86 Shares 5861 views

Kto odkrył zjawisko promieniotwórczości i jak to się stało?

Artykuł mówi o tym, kto odkrył zjawisko promieniotwórczości, kiedy to się stało iw jakich okolicznościach.

radioaktywność

Współczesny świat i przemysł jest mało prawdopodobne, aby być w stanie to zrobić bez energii jądrowej. Reaktory jądrowe karmione kanapki, dostarcza energię elektryczną do całych miast i specjalne źródła energii oparte na rozpadu promieniotwórczego, zamontowane na satelitach i robotów, które są badających inne planety.

Radioaktywność została odkryta pod koniec XIX wieku. Jednak, podobnie jak wielu innych ważnych odkryć w różnych dziedzinach nauki. Ale kto wśród naukowców pierwszy odkrył zjawisko promieniotwórczości i jak to się stało? To, co będziemy omawiać w tym artykule.

odkrycie

Jest to bardzo ważne dla nauki wydarzenie miało miejsce w 1896 roku i zadebiutował Becquerel w badaniu ewentualnego połączenia luminescencji oraz nowo odkrytej tzw rentgenowskiej.

Według wspomnień Becquerela, on wpadł na pomysł, że może każdy luminescencji towarzyszy także promieni rentgenowskich? W celu zweryfikowania jego przypuszczenie, użył kilku związków chemicznych, w tym jeden z solami uranu, który świeci w ciemności. Następnie, trzymając ją w słońcu, odwróciła naukowiec soli do ciemnego papieru i umieścić w szafie na płycie fotograficznej, który z kolei jest również opakowany w nieprzezroczystej owijki. Później pokazano jej Becquerel zastępuje dokładnego przedstawiania kawałkiem soli. Ale ponieważ luminescencji papieru nie mógł przezwyciężyć, oznacza to, że płyta świeciła emisję rentgenowską. Więc teraz wiemy, kto pierwszy odkrył zjawisko promieniotwórczości. Jednak naukowcy nie są jeszcze w pełni zrozumieć, co odkrycie. Ale wszystko po kolei.

Spotkanie Akademii Nauk

Jeszcze w tym samym roku, na posiedzeniu Akademii Nauk w Paryżu, Becquerel wykonane raportu „na promieniowania wytwarzanego przez fosforescencji.” Ale po chwili w jego teorii i ustaleń musieliśmy dokonać korekt. Na przykład, podczas jednego z testów, nie czekając na dobrą i słonecznej pogody, naukowiec umieszczony na płycie fotograficznej uranu związku, który nie naświetla się światłem. Niemniej jednak, rekord jest nadal wyraźnie widoczne w jego strukturze.

Marca tego samego roku Becquerel przedstawił spotkanie Akademii Nauk nowej pracy, konto promieniowania emitowanego przez organy fosforyzujące. Teraz wiemy, który z naukowców odkrył zjawisko promieniotwórczości.

dalsze eksperymenty

Zajmując dalsze badania zjawiska promieniotwórczości, Becquerel próbował wiele substancji, w tym uranu metalu. I za każdym razem na płycie zawsze pozostają ślady. I poprzez umieszczenie pomiędzy źródłem promieniowania i metalowego krzyża płyty, naukowiec otrzymał jak powiedzielibyśmy dzisiaj, jego rentgenowskiego. Więc omówiliśmy kwestię który odkrył zjawisko promieniotwórczości.

To kiedy stało się jasne, że Becquerel odkrył zupełnie nowy rodzaj niewidzialnych promieni, które mogą przejść przez dowolny obiekt, ale w tym samym czasie, nie były one X-ray.

Stwierdzono również, że intensywność promieniowania zależy od ilości uranu środków chemicznych, a nie przez ich gatunkami. To Becquerel podzielił swoje osiągnięcia naukowe i teorie ze współmałżonkami, Pierre i Mariey Kyuri, którzy później utworzyli radioaktywności emitowanego przez tor, a otwarte dwa nowe elementy, później nazwa polonu i radu. I badając problem „który odkrył zjawisko promieniotwórczości”, często wiele błędnie przypisują Curie to zasługą.

Wpływ na organizmy żywe

Gdy okazało się, że promieniowanie radioaktywne emitowane wszystkie związki uranu bekerel stopniowo powrócił do pracy luminoforu. Ale zrobił jeszcze jedną ważnego odkrycia – wpływ promieniowania radioaktywnego na organizmy biologiczne. Więc Becquerel był nie tylko pierwszym, który odkrył zjawisko promieniotwórczości, ale również tych, którzy ustalono jego wpływu na żywych stworzeń.

Dla jednego z wykładów pożyczył substancji promieniotwórczych w curies i umieścić go w kieszeni. Po wykładzie, wrócił do swoich właścicieli, naukowiec zauważył silne zaczerwienienie skóry, które miały postać rur. Pierre Curie wysłuchaniu jego domysły zdecydował się eksperymentować – do dziesięciu godzin nosili przywiązane do rurki ramienia zawierającego radu. I w końcu mam silną wrzód, który nie goi się przez kilka miesięcy.

Więc omówiliśmy kwestię wśród naukowców, którzy pierwszy odkrył zjawisko promieniotwórczości. W ten sposób wpływ promieniotwórczości odkrył na organizmy biologiczne. Ale pomimo tego, Curie, przy okazji, nadal angażować się w badaniu materiałów radioaktywnych, a Mariya Kyuri zmarł z choroby popromiennej jest. Jej osobiste są nadal przechowywane w specjalnym sklepie ołowiowej ponieważ dawka promieniowania zgromadzone przez nich jest prawie sto lat temu jest nadal zbyt niebezpieczne.