549 Shares 1144 views

Jak gotować gryki poprawnie

Owsianka spożywane przez długi czas. Nasi przodkowie słowo „kasza” oznaczało danie, które wytwarza się z pokruszonego ziarna i zawsze podawane na stole. W tym dniu, owsianka jest tradycyjnie ulubionym pokarmem. Zboża są bogate w witaminy i minerały, a także białka i węglowodanów, co czyni je częścią pełnej diety. Każdy zboże ich użyteczne cechy. Ale najbardziej wartościowe pokarmy fabularne ze zbóż jest to, że jest w części białka jest doskonale wchłaniany przez organizm, mimo obróbki cieplnej długoterminową.


Gryka jest często używany chcąc zredukować ciężar w swojej diecie. Jego właściwości użytkowe – jest wzmocnienie układu odpornościowego, poprawiają krążenie krwi, zmniejszony poziom cukru i cholesterolu we krwi. Przydatność produktu i tych, którzy potrzebują, aby zwiększyć stężenie hemoglobiny. W czasach starożytnych, owsianka przygotowane w glinianym garnku na kuchence. Nowoczesne Miłośnicy gryka opanowali wiele innych sposobów, aby gotować potrawy ze zbóż.

Jak gotować gryki? Aby przygotować owsiankę, trzeba najpierw przejść przez zadzie. Następnie wlać do pojemnika i przepłukano pod bieżącą wodą. Proporcje wody i zboża zależy od tego, co chcesz dostać owsiankę: krucha lub gotowane. Dla 1 szklanka płatków potrzebują 2-3 szklanek wody. Duża ilość wody, aby miękkiej owsiankę. Ciecz wylano do naczynia i umieszczono w umiarkowanym pożaru. Gdy woda wrze, wylano soli do smaku i zad. Gdy woda zaczyna parować, ogień musi być zredukowana do minimum.

Gotować gryka konieczne, aż do chwili, gdy woda w szalce pozostanie – około 15-20 minut. Następnie usuwa się z bałagan ciepła i ma obejmować ręcznikiem. Można także umieścić go w ciepłym miejscu, aby uczynić go „na parze”. Dla bardziej delikatny smak owsianki dodany w niewielkiej ilości masła. Ten proces gotowania odpowiada na pytanie „jak gotować gryki w wodzie.” Ta owsianka jest dobre jako samodzielny produkt, ale również jako dodatek, który można urozmaicić zioła lub warzywa. Bardzo przydatna potrawa z kaszy gryczanej, gotowane w mleku. To danie jest lepiej jeść rano, jak węglowodany zawarte w błoto, aby nasycić organizmowi niezbędnej energii.

Jak gotować gryczana z mlekiem? Sposób wytwarzania jest taki sam jak w przypadku zboża na działanie wody, jest on znacznie mniej wlewa – 1: 1. Postawić garnek z wodą na umiarkowanym ogniu i tak szybko, jak się zagotuje, wlać przemyty gryki. Następnie zmniejsza się ciepła na niskim poziomie i wlać do mleka, tak aby pokryć zad 2 cm, dodać sól, cukier do smaku, miód, orzechy i owoce. – Na koniec gotowania. Pot trzeba szczelnie zamknąć pokrywę, ale od czasu do czasu, aby wyglądać i wymieszać. Mleko okresowo wlano do bałaganu że nie spalonego. Gdy ziarna wrzeć, ogień powinien być wyłączony i niech napar do owsianki, dodając trochę masła. Kwestia, jak gotować gryczana z mlekiem lub wodą, w zależności od menu. Najważniejsze nie jest zapomnieć o swoich dobroczynnych właściwości i często zawierają w swojej diecie.