekłych i skroplonych gazów. Ponadto, zbiornik może być wyposażony w powłokę termoizolacyjną a nawet urządzeń do obciążenia cieplnego i specjalne urządzenia zainstalowane są do kontrolowania. Cztery mają pojemność 60-65 ton i prowadzenie ośmiu do 120-125 m.

Dozownik – samochodów kształt, szersza i lekko stożkowym dnem, przeznaczonych do materiałów sypkich, takich jak zboża, nawozy, cement, rudę, węgiel, etc. Dno są wyposażone w klapę oraz formularz sprzyjającego dla samorozładowanie. Mogą być otwarte lub zamknięte, włazy do załadunku na dachu. Udźwigu do 70 ton.

Wózki zapewnienie specjalnych warunków temperaturowych

Izotermiczne wagony wyposażony izolacji termicznej na bazie poliuretanu lub polistyrenu, system chłodzenia i wymuszony przepływ powietrza. Pozwalają one na przeprowadzenie produkty łatwo psujące się, gdyż utrzymuje wymaganą temperaturę.

Termosy przewożące szybko psujące się produkty spożywcze w opakowaniach i pojemnikach, a także niektóre towary łatwo psujące się, zachowując długo pewien reżim temperatura utworzony przy starcie.

Lodówki zapewnić transport towarów łatwo psujących się, że mogą być przechowywane przez długi czas tylko w niskich temperaturach. Nie tylko utrzymać temperaturę jak termos butelek i chłodzonych lub ogrzewanych przestrzeni wewnątrz pojazdu w stosunku do pożądanej temperatury. Przeznaczony dla 25-40 ton.

Różnorodność modeli wagonów towarowych

Należy zauważyć, że istnieje szeroki wybór różnych modeli, które dostarczają wszystkich rodzajów samochodów. Zbiorniki, na przykład, wiele rodzajów o różnej konstrukcji i dodatkowych funkcji. Są to wózki mleko, alkohol, benzyna, oleje, substancje chemiczne, proszków, skroplonych gazów, kwasów, itd Każdy ładunek wymaga spełnienia szeregu warunków, które wpływają na wygląd urządzenia oraz zbiornika. To samo odnosi się do innych typów samochodów.

Rodzaje wagonach

Ich samochody są wykorzystywane do podziemia. Istnieje kilka gatunków, które są obecnie eksploatowane. Na przykład, trasa kapitał są takie typy wagonów metra, w postaci serii "E" z modyfikacjami, Lot 81-717 / 714, "Jauza" (81-720 / 721) "Rusich" (81-740 / 741) oraz seria 81-760 / 761. Być może gdzieś wykorzystywane we wcześniejszych wersjach.

„E” seria ukazał się w latach sześćdziesiątych, ale jest wykorzystywany, w tym modyfikacji do tej pory. W samochodzie, 42 miejsc, podczas gdy pomieścić do 270 osób. Seria 81-717 / 714 jest dostępny od 1977 roku, oferuje 40-44 miejsc siedzących i jest przeznaczony dla 308-330 osób. „Yauza” bardziej nowoczesny: produkowany od 1991 roku, zapewniając jak 40-44 siedzeniami iw ogóle sandwiching do 330-350 osób. Od 2002 roku wyprodukował „Rusich”, już daje 54-60 miejsc lub 344-370 łóżek. To przeszedł gruntowny upgrade samochodów w latach 2007-2008., W związku z czym nie było modelu 81-717.6K / 714.6K, bardziej komfortowe dla kierowcy, wyposażony w bardziej efektywny system wentylacji, dla których korzystanie z najlepszych materiałów i technologii.

596 shares 1663 views
307 shares 9983 views